Інтегрований урок музичного мистецтва "Мелодія води"

Про матеріал
Інтегрований урок музичного мистецтва "Мелодія води", презентація та аудіо додатки, посилання на музичний матеріал. Формування ключових, міжпредметних та предметних компетентностей. Використовуються ІКТ, інтерактивні методи та прийоми, ігрові моменти. Можна використати як відкритий урок у 1-5 класах, із вибором музичного матеріалу.
Зміст архіву
Перегляд файлу

Тема. Мелодія води

 

Мета.  Формувати групи компетентностей:

- компетентність спілкування державною мовою через виконання українських дитячих пісень;

- спілкування іноземними мовами при вивчені музичної термінології та творчості композиторів;

- компетентність уміння вчитися впродовж життя;

- компетентність екологічної грамотності і здорового життя через сприймання та виконання музичних творів, які зображують природні явища, тварин та рослини;

 - соціальну та громадянську компетентності шляхом формування ефективної взаємодії  учнівського  колективу;

- загальнокультурну компетентність засобами музичного мистецтва, через спілкування з приводу мистецтва;

- формування мистецької компетентності:

  • формувати вокально-хорові  навички під час виконання пісень;
  • розвивати ритмічний слух учнів;
  • формувати здатність аналізувати та інтерпретувати прослуханий музичний твір;
  • активізувати  творчу компетентність учнів, застосовуючи активні методи та прийоми;
  • пробудити інтерес до музичного мистецтва  шляхом використання ігрових моментів;
  •  формувати естетичні компетентності учнів використовуючи міжпредметні зв’язки .

 

Обладнання. Телевізор (ноутбук, проектор), папір А4 (білий, синій, блакитний), ножиці

Тип уроку. Інтегрований урок (музичне мистецтво та ЯДС)

Хід уроку

І. Організаційна частина

 Вхід учнів  до класу під музику.

Слайд 1.   Музичне привітання https://www.youtube.com/watch?v=5wt3S7dzu54

ІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація уроку

Слайд 2.   Гра «Впізнай звук»  (по черзі включати звуки пов’язані з водою)

  1. Звук дощу
  2. Звук наливання води у стакан
  3. Звук моря
  4. Звук дощу з градом
  5. Звук як собака п’є воду
  6. Звук коли тане бурулька
  • Що поєднує всі ці звуки? Так, це вода.

Вода – це основне джерело життя. Це саме життя. Вода займає більшу частину земної кулі. Ця рідина дуже важлива для рослин, тварин і людини.

  • Що ви знаєте про воду, крім того, що вона мокра? (відповіді учнів)

Слайд 3.  Я думаю, що ви вже зрозуміли , що сьогодні у нас незвичайний урок. Тема уроку «Мелодія води». Все що ми будемо робимо так чи інакше пов’язане з водою.

 

ІІІ. Основана частина

Вода оточує нас всюди. Вона дуже важлива для нашого існування. Людина без їжі може прожити 2 тижні, а без води 3 дні.

 Вода може одночасно знаходиться відразу в декількох станах: рідкому, твердому і пароподібному. Все це ви можете спостерігати в природі. Виконавши вправу «Асоціативний кущ», ми пригадаємо де і яка вода буває.

Слайд ВОДА К Р _Н_Ц_ БР_Л_КА П_Р_ Р_ЧК_ Т_М_Н Х_А_ А _ _ Щ Л_Д І_І_ О_Е_ Н В_Д_СП_Д М_ _ Е 4.Вправа «Асоціативний кущ»

https://svitdovkola.org/metodic/art3/tema1/media8?ref=Tema-01-method_comment_urok_06.pdf - найбільший каскадний водоспад українських Карпат

https://www.youtube.com/watch?v=ex279SwPn4w  - найбільша річка України

 

  • Слайд 5.  Ви молодці! Але ви тільки уявіть, що було б на Землі, якщо на ній не було води? Нічого! Адже ця речовина - основа всього живого. Наше тіло складається приблизно з 70% води, але науковці ще сперечаються, досліджують.  Без неї наша планета нагадувала б випалену суху пустелю.

 

 Слайд 6. Природознавці з’ясували , що єдина жива істота, яка може довго прожити без рідини - Намібський Жук. Кожен день рано вранці він виповзає на вершину дюни і чекає, поки конденсат з туману, збереться у нього на спинці і стече йому в рот. Всі інші живі істоти змушені шукати і добувати самі собі цілющу вологу.

Слайд 7. А є і такі жителі планети, які живуть у воді.

Слайд 8. Виконаємо ритмічну вправу та пригадаємо жителів моря чи океану.

Ритмічна вправа «Океан» (2-5 клас)

https://www.youtube.com/watch?v=NcQSLidkFNk&t=99s

https://www.youtube.com/watch?v=kUBeT1AERgc

 «В морі живе дельфін» (1-2 клас)

https://www.youtube.com/watch?v=64p4q3Z4l6c

 

Слайд 9.  Послухайте вірш Н. Красоткіної «Вода»

Вода – біжить, пливе, шумить, плюскоче,

говорить і співає, жабонить,

вона про щось сказати людям хоче,

тож зупиніться на коротку мить,

постійте, послухайте у тиші

чарівну музику -  мелодію води,

вона -  то шепотить, то ледве дише,

то вуркотить передчуттям біди,

а то дзюркоче,  струменить, сміється,

то котить хвилі,  весь час струмить,

то чуркотить, журчить , бурчить, несеться

та знайте , що вода – це значить жить! (Надія Красоткіна)

  • Які дієслова допомагають описати голос води?

 

Сприймання музики

  • Слайд 10.   Образ води – це одна з улюблених тем композиторів. Але за допомогою яких музичних інструментів можна передати рух та «спів» води? Нумо, дізнаймося. Це фортепіано, арфа, челеста, ксилофон (металофон), оркестрові дзвіночки. (Включати звучання інструментів)

 

  • Слайд 11.  Французький композитор Моріс Равель у музичному творі «Гра води» чудово зобразив воду за допомогою фортепіано. Композитор  розповідає, що «ця п'єса, навіяна шумом води і іншими музичними звуками, чутними у фонтанах, водоспадах і струмках…» . На нотному записі цього твору  він написав «Річковий бог, що сміється над водою, що лоскоче його» (фр. «Dieu fluvial riant de l'eau qui le chatouille…»).
  • Слухання. М. Равель Гра води   https://www.youtube.com/watch?v=bUcRIpepXc0
  • Слайд 12.  Чи сподобався вам фортепіанний твір «Гра води» Моріса Равеля?
  • Оберіть слова для характеристики музики із «Хмари слів».
  • Якби ви малювали малюнок до цього твору, які фарби переважали?

 

Художньо-творча діяльність.

  • Слайд 13.  Ще на вулиці зима. Коли з неба падають сніжинки, вони ніби кружляють у ніжному та чарівному танці. Клод Дебюссі, французький композитор, створив музичний твір «Сніг танцює». Послухаємо цей твір та спробуємо  вирізати сніжинку (заздалегідь підготувати заготовки).

ІБЖ. Правила роботи із ножицями.

Виконання завдання під музику.

Клод Дебюссі «Сніг танцює» https://www.youtube.com/watch?v=OtiXTgRfYoo

 

Вокально-хорова робота.

 

  • Слайд 14.  Дихальна вправа «Сніжинка». Для цієї вправи використаємо сніжинку, яку ми зробили. Покладіть її на долоньку та легеньким «вітерцем» подуйте на неї.
  • Розспівка (на вибір) (мета: розігрів голосового апарату, вироблення правильного дихання, розвитку співацької артикуляції)
  • «Крокодили» https://www.youtube.com/watch?v=68FmvhpGRuA
  • «Дощик» https://www.youtube.com/watch?v=cIGVbu2SEog
  • Українська дитяча забавлянка "Дощику, дощику" https://www.youtube.com/watch?v=GNjx57qP1QA

 

Слайд 15.  Розучування пісні (на вибір вчителя та в залежності від індивідуальних особливостей учнів)

ІV. Підсумок уроку.

    Рефлексія

Слайд 16 .  Вправа «Закінчи речення»

Вода має три стани…

Музичні інструменти, які передають рух води…

Музичний твір Моріса Равеля, який ми сьогодні слухали називається...

 

Мені сподобалося…

Я був (була) здивований (на)…

Мені не сподобалося…

 

Релаксація

Слайд 17.  Музичні фонтани - яскраве  видовище  аквашоу  (видовище на воді)  відбувається завдяки  одночасному поєднанню музики  і  руху   струменів  води, які   збагачуються   різнокольоровими   світловими  ефектами.

https://www.youtube.com/watch?v=C_4D0KOm8hY

Слайд 18.  Творіть, фантазуйте, співайте, танцюйте та бережіть природу.

Вихід учнів з класу під музику.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

https://www.youtube.com/watch?v=5wt3 S7dzu541

Номер слайду 2

Гра «Впізнай звук» 1. 2. 3. 4. 5. 6. 2

Номер слайду 3

Тема уроку «Мелодія води» 3

Номер слайду 4

ВОДАКР_Н_Ц_БР_Л_КАП_Р_Р_ЧК_Т_М_НХ_А_А_ _ЩЛ_ДІ_І_О_Е_НВ_Д_СП_ДМ_ _ЕЛід. Море. РічкаІній. Туман. Хмара. Океан. Пара. Бурулька. Дощ. Криниця. Водоспадhttps://svitdovkola.org/metodic/art3/tema1/media8?ref=Tema-01-method_comment_urok_06.pdfhttps://www.youtube.com/watch?v=ex279 Sw. Pn4w4

Номер слайду 5

5 Наше тіло складається приблизно з 70% води. Що було б на Землі, якщо на ній не було води?

Номер слайду 6

6 Намібський Жук

Номер слайду 7

7

Номер слайду 8

8 Ритмічна вправа Ритмічна вправа «Океан» https://www.youtube.com/watch?v=Nc. QSLidk. FNk&t=99shttps://www.youtube.com/watch?v=k. UBe. T1 AERgc музично-пальчикова гра «В морі живе дельфін» https://www.youtube.com/watch?v=64p4q3 Z4l6c 

Номер слайду 9

9 ВОДАВода – біжить, пливе, шумить, плюскоче, говорить і співає, жабонить, вона про щось сказати людям хоче,тож зупиніться на коротку мить, постійте, послухайте у тиші чарівну музику - мелодію води, вона - то шепотить, то ледве дише,то вуркотить передчуттям біди, а то дзюркоче, струменить, сміється, то котить хвилі, весь час струмить, то чуркотить, журчить , бурчить, несетьсята знайте , що вода – це значить жить! (Надія Красоткіна)

Номер слайду 10

Фортепіано. Ксилофон. Дзвіночки. Челеста. Арфа10

Номер слайду 11

11 Моріс Равельфранцузький композитор https://www.youtube.com/watch?v=b. Uc. RIpep. Xc0

Номер слайду 12

12 Чи сподобався вам фортепіанний твір «Гра води» Моріса Равеля?Оберіть слова для характеристики музики із «Хмари слів». Якби ви малювали малюнок до цього твору, які фарби переважали?

Номер слайду 13

13https://www.youtube.com/watch?v=Oti. XTg. Rf. Yoo. Клод Дебюссі «Сніг танцює»

Номер слайду 14

14 Дихальна вправа «Сніжинка». Для цієї вправи використаємо сніжинку, яку ми зробили. Покладіть її на долоньку та легеньким «вітерцем» подуйте на неї.«Крокодили» https://www.youtube.com/watch?v=68 Fmvhp. GRu. A«Дощик» https://www.youtube.com/watch?v=c. IGVbu2 SEog. Українська дитяча забавлянка "Дощику, дощику" https://www.youtube.com/watch?v=GNjx57q. P1 QAРозспівка

Номер слайду 15

15 Розучування пісні «Квакваша» (автор невідомий) https://www.youtube.com/watch?v=w. OYAx. LHv. Q08 «Хмарка» (А. Олєйнікова) https://www.youtube.com/watch?v=FXx. Ka8 Y5d6 A«Кап-кап» (Н. Май) https://www.youtube.com/watch?v=B-M6m. Xz. Ji. Mo«Тече вода з-під явора» (Т. Шевченко) https://www.youtube.com/watch?v=_lw-Y34 Z6 HU«Снігопад» (А. Олєйнікова) https://www.youtube.com/watch?v=a. Fa. Kaz-TQEo

Номер слайду 16

16 Вправа «Закінчи речення» Вода має три стани… Музичні інструменти, які передають рух води…Музичний твір Моріса Равеля, який ми сьогодні слухали називається... Мені сподобалося…Я був (була) здивований (на)…Мені не сподобалося…

Номер слайду 17

17 Музичні фонтани https://www.youtube.com/watch?v=C_4 D0 KOm8h. Y

Номер слайду 18

18 Творіть, фантазуйте, співайте, танцюйте та бережіть природу.

zip
Пов’язані теми
Музичне мистецтво, Розробки уроків
Інкл
Додано
20 січня 2023
Переглядів
1003
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку