Інтегрований урок-подорож " Маленька Україна ви велика" на тему :"Україна сред інших країн світу"

Про матеріал
Конспект уроку допоможе вчителю розширити знання учнів про свою країну,дати короткі відомості про Україну - незалежну державу,її територіальне розширення та багатство.
Перегляд файлу

 

Інтегрований урок- подарож «Маленька Україна чи велика»

в 3 класі на тему «Україна серед інших країн світу»

 

 

C:\Users\Admin\Documents\P1010019.JPG

Вчитель-методист Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Луганської обл.Новопсковського району

Мордовцева Тетяна Володимирівна

 

 

 

 

 

 

 

 

-1-          Я у світі

3 клас

Урок - подорож «Маленька Україна чи велика…»

Тема : « Україна серед інших країн світу»

Інтеграція навчальних дисциплін: українська мова,українське читання, природознавство.

Тип уроку : засвоєння нового матеріалу

МЕТА :

 Освітня : розширити знання учнів про свою країну. Дати короткі відомості про Україну – незалежну державу, її територіальне розміщення та багатство.

Викликати інтерес до пізнання своєї Батьківщини, її просторів;

Розвивальна : розвивати зацікавленість,мислення, бажання більше знати про свій рідний край. Формувати пізнавальну , творчу компетентності.

Виховна: виховувати моральні риси характеру та поведінки, любов до Батьківщини , історії рідного краю.

Методи:  словесні, наочні, стимулювання та мотивації навчально – пізнавальної діяльності, інтерактивні , критичного мислення.

Форми роботи: фронтальна, індивідуальна, парна, групова.

Технології: інтеграційні, інтерактивні, критичного мислення, ігрові.

Обладнання:   мапа  України, мапа Європи, підручник «Я і Україна» Т.М.Байбара , Н.М. Бібік ; плакати з висловлюванням про Україну, прислів’я про рідний край,запис Гімну України,пісень Н. Май «Любіть Україну»,»Україна мила»,«Я- маленька українка»;  рушник,ілюстрації , комп’ютер, маленька скринька , Конституція України,державні символи України.

Епіграф:

«Виростай, дитино, й памятай:

Батьківщина – то найкращий край». / Д. Павличко/

 

-2-           План – схема уроку

№з/п

Етап уроку

Час,хв..

1.

Організаційний момент. Емоційне налаштовування.

1

2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми , мети уроку.

4

3.

Сприйняття й осмислення нового матеріалу.

15 хв.

4.

Фізкультхвилинка.

3 хв.

5.

Закріплення нового матеріалу.

15 хв.

6.

Підсумок уроку.

5 хв.

7.

Домашнє завдання

2 хв.

 

 

 

  Хід уроку

І. організаційний момент. Емоційне налаштовування / 1 хв./

Учитель : Ось і дзвоник пролунав,

                   Для навчання час настав.

                 Щоб країні прислужитись,

                 Ви повинні добре вчитись.

                 Для могутності і слави

                  Української держави.

ТРЕНІНГОВА ВПРАВА « НАСТРІЙ»

Учитель. Подаруйте посмішку собі,

                  Один одному, мені.

                  Я дарую посмішку і вам.

                   Радість допоможе у роботі нам.

Учитель. А тепер налаштовуємося на серйозний, працьовитий настрій. Ви готові обрати настрій, що допоможе зробити наш урок цікавим і плідним?

Учні.  Так! / Діти обирають фігури настрою. Відповідно до настрою формуються групи. Червоний прямокутник – радісні; Синій квадрат – задоволені; Жовтий трикутник – бадьорі ; Зелений круг – успішні./

   ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА « ОЧІКУВАННЯ»

Учитель. Я хочу, щоб наш урок був продуктивним, цікавим, повчальним.

-3-       Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

/ Учні прикрашають дерево очікувань/

Працювати в групах, парах                          Висловлювати думки

Буде цікаво                ОЧІКУВАННЯ              Грати в     пізнавальні ігри

Дізнатися нове            Гарних оцінок          Нових знань

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку  / 4 хв./

Учитель. Сьогодні ми подорожуватимемо однією країною. А якою? Відгадайте. Прочитайте вірш. / Слайд №2/

Різні в світі є країни, різні люди є на світі,

Різні гори, полонини, різні трави, різні квіти…

Є в усіх одна країна. Найрідніша нам усім.

То прекрасна …. /Україна/, нашого народу дім.

                                     /Г.Черінь/

Учитель. На уроці щось нове треба нам узнати, багато цікавого запамятати.

                  Тож будьте уважні, зберіться з думками.

                  Ось тема уроку. Вона перед вами.

ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА « ВУЗЛИКИ»

Учитель. Закресліть літери Щ і прочитайте вислів.

ЩМЩЩЩАЩЩЩЛЩЕНЩЩЩЬКАЩЩУЩЩКЩРАЩЩЇНАЩЩЧИЩЩВЕЩЛЩЩИЩКА…

/ Маленька Україна чи велика…/     

Учитель. Ви зрозуміли, що ми поведемо мову про нашу Батьківщину - Україну.

Сьогодні ми побуваємо в різних куточках України і навіть потрапимо у минулі часи.

А допоможе нам в цьому незвичайна книга « Моя Україна».

Прочитайте назви сторінок книги.

1 сторінка – Маленька Україна чи велика.

2 сторінка – Мій край – моя історія жива.

-4-            3 сторінка – Державні символи України.

4 сторінка – Київ - столиця України.

5 сторінка -  Найдорожчі куточки України.

6 сторінка – Народна скарбничка.

7 сторінка – Ігровий аукціон.

8 сторінка – Інтелектуальний марафон.

ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА « КРИГОЛАМИ»

Учитель. Якими ви хочете бачити себе під час подорожі по Україні?

Учні. Ерудованими, кмітливими , скромними , красивими, уважними , розумними , старанними , ініціативними, задоволеними , успішними , радісними , бадьорими.

ІІІ. Сприйняття й осмислення нового матеріалу / 15 хв./

Учитель. Починаємо нашу мандрівку зі сторінки

 «Маленька Україна чи велика.»/ Слайд №3/

Командири  груп приготували відповідь на питання :»Що таке Україна?»

1 група. У садочках над ставками стоїть Україна.

                 Вона гарна і красива, начебто дівчина.

                 Розпустила Україна кісоньки шовкові.

                  Має наша Україна й очі волошкові.

                  Одягла вона на себе зелену спідницю,

                 Набирає у долоні з криниці водицю.

                  Умиває личенько холодною водою –

                   Пишається Україна своєю красою.

                                                               / Клюєва Валентина/

2 група. У всіх людей  одна святиня,

                Куди не глянь, де не спитай.

                Рідніша їм своя пустиня,

                Аніж земний в чужині рай.

                -5-    Їм красить все їх рідний край.

               Нема без кореня рослини,

               А  нас , людей, без Батьківщини. / М. Чернявський/

3 група. Україно , земле рідна.

                Земле сонячна і хлібна,

                 Ти навік у нас одна.

                 Ти , як мати, найрідніша,

                 Ти з дитинства наймиліша.

                  Ти і взимку найтепліша –

                  Наша отча сторона.   

4 група.  Краю мій коханий, щире твоє слово,

                  Небо твоє ніжно – голубе.

                  Рідна Україно , земле колискова,

                  Обіймаю піснею тебе.

                  Краю мій зелений , золото вербове,

                  Стежка моя, роси голубі.

                  Мати – Україно. Сонце чорноброве,

                  Уклоняюсь піснею тобі.

ІНТЕРАКТИВНІ ВПРАВИ « МІКРОФОН», « АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ» / слайд №4/   

ВИСНОВОК : Учитель. Отже , Україна – це : /відповіді учнів/

Рідний край                      Батьківщина                   Отча сторона

Мати                             Україна                             Земле рідна

Коханий край           Незалежна держава            Історія

РОБОТА З МАПОЮ УКРАЇНИ

Учитель. Подивіться уважно на мапу України.

                  -  Яка наша країна ?

                 - Де вам доводилося бувати ?

                 -6-    - Що вам запамяталося? / Відповіді дітей./

/ Звучить пісня Н. Май «Любіть Україну»/

Учитель. Україна – це наш рідний край зі славною багатовіковою історією і мудрими , талановитими людьми, багатими народними традиціями , з мальовничою природою.      Це одна з найбільших держав у Європі. Україна розташована в Центральній та Південно – Східній Європі. Межує на заході з Польщею, Угорщиною, Румунією, Словаччиною.

На Південному заході Україна межує з Молдовою. На півночі – з Білоруссю. На південному та північному сході – з Росією.

   -   З півдня Україну омивають два моря : Чорне і Азовське.

    -   В Україні є гори – Карпати і Кримські.

     -  Є 24 області й Автономна Республіка Крим.

    - В Україні є багато річок, озер, водосховищ , ставків. Лише річок налічується понад 71 тисяча. Дніпро – найбільша ріка України.

  - Найбільші міста в Україні – це Київ , Харків , Дніпропетровськ , Донецьк , Одеса , Запоріжжя – міста – мільйонери , а також Львів , Миколаїв та інші.

   - В Україні живуть різні народи. Близько 75 відсотків населення нашої держави складають українці. На території України проживає понад 110 національностей. І всі вони знайшли в нашому краї свою Батьківщину.

 - Україна – незалежна держава. Вона має свою Конституцію – Основний Закон України. Її прийнято Верховною Радою України. 24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України.

/ Виступ учнів/

1 учень. Є в центрі Європи чудова країна,

                 Сягає корінням у сиві часи.

                 І це – незалежна моя Україна.

                 Тут гори Карпати, степи і ліси.

2 учень. Шістсот і чотири ще тисяч гектарів –

                 Приблизно таку має площу вона.

                 А Київ – столиця у храмах і славі

                  Та ріки : Дніпро, Дністер , Буг і Десна.

3 учень. Ще Псел , Уж і Тиса та менші є ріки.

                 -7-    Курорти : Свалява , Бердянськ і Скадовськ.

                 Багато є сіл і міста превеликі :

                 Донецьк , Харків і Дніпропетровськ.

4 учень. Кругом нас держави – на кожному боці:

                На північ від нас білоруси живуть,

                На заході – Польща , словаки , угорці,

                 Молдови й румунів кордони ідуть.

5 учень. На сході Росія із нами межує,

                На півдні є Чорне й Азовське моря.

                 Та наша країна ні з ким не воює.

                 І світить нам мирна й щаслива зоря.

6 учень. Усіх областей є в нас 24

                  Та ще Автономна Республіка Крим.

                   Живуть всі народи у злагоді й мирі,

                  У нас в Україні є місце усім!

7 учень. Грунти чорноземні, джерела цілющі,

                 Озера блакитні та клімат мякий.

                  Козацька слава повік  невмируща

                  Та шлях до свободи завжди нелегкий.

8 учень. Шляхами важкими іти довелося,

                  Та хлібом і сіллю стрічаєм братів.

                  Наш прапор, як небо і жовте колосся,

                   Щоб кожен у праці і радості жив. 

ІІ сторінка « МІЙ КРАЙ – МОЯ ІСТОРІЯ ЖИВА» / Слайд № 5/

/Звучить пісня Н. Май «Україна мила»/

Учитель. Діти, згадаємо історію нашого народу. Поняття « Україна» дуже давнє. Походить воно від давнього словянського слова – « кра», котре означає

  -8-      «край»,»країна». Історія України – це історія народу , який протягом багатьох століть боровся за свою незалежність.

Заглянемо у часи Київської Русі – могутньої і славної держави. З літописних джерел відомі імена її правителів : князя Олега , Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха.

 А Володимира Мономаха так поважали в народі, що називали « красним сонцем». Він залишив для своїх дітей Повчання, в якому вчив, як треба жити, працювати, поводитися серед людей.

 Розмовляючи про історію, хіба можна забути про козаків . Слово «козак» означає

 « вільна людина». На долю козаків випала велика і тяжка праця – бути оборонцями рідної землі від турків та татар. Вони відбивали у них невільників , приймали на себе перші удари ворогів. Ніхто не уявляє України без Запорозької Січі. Серед тих, хто віддав своє життя за щастя народу, імена славних лицарів - / учні тримають портрети героїв, по черзі називають їхні імена/.

Учні .

  • Дмитро Вишневецький – байда – був першим кошовим Запорозької Січі;
  • Петро Сагайдачний;
  • Іван Сірко;
  • Богдан Хмельницький;
  • Максим Залізняк;
  • Іван Мазепа;
  • Олекса Довбуш;
  • Устим Кармелюк.

ІІІ СТОРІНКА « ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ УКРАЇНИ» / Слайд № 6/

Учитель. Наша Україна, рідна Батьківщина , має свою землю, свою мову, культуру, власні звичаї і традиції та неповторні державні символи. Послухайте легенду і дайте відповідь на запитання : « Про яку жінку йдеться у цій легенді?»

… Давним  давно жила одна жінка. І було у неї три сини. Росли сини чесними , сміливими і дуже любили свою матір , готові були віддати за неї своє життя.

  Підросли вони і вирішили піти в люди і прославити свою матір.

Першим пішов старший син. Мати , щоб він про неї памятав , подарувала йому золоту корону з трьома промінчиками. Пішов син. І за корону , яка зігрівала людей і вела вперед , показувала дорогу до кращого життя, дали першому сину імя – Тризуб.

Середньому сину мати в дорогу подарувала жовто – блакитний одяг. Своїми хорошими справами прославив він свою матір. Дали люди йому імя – Прапор.

-9-    А там , де був молодший син , завжди звучала дзвінкоголоса пісня , тому що мати подарувала молодшому сину голос соловя. І дали йому імя – Гімн.

З того часу йдуть завжди разом - Тризуб, Прапор і Гімн, прославляючи рідну матір.

Учитель . То хто ж ця матір?

Учні. Україна.

Учитель. Назвіть державні символи України.

Учні. Герб, Гімн, Прапор.

Учитель . Державна символіка є частиною національної символіки і містить насамперед Герб,Прапор і Гімн.

 

Герб – знак роду , міста , держави. Український народ має Герб – тризуб. Золотий тризуб – символ влади. Багато століть назад запровадив його в Україні  київський князь Володимир Мономах. В ньому відображено триєдність життя : батько , мати , дитина, які символізують силу , мудрість і любов.

Учень. Наш герб – тризуб, це воля , слава , сила.

              Наш герб – тризуб. Недоля нас косила.

              Та ми зросли, ми є , ми завжди будемо,

              Добро і пісню несемо ми людям.  

 

Учитель. Прапор – це певного кольору і форми полотнище з емблемами та іншими прикрасами, яке є символом країни, території, організації, партії. Український прапор жовто – блакитного кольору. Жовтий колір – колір хліба , життя і сонця; блакитний – колір неба , води і миру.

Учень. Прапор – державний символ.

             Це для всіх – ознака сили,

             Це для всіх – ознака слави.

             Синьо – жовтий прапор маєм. 

 

Гімн – урочиста пісня. У Стародавній Греції гімни прославляли богів і героїв. Нині ми можемо почути про гімн Батьківщині, гімн природі.

-10-     Національний Гімн – патріотична пісня символ єднання нації. Державний Гімн затверджується законом.

Національний Гімн України – найголовніша пісня країни « Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського , музику Михайла Вербицького.

Учень. Слова високі, мелодія врочиста.

               Державний гімн ми знаємо усі.

               Для кожного села , містечка , міста -

               Це клич один з мільйонів голосів .

               Це наша клятва , заповідь священна.

                Хай чують друзі й вороги, що Україна вічна , незнищенна ,

               Від неї ясне світло навкруги.  

                                                         / Н. Поклад/

/Звучить Гімн України/

ІУ СТОРІНКА « КИЇВ – СТОЛИЦЯ УКРАЇНИ»

/Слайд №7/

ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА « МІКРОФОН»

Учитель. Яке велике місто розкинулося на берегах Дніпра?

Учні. Місто Київ.

Учитель. Як називається центральна вулиця Києва?

Учні. Хрещатик.

Учитель. На честь кого було названо місто Київ?

Учні. На честь брата Кия.

Учитель. Яке дерево є символом міста і його листок зображено на гербі Києва?

Учні. Клен.

Учитель. Київ – це найстаріше та найкрасивіше українське місто. Переказ про заснування Києва, вміщений на перших сторінках « Повісті минулих літ». На честь легендарних засновників Києва – братів Кия , Щека, Хорива та їхньої сестри Либеді на набережній стоїть памятний знак у вигляді човна, який ніби пливе по Дніпру.

-11-  Вік Києва – понад 1500 років. Протягом всієї своєї історії Київ був великим політичним, релігійним, ремісницьким, торговельним центром.

Сучасний Київ – велике і красиве місто. Головна столиця вулиці – Хрещатик. На Хрещатику знаходиться Майдан Незалежності, на якому відзначаються різні свята.

Київ називають містом – садом. У ньому нараховується понад 60 парків і 200 скверів.

Особливою любовю киян користуються Зоологічний парк, ботанічний сад, гідропарк.

У Києві працює уряд України – Рада Міністрів, Верховна Рада.

У Києві багато заводів і фабрик, які випускають різноманітну продукцію. На одному заводі випускають найбільший літак « Мрія»/АН- 255/.

А найвищою архітектурною спорудою в Україні є телевізійна вежа . Її висота 385 метрів.

1 учень. Київ – місто історичне, йому вже багато літ!

                 А воно красиве , вічне серед зелені і квіт.

2 учень. З нього почалась держава у прадавні ще часи,

                В ньому наша міць і слава, в ньому предків голоси.

3 учень. Київ – серце України і найкраще місто в світі.

                 Хоч пройшов усякі зміни – гарний все ж в зимі чи в літі.

4 учень. Де стоїть тепер наш Київ, там була сама гора.

                 Жив там перший Кий з Хоривом , Щек та Либідь – їх сестра.

                  Над самим Дніпром на горах , огороджений з боків

                  Ровом , мурами , вилами, Київ виріс і розцвів. / О.Олесь/

5 учень. Молодій , красуйся променисто,

                 Височій , зростай під небеса,

                  Києве – чудове наше місто,

                  України гордість і краса!

У СТОРІНКА « НАЙДОРОЖЧІ КУТОЧКИ УКРАЇНИ»/Слайд №8/

Учитель. Найдорожчі куточки України – це національні символи.

1 учень . Це річка Дніпро, національна гордість і слава України.

-12-     2 учень. Гора Говерла у Карпатах.

3 учень. Острів Хортиця – символ історії козацтва.

4 учень. Софійський собор, Золоті ворота , Києво – Печерська лавра – святині і окраса Києва.

5 учень. Це першокнязі Кий, Хорив, Щек і їхня сестра Либідь.

6 учень. Першокнязі київські Святослав , Володимир Великий , Ярослав Мудрий, літописець Нестор.

7 учень. Це відомі світові діячі культури, видатні українські письменники  і поети - Тарас Григорович  Шевченко, Леся українка, Іван Якович Франко, Григорій  Савич Сковорода .

8 учень До відомих людей України належать :

  • композитори Микола Віталійович Лисенко,Сергій Сергійович Прокофєв ;
  • народна художниця Катерина Білокур ;
  •  конструктор Сергій Павлович Корольов;
  • співачка Клавдія Іванівна Шульженко;
  • лікар, хірург Микола Михайлович Амосов;
  • спортсмен, легкоатлет, майстер спорту Сергій Назарович Бубка;
  • гімнастка , чемпіонка Олімпійських ігор Лілія Подкопаєва .

9 учень. Символами України є верба, калина, чорнобривці, соняшник, тополя.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ.

Опрацювання статті « Маленька Україна чи велика…»

ІУ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА / 1 хв./

Моя Україна – широка , широка!/ Учні розводять руки./

А гори Карпати – високі, високі ! /Учні піднімають руки вгору./

Чорне море глибоке – глибоке. / Учні присідають/.

А річка Дніпро така синьоока! / Учні показують на очі/.

А над нами сонечко сяє,/Учні показують рукою  на сонечко./

Хто його дістане , той тепло має. / Учні підстрибують./

ПІСНЯ- ТАНОК « Я – МАЛЕНЬКА УКРАЇНКА» / 2 хв./

У. Закріплення нового матеріалу / 15 хв./

-13-   УІ СТОРІНКА « НАРОДНА СКАРБНИЧКА»/ Слайд № 9\

  1. СЛУХАННЯ ЛЕГЕНДИ « Наша Земля»

Учитель. Колись давно Бог створив народи і кожного з них наділив землею. Наші ж предки пішли до Господа пізніше , але землі їм уже не дісталося.

   От вони прийшли до Бога , а Він у цей час молився  і вони не сміли Йому щось сказати. Стали чекати. По якійсь хвилі БОГ обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись, чого прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні,- відповіли наші предки,- там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці.» «Ну , тоді я вам дам землю ту , що залишив для раю. Там усе є : річки, озера , степи, ліси. Але пам ятайте : якщо будете її берегти, то вона буде ваша , а ні – ворога.» Пішли наші предки на ту землю , оселилися і живуть до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україна.

Учитель. Про що ця легенда ?

Учні. В легенді розповідається про створення країни – України.

  1. Робота з прислів ями / парна робота /

Учитель. За рідний край..

1 пара. життя віддай.

Учитель. Рідний край – земний..

2 пара. рай.

Учитель. Батьківщина – мати, умій за неї..

3 пара. постояти.

Учитель. Та земля мила,..

4 пара. де мати народила.

Учитель. Людина без Вітчизни – як соловей..

5 пара. без пісні.

Учитель. Кожна травичка на своєму корені..

6 пара. росте.

Учитель. Без верби і калини..

7 пара. нема України.

Учитель. Кожному мила..

8 пара. своя сторона.

-14-      УІІ СТОРІНКА « ІГРОВИЙ  АУКЦІОН» / Слайд № 10/

ГРА – ТЕСТ «ПОМІРКУЙ!»/ГРУПОВА РОБОТА/

1.Синоніми до слова «Батьківщина»

А- Вітчизна   Б- рідний край    В- батьківський   г- родина

  1. Україна – це держава

А- в Америці  Б- в Азії      В- в Європі.

  1. Україна за чисельністю населення посідає в Європі

А- перше місце  Б- пяте місце  В- девяте місце

  1. В Україні є гори

А- Кавказькі  Б- Кримські   В- Уральські   Г- Карпати

  1. В Україні є моря

А- Балтійське  Б- Середземне  В – Чорне   Г- Азовське

  1. Столиця України

А- Харків  Б- Київ   В- Одеса

  1. Найбільша річка України

А- Буг  Б- Дніпро   В- Дністер

ГРА « Хто більше

/Користуючись картою, групи  складають перелік міст України за 1 хвилину/.

ГРА « ДИКТОР ТЕЛЕБАЧЕННЯ»

Доповідачі груп декламують вірші про Україну.

1 група. Україна – рідний край,рідне поле, зелен гай.

               Рідне місто й рідна хата , рідне небо й рідна мати. / Я. Скидан/

2 група. Зацвітає калина , зеленіє ліщина,

                 Степом котиться диво - луна.

                Це моя Україна , це моя Батьківщина.

                Що, як тато і мама, одна. / А. Камінчик/

3 група. Красивий, щедрий, рідний край,

               І мова наша – соловїна .

               Люби, шануй , оберігай

              -15-  Наш край , що зветься Україна. / І. Січовик/

4 група. Буває, часом сліпну від краси.

                 Спинюсь, не тямлю,що воно за диво,

                Оці степи, це небо, ці ліси.

                 Усе так гарно, чисто незрадливо,

                   Усе як є – дорога , явори,

                 Усе моє , все зветься Україна.

               Така краса , висока і нетлінна,

               Що хоч спинись і з Богом говори…/ Ліна Костенко /

ГРА « ХТО ЗНАЄ НАЙБІЛЬШЕ НАЗВ МІСТ УКРАЇНИ»

  • На літеру К/Київ , Канів , Кременчук, Кривий Ріг , Керч../
  • На літеру Л/Львів , Луганськ , Луцьк/
  • На літеру Д/Донецьк,Дніпропетровськ,Дніпродзержинськ/
  • На літеру П/Полтава/
  • На літеру М/Миколаїв/
  • На літеру В/Вінниця/
  • На літеру З/Запоріжжя/
  • На літеру У/Ужгород/
  • На літеру Я/Ялта/

ГРА « ХТО ДЕ ЖИВЕ

У Києві – /кияни /;

У Донецьку - / донеччани/;

В Одесі - / одесити/;

У Львові - / львівяни/;

У Криму - / кримчани/;

В Ужгороді - / ужгородці/;

У Полтаві- / полтавчани/.

УІІІ СТОРІНКА «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ МАРАФОН» / слайд №11/

/ проводиться змагання між групами/

  • Хто автор слів Гімну України ? / П.Чубинський/
  • Край, де ви народились , живете і зростаєте ? / Батьківщина/
  • Пізнавальний знак, що символізує міцність держави./Герб/
  • Людина , яка проживає на території певної держави. / Громадянин/
  • Столиця України./Київ/
  • Найголовніша пісня країни ./ Гімн/
  • 16-    Військовий човен запорізьких козаків./Чайка/
  • Море, що омиває береги України./Чорне/
  • Дерево – символ сили і мужності ./Дуб/
  • Не дівка, а червоні стрічки носить./Калина/
  • Найбільша річка України. / Дніпро/
  • Гори України ./Карпатські, Кримські/
  • Найвища гора в українських Карпатах./Говерла/
  • Основний Закон України./Конституція/
  • Старовинний оберіг домівки./Рушник/
  • В назві якого міста сховалось жито?/Житомир/

РИМОВАНІ ЗАГАДКИ

  • Найчудовіша країна – наша ненька../Україна/.
  • Квітнуть каштани – весняна пора, місто вирує на схилах../Дніпра/.
  • Місто це - витвір митців – чародіів , знають усі,називається../Київ/.
  • Знання здобути йдемо у клас, вугілля нам дає../Донбас/.
  • Туристи – народ, що не сидить по хатах, їх вабить відпочинок у../Карпатах/.
  • Зерна чекає поле орне, на пляжі кличе море../Чорне/.
  • Знає ціну кожній хлібній коринці мужній народ – земляки../українці/.
  • Разом ми навіки , назад не буде ходу.

Єдина Україна від заходу і../сходу/.

ТВОРЧА РОБОТА / парна робота/

Учитель. Запишіть пояснення до слів.

Говерла - /гора/

Київ - / місто/

Дніпро - / річка/

Карпати - / гори/

Тополя - / дерево/

Донецьк - / місто/

Дністер - / річка/

Т.Шевченко - / письменник/

Мальви - / квіти/

Калина - / кущ/

 

УІ. ПІДСУМОК УРОКУ / 5 хв./

Учитель. Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

  • Ви хотіли б ще більше знати про нашу державу?
  • Який вид роботи вам більше сподобався ?
  • Над якою темою ми працювали на уроці?
  • Яке місце за чисельністю населення Україна посідає в Європі?/5/
  • Які є в нас моря ? / Чорне, Азовське/
  • Наша область ? / Луганська/
  • Наш район ? / Новопсковський/
  • Наше село ? / Піски/
  • 17-      Яка річка протікає у нашій місцевості?/Айдар/
  • Що належить до державної символіки України ?/Герб, Гімн , Прапор/
  • Яка мова є державною в Україні? / Українська/
  • Який кущ є народним символом України ? / Калина/
  • Яка улюблена страва українців ? / Вареники/

СЕНКАН

1/ Іменник - Україна;

2/ Прикметник – вільна, велика, безкрая, багата , гостинна, співуча, дружня.

              3/ Дієслово – живе , розквітає , звеселяє.

4/ Фраза, що виражає особисте ставлення до теми – Я дуже люблю Україну.

5/ Одне слово – синонім до назви теми. Батьківщина.

САМООЦІНКА

Учитель. Працював хто погано, хто примірно

                 Оцініть себе , діточки, мудро і вірно.

/ учні показують сигнальні картки « Світлофор»/

  • Картка червоного кольору – працювати треба , успіх прийде.
  • Картка жовтого кольору – допустився неточностей.
  • Картка зеленого кольору – не помилився жодного разу.

 

Учитель. Всі ви плідно працювали,

                 Знання міцні здобували.

                 І скажу вам у кінці, що ви всі - молодці!

  • Чи справдились ваші очікування від уроку?
  • Закінчить речення:

Найважче було…

Нарешті я зрозумів…

Я вдосконалив свої вміння…

Роботою я …/задоволений/

Учитель. У кожного у вас на партах є улюблені квіточки , пов’язані з Україною. Сплетемо із квітів вашої любові віночок навколо карти України, щоб наша рідна Батьківщина процвітала, була ще кращою./Учні прикріплюють квіти навколо карти України./

УІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ / 2 ХВ./

  • Читати статтю « Маленька Україна чи велика» на с. 5
  • Вивчити напамять вірш Ліни Костенко «Буває, часом сліпну від краси..»
  • Скласти твір про найдорожчий куточок України – рідне село.

 

 

-18- 

ЛІТЕРАТУРА

  1. Валентина Бутрім .Інтерактивні дидактичні ігри. -Київ «Шкільний світ»,2007
  2. В.І.Паронова. Мої улюблені вірші.- Тернопіль « Підручники і посібники»,2006.
  3. Ісаєнко О.В. Павлюк І.Ю. Я і Україна. Харків,2005.
  4. Л.І.Нечволод. Нетрадиційні уроки в початковій школі. Харків,2007.
  5. М.О.Володарська. Години спілкування. Харків :Основа,2012.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Павлова Ліна Сергіївна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
14 серпня 2019
Переглядів
1027
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку