Мета :формувати в учнів навички написання префіксів з- ,с- в словах,утворювати різні слова за допомогою префіксів,збагачувати словниковий запас учнів,розвивати літературну вимову,мовлення,уміння аналізувати;застосовувати на практиці здобуті знання,спрямовані на збереження тепла у власних домівках
Виховувати любов до природи рідного краю,дбайливе ставлення до об'єктів природи,бажання економити енергію
Тип уроку: інтегрований(укр..мова\природознавство),
урок закріплення знань
Тема :Практичне застосування префіксів
Мета формувати в учнів навички написання префіксів з- ,с-в словах,утворювати різні слова за допомогою префіксів,збагачувати словниковий запас учнів,розвивати літературну вимову,мовлення,уміння аналізувати;застосовувати на практиці здобуті знання,спрямовані на збереження тепла у власних домівках
Виховувати любов до природи рідного краю,дбайливе ставлення до об’єктів природи,бажання економити енергію
Тип уроку: інтегрований(укр..мова\природознавство),
урок закріплення знань
Хід уроку
І.Орг.класу
Синоптик
У грудні зима не дає забути про себе.Нерідко теплу погоду змінюють заморозки,пролітає сніжок.Сьогодні на території України збережеться зимова погода.У східних областях та на півдні штормове попередження,у північних областях-сильний вітер.
У народі кажуть:
«Грудень око снігом радує,а вухо морозом рве»
Я з вами прощаюся.Дякую за увагу!
Запишемо прислів'я в зошит.
Які слова з префіксами промовив синоптик?
ІІ.Актуалізація опорних знань .Перевірка домашнього завдання
Вирости рослинку.Що потрібно рослинам для життя?(сонце,повітря,вода,грунт )а за допомогою чого ви вирощували свої рослинки.
Які префікси використали?Яке правило пам’ятали,коли утворювали слова з префіксами з- та с-
Від слів радує та рве за допомогою префіксів утворіть нові слова(взаємоперевірка в парах)
Словниковий диктант «шторм»
Східний
зриває
злітає
схиляються
стихає
Вітер ледь не наробив нам лиха.А коли можна використати енергію вітру з користю?
Вітер приніс слова
Заклей,утепли,залатай,затопи.
Коли ми так говоримо?Що об'єднує всі ці слова?
Виділіть префікси.
На будиночку прикріплений плакат
Робота над прислів'ям
«збережемо тепло в хаті-зекономимо на оплаті»
З чи с
Хотів,печи,мети,качала,пекла,дути,кажи,робити,холонути,робила
Відпочивалочка. Фізкультхвилинка
Вітер віє нам в лице
вітрячок
Інсценізація казки «Нові пригоди Колобка»
Жили-були дідусь та бабуся.Іось одного разу схотів дідусь чогось смачненького.
Дідусь.Спечи.ти нам ,бабусю,колобок рум'яний!
Бабуся. Та з чого ж спекти?
Дідусь.А ти змети по коморі.
Так бабуся і зробила.замісила тісто та скачала колобок.Спекла в жаркій печі та поставила на вікно охолонути.Набридло Колобку на вікні лежати,продуло його:він і покотився за порадою до місцевих звірів.
Котиться Колобок по доріжці,а назустріч йому Заєць:
-Колобку,що ти тут робиш?
Колобок .За порадою прикотився.Косий,скажи,що зробити,щоб у будинку було тепло?
Заєць. Заклей вікна!
Колобок.Спасибі,Зайчику!
Автор .Покотився Колобок,заєць тільки його й бачив.Котиться Колобок по стежці в лісі,а назустріч йому -Сірий Вовк.
(Вовк) Колобку,куди ти котишся?
Колобок ) Скажи,Сірий,що зробити,щоб у будинку було тепліше?
Вовк )Утепли двері!
Колобок)Спасибі,Сірий.
Автор)Покотився Колобок далі,тільки Вовк його і бачив.Котиться колобок по лісу,а назустріч йому Ведмідь іде.
Ведмідь)Колобку,ти що,заблукав?
Колобок )Ні ,Клишоногий,шукаю поради!Що зробити,щоб у будинку було тепліше?
Ведмідь)Залатай діри в стіні та затопи піч.
Автор )Покотився додому.Розповів дідові і бабі те,що йому звірі порадили.Заклеїли вони вікна ,утеплили двері,залатали дірки в стіні та затопили піч.З того часу живуть вони в теплі та на знають холодів.Івсе тому,що правильно використовують тепло.
Швидко випишіть слова з префіксами(2 хв)
Узагальнення знань .рефлексія
Вставте префікс з- чи с-
.казали погоду
.писали прислів’я
.горнули вітрила
.робили фізкультхвилинку
.берігали тепло та електроенергію
.гадали правопис префіксів з- с-
.казали собі «Молодець»,а уроку- кінець
Підсумок уроку