Закріплювати знання учнів про прикметник, формувати вміння розпізнавати прикметники серед різних частин мови; розвивати творчі здібності, самостійність, уяву, зв"язаіне мовлення; виховувати почуття доброти, взаємодопомоги
Урок творчості
(українська мова З клас)
Класовод: Фафруник Л.І.
Іменини прикметника Урок творчості
Тема . Узагальнення знань і вмінь учнів за темою "Прикметник"
Мета. Закріплювати знання учнів про прикметник, формувати вміння розпізнавати прикметники серед різних частин мови; розвивати творчі здібності, самостійність, уяву, зв"язаіне мовлення; виховувати почуття доброти, взаємодопомоги
Обладнання :малюнок сонця, картина "Весна", творчі завдання для групової роботи.
Хід уроку
Активізація учнів до навчальної роботи.
- Успіх сьогоднішнього уроку залежить від кожного з вас. Тому
вам потрібно:
Актуалізація опорних знань учнів.
- Сьогодні у нас незвичайний урок
У світ фантазії зробимо ще один крок
А з творчістю ми вже стрічались нераз І знову вона завітає до нас. - Діти, хто це заглядає у вікно і проситься у клас?
(сонце)
сс со он нц сонце чк чн (сонечко, сонячний)
-А чим відрізняються? 2.Повідомлення теми, мети уроку
- Сьогодні ми узагальнимо все, що вчили про прикметник. Тобто,
відсвяткуємо іменини прикметника.
3.Утворення словосполучення з прикметником сонячний. Розбір за підручником.
4.Введіть утворене словосполучення в речення. Виділення граматичної основи. (Сонячний промінець заглядає у віконце).
Висновок: прикметник в реченні виступає другорядним членом.
5.Робота в групах. Хвилинка творчості
- Діти, заплющіть на декілька секунд очі. Уявіть, що сонячний про-
мінець торкнувся вашої долоні. Що ви відчуваєте? Порадьтеся в-
яке почуття вас об’єднує?
(Тепло, радість, ласка, добро).
6. Утворення прикметників від вибраних іменників.
Ігр-ч.р
2гр-ж.р
Згр-с.р
4гр-множина.
Перевірка: назвати утворені прикметники і закінчення до них.
- Діти! Ми разом з сонечком, даруючи одне одному радість, тепло, добро побуваємо у прикметника.
-А ось і володіння прикметника.
(Тому що прикметник зв"язашш з іменником)
- Ми радіємо весні, характеризуємо її різними словами.
Назвати ознаки, використовуючи букви цього слова (як у
кросворді)
чарівна В
тепла Е
С Н А
ласкава
віжна
радісна
(Кожна група зачитує варіанти відповідей і записує у зошит) Фізкультхвилинка
- Ми кажемо, що весна вступає у свої права. Треба довести це.
7.Робота в групах.
Кожна група одержує завдання
-Ігр.-намальовані очі-які кольори можна побачити весною. 2гр-намальовані вуха-що можна почути
гр.-намальований ніс-що можна відчути на запах.
4гр.- намальовані руки-що треба зробити весною, кому допомагати, який добрий вчинок ви зробите.
- Як багато ви сказали про весну і про сонечко говорили. Які квіти ви ще
тут бачите?
З.Складання тексту
===== ~~~~~~ весна. Пригріло тепле_____.
З-під землі пробився ~~~~ підсніжник. (Над прикметником зверху написати рід)
Ми читали з вами вірш" Хотів би я знати" О.Кобець. Чи хотіли б ви знати про що розмовляють квіти ?
9.Гра "Навпаки"
- Який сьогодні радісний день!
- Ні, не радісний, а сумний.
-А вітерець теплий-теплий!
- Ні, вітерець холодний.
- Хмаринки які веселі!
- Які це прикметники (Антоніми).
10. Добір синонімів.
Весела - радісна, усміхнена. 11.Прикметники у прямому і переносному значенні. Березова каша-березова кора.
Підсумок уроку
- Чи можна обійтися без прикметників?
-А щоб він засяяв як сонечко складіть тематичну павутинку
Прикметник
Ознака
який? яка? яке? які?
Іменник рід число другор. чл.
Домашнє завдання
2гр.-скласти розповідь про добрий вчинок.
2гр.-скласти розповідь про те, коли посміхається ваша мама, коли радіє.