Інтегрований урок-подорож.(Математика, дизайн і технології.)
Тема: Узагальнення і систематизація знань. Набуваємо досвду.
Мета: закріпити, узагальнити вивчений матеріал; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість; виробляти навички письма вивчених цифр; розширити кругозір дитини.
удосконалювати навички розвʼязування математичних виразів; продовжувати роботу над розвʼязуванням задач; формувати вміння застосовувати математичне мовлення; розвивати пізнавальний інтерес, уміння долати труднощі; виховувати акуратність, дисциплінованість; викликати почуття відповідальності, співчуття; виховувати у дітей любов до тварин, повагу до людей,позитивне ставлення до предметів.
Обладнання: мультимедійні засоби,індивідуальні картки, карта подорожі, лист.
Тема: Робота з пластиліном. Ліплення з пластиліну лісових мешканців.
Мета.Удосконалювати навички роботи з пластиліном, уміння визначати форму і пластику, окремих частин тіла тварини і відтворювати її образ в ліпленні; розвивати уяву, фантазію. Виховувати акуратність, старанність.
Обладнання. Пластилін, підкладні дощечки, стеки, аудіо- та відеосупровід.
Хід уроку:
1. Організаційний момент
1.1. Привітання.
1.2. Мотивація навчальної діяльності, створення психологічного настрою
- Сьогодні урок математики у нас буде незвичайний. Ви любите подорожувати?
(стук у двері)
«Любі учні 1-Б класу! Допоможіть, будь ласка, знайти моїх друзів. Вони пішли гуляти і загубились на інших островах. Допоможіть їх знайти.
Лев Алекс.»
2. Актуалізація опорних знань.
2.1.Ознайомлення з правилами.
(слайд)
2.2.Фронтальне опитування.
Щоб відчинити двері літака потрібно виконати завдання
Гра «Мікрофон»
3. Вивчення нового матеріалу.
3.1. Робота в зошиті.(кругові приклади)
4. Закріплення вивченого матеріалу
4.1.Коментоване розвʼязування прикладів.
3 + 5 – 1 =
10 – 5=
1+ 5 =
10 – 5 + 4=
6 – 4 =
2 + 5 =
7 – 5 =
9 – 5 + 1=
4 + 5 – 3 =
1 +8=
5+5 – 5 =
4.2. Фізкультхвилинка.
4.3. Розвʼязування задач.
(з використанням методу «Мозковий штурм»)
Ось ми і звільнили Мелмона. Прямуємо тепер до «Острова задач» де ми знайдемо бегемота.
Молодці! Ви впоралися з цим завданням
Глорія знайшла 5 кокосів
Алекс – 3 кокоса
Порівняйте на скільки більше
І ми звільняємо бегемота Глорію.
4.4. Робота з геометричним матеріалом.
звільняємо друга Алекса.
4.5.Віднайди потрібний приклад.
Для того,щоб потрапити на мадагаскар де нас чекатиме Алекс потрібно виконати ще одне завдання.
4.6.Відгадування загадки.
І останнє наше завдання.
Потрібно відгадати з ким звірі хотіли нас познайомити?
Слухаємо загадку:
Без ніг, без рук, |
Відповідь на загадку: Змія
Так, молодці!!!! Це зміючка .
Тепер вони разом будуть гратися і постараються більше не губитися.
4.7.Робота на дошці.
А тепер, щоб нам повернутися до класу необхідно знайти чарівне слово, яке чарами нас перенесе до класу.
1 + 2 =
2+ 3=
3 +3 =
2+2=
4+3=
4+5=
3-Д 4-Р 5-У 6-Ж 7-Б 9-А
Яке слово нас перенесе у клас? Що воно означає?
Давайте усі разом його вимовимо.
5Ліплення з пластиліну.
А тепер на згадку про нашу подорож, давайте зліпимо із пластиліну нового друга наших звірят.
5.1.Інструктаж з техніки безпеки
Правила роботи з пластиліном:
Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці;
Розрізати пластилін стекою;
Невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки;
Після завершення роботи з пластиліном витирати руки вологою серветкою;
Не бери пластилін до рота;
Не торкайся брудними руками обличчя, очей, одягу;
Не чіпай зошити, книги, гумки — скрізь будуть жирні плями;
Не розмахуй стеками, щоб не поранити себе та інших.
7.3. Самостійна робота
Вчитель допомагає індивідуально.
6. Підсумок уроку.
От ми і у класі. Вам сподобалась подорож.
Як ви гадаєте, чи добру справу ми зробили, врятувавши тварин?
А чого ми навчилися?
Що найбільше сподобалось?
За те,що ви так гарно працювали, виконали всі завдання вірно,знайшли всіх друзів, з острова Мадагаскар - вам передали золоті монети.