Інтегрований урок. Навчання грамоти, музика. "Гала-концерт абетки"

Про матеріал

Цей урок допоможе поглибити знання дітей про звуки й букви, працювати над виразним, правильним читанням; навчити висловлювати свої думки щодо прочитаного, розвивати артистичні здібності учнів; допоможе формувати здатність до різних видів активної музично-творчої діяльності, опанування елементарних, практичних вмінь та навичок

Перегляд файлу

                                                      Інтегрований урок.

                                                            1 клас .

                                    ( Навчання грамоти, музика)

         Тема. Підсумковий урок навчання грамоти «Гала-концерт Абетки».

             Зінтегровані теми з уроків                                                              Літературне читання: Підсумковий урок Букварної частини.

«Гала-концерт Абетки.»

Музика : Виконання пісень «у ролях» з елементами інсценування.

                    Мета: Формування ключових компетентностей:

  • уміння вчитися: само організовуватися до навчальної діяльності, доведення роботи до кінця;
  • загальнокультурну: дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв»язно висловлюватися в контексті змісту;
  • соціальну:розвивати вміння з повагою ставитися до вчителя, однокласників;
  • інформаційну: навчати учнів використовувати інформацію в житті, користуватися різноманітною довідниковою літературою.

 

Формування предметних компетентностей:

Літературне читання:

  • літературознавчої: поглиблювати знання дітей про звуки і букви. Працювати над виразним, правильним читанням; розвивати навички читання тексту в особах; правильно інтонувати речення, розвивати зв’язне мовлення, мислення;
  • емоційно-ціннісної: вчити висловлювати власні думки щодо прочитаного, висловлювати власне ставлення,розвивати артистичні здібності учнів ;
  • загальнокультурну: розвивати пам’ять, увагу,творче мислення, розвивати навички швидкого, виразного читання з розумінням прочитаного, уміння акумулювати набуті знання,застосовувати їх під час виконання завдань,

виховувати наполегливість,старанність , виховувати дружбу, любов до природи.

Музика:

Сприяти розвитку образного мислення, уяви, загальних та музичних здібностей учнів; формувати здатність до різних видів активної музично-творчої діяльності, опанування елементарними практичними вміннями та навичками.

Обладнання: презентація, букви, пазли, мікрофон.

 

                          Хід уроку

  I . Організаційний момент.

Музичне привітання:

_ Добрий день вам діти!

Добрий день!

Вчитель

- Дзвінок пролунав веселий

дружно всіх він кличе в клас

стали дітки всі рівненько

посміхнулися гарненько

настрій на урок взяли,

працювати почали.

Працюватимем старанно

щоб почути у кінці,

що у нашім 1 класі

діти просто  молодці!

 

ІІ.Хвилинка психологічного настрою.

Ми візьмемося за руки,

Веселіше стане всім.

Бо у класі всі ми друзі,

Посмішка усім!

ІІІ.Мотивація навчальної діяльності.

1.Розповідь вчителя.

Дорогі , діти,сьогодні у нас незвичайний урок. Ми закінчили вивчати усі літери української Абетки. Вони сьогодні прибудуть до нашого класу на «Гала-концерт», адже ми старанно вивчали всі літери, і вони, впевнена, стали нашими хорошими друзями.

Але, що це? Чомусь не бачу наших гостей. Ах, та це ж Королева Помилок їх не відпускає. Вона відпустить їх лише якщо ми виконаємо її завдання. Ну що, допоможемо?

Повторення і аналіз основних знань.

Ручк..  ,    аль..ом,  бук..ар,  ..лобус,   ..умка,   ..ошка,  олів..ць.

Вчитель:

Все правильно. А як одним словом можна назвати всі ці предмети?

А які ще шкільні предмети ви знаєте?

Ну, що ж запрошуємо на нашу сцену букви

А, Б, В, Г, Г, Д, Е. (співають)

Вчитель:

Щирі оплески нашим буквам, за гарний виступ.

А наступні гості зможуть з’явитися на нашій сцені після виконання наступного завдання. Королева Помилок здивована вашою спритністю, та думає , що із наступним її завданням ви не впораєтесь. Вона підготувала для вас загадки.

Ну що спробуємо?

Є

Смужка темна, хвіст пухнатий,
Любить їжу полоскати
Перед тим, як з’їсти має.
Ну і хто його впізнає?
(Єнот)


На ставку, на мілині
Чепурун проводить дні – 
Рушнички та сорочки
Він полоще залюбки.
(Єнот)


Ж

Під лататтям, що на річці,
Причаїлися мисливці.
В них зелені кожушки,
Замість зброї – язики!
(Жабки)


Під водою ця тваринка
Плаває, немов рибинка,
А на березі – ти ба! – 
Жвавим м’ячиком стриба.
Це не рак, не карасеня,
А зелене…
(Жабеня)


У зеленому жакеті
Галасує в очереті.
Хоч і плавати мастак,
І не риба, і не рак.
(Жаба)


З

В полі, в лісі, навкруги,
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах.
(Заєць)


Сіла пташка на дубку,
Завела своє: ку-ку!
Стрепенувся їжачок,
І зайці, й козулі:
Всіх збудив той голосок – 
Пісенька…
(Зозулі)


 


И

Загадку має
Ця буква казкова:
Не починає
Жодного слова!
(Буква И)


І

Розпустив бундючний птах
Зозулясте пір’я,
Та Івась здолає страх – 
Вийде на подвір’я!
(Індик)


Надується, напужиться,
Почне лепетати,
Цікаво белькотати..
(Індик)


Ї

Поспіша мандрівничок,
Кожушинка з голочок.
Діточкам несе гостинці – 
Гриб та яблучко на спинці.
(Їжак)


Котиться клубочок
Зовсім без ниточок.
Замість ниточок
Триста голочок.
(Їжак)


 

Молодці . Одже,  на нашу сцену запрошуються букви

Є, Ж, З, И, І, Ї,  ( співають)

 

Фізкультхвилинка

В цьому класі друзі всі…

 

Ну і , напевне,як ви вже здогадалися Королева Помилок дуже розлютилася, що ви у мене такі молодці вона підготувала наступне завдання.

1. Робота в парах

У вас на парті лежать пазли. Візьміть їх у руки та спробуйте скласти їх, тобто, утворити слово. Увага, правильно склавши слово, ви знайдете собі пару для подальшої роботи над завданням.( складають)

Ну, а тепер ваше завдання скласти біля дошки звукову модель цього слова, та скласти речення із цим словом.

Слова: Музика, читання,гості, урок, букви, звуки.

Ну що ж ви вправно справились із завданням, тож запрошую на сцену

Літери:   Й , К,  Л, М, Н, О, П   (співають).

Ще дужче розлютилася Королева Помилок ось-ось лусне від гніву. Та все-таки надіється, що із наступним  завданням не впораєтеся.

2.Гра «Склади слово». Творче перенесення знань і навичок учнів у нові ситуації.

У вас на партах лежать літери пограємо із королевою гру «Станьте букви у слово…»

«Станьте букви в слово»… – ( на екрані малюнки)

КІТ, ДІМ,ДИМ, СОВА, ДРОВА, ДАНИЛО, ЦИРК, МИЛО, ВОДА, РОСА, СИТО, СИР, ДІД, ЛІД, КИТ, РУКА, ВУСА.

 

Ви неймовірно швидко впоралися із завданнями королеви. Час на сцену наступним літерам

Р, С,Т, У, Ф, Х, Ц, ( співають)

 

3. Робота    в групах

1 Група

Завдання: розділити тварин на дві групи – дикі та свійські

(порося, кінь, корова, кіт,заєць, їжак, білка, лисиця). Зробити звуко – буквенний аналіз слова їжак.

2 Група   

Завдання: розділити птахів на дві групи – дикі та свійські

(курка, качка, індик, гуска, синичка, дятел, горобець, ворона). Зробити звуко – буквенний аналіз слова дятел. [= о – о - ]

3 Група

Завдання: розділити дерева на дві групи – листяні та хвойні

(дуб, береза, клен, ясен ,сосна, ялина). Зробити звуко – буквенний аналіз слова ясен.

 

Молодці ви справились із поставленими завданнями. Час з’явитись на сцені літерам:

  Ч, Ш, Щ, Ь, Ю, Я ( співають)

 

 ІV.Узагальнення і систематизація отриманих знань:

 

Молодці, ви добре попрацювали, всі букви потрапили до нас на гала-концерт і, сподіваюся міцно будуть із вами дружити все ваше життя. А зараз настав час  запросити на нашу сцену нашого Букварика , адже саме завдяки йому ви сьогодні так швидко і головне, правильно справилися із завданнями.(читають на екрані текст у вигляді «Дикторів»)

 Текст:

Ми дуже раді вітати наших гостей!

Нам дуже приємно, що всі літери завітали до нас на гала-концерт.

Дорогі діточки, дякую вам за сумлінну і творчу роботу на уроці!

 

V. Підсумок уроку.

А зараз підсумок проведемо у вигляді вправи Мікрофон:

У вас у руках мікрофон. Я буду задавати вам запитання , а у кого у руці мікрофон відповідаєте:

  • які бувають звуки?
  • Якими бувають приголосні?
  • Яких звуків більше голосних, чи приголосних?
  • Вчитель:

Хоч голосних звуків менше проте вони відіграють велику роль у творенні слів. Навіть найменше слово містить голосний звук,отже можна зробити висновок, що хоч їх і мало , та вони дуже важливі.

Ах, та де ж наша Королева Помилок? Ніхто не бачив її? Все зрозуміло, їй тут немає чого робити, пішла шукати інших дітей. А ми і не сумуємо на прощання заспіваємо пісню голосних.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
12 березня 2018
Переглядів
805
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку