Розробка уроку
Інтегрований урок Природознавство + Українська мова. ( Розвиток мовлення)
Тема уроку Гриби їстівні та труйні
Мета:
сформувати в учнів уявлення про гриби, навчити розрізняти їстівні та отруйні гриби,
розвивати пізнавальну активність дітей. уміння спостерігати;
розвивати мовлення , мислення учнів;
розширювати словниковий запас:
виховувати інтерес до слова;
виховувати повагу і любов до природи
Розробка уроку
Інтегрований урок Природознавство + Українська мова. ( Розвиток мовлення)
Тема уроку Гриби їстівні та труйні
Мета:
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
1. Перевірка домашнього завдання.
Тестування
1.Як поширюється насіння
Кульбабки Реп’яха Сосна
а вітром а вітром а. вітром. тваринами, птахами
б водою б водою б птахами
в тваринами в людиною і тваринами в водою
2.Серед поданих плодів і насіння знайдіть завий і поясніть
яблуко, груша, горіх
очерет горобина. калина
2. Творче домашнє завдання
Вчитель: Діти, на тому уроці ви отримали завдання: принести плоди, насіння різних рослин і розказати про їх спосіб розмноження.
(відповіді дітей )
3. Робота над загадкою
Людину, звіра, муху,
Кого б він не стрічав,
Ні разу капелюха, Одначе не знімав.
А хто на нього подивився –
Той йому зразу уклонився. (Гриб)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Вчитель: Які слова допомогли назвати відгадку?
Звісно, багато хто вас знають не лише назви грибів, але
й можуть відрізнити різні гриби один від одного.
III. Вивчення нового матеріалу
1 Бесіда
Вчитель: Хто з вас разом із батьками із задоволенням збирав гриби
в лісі?
Як ви вважаєте, гриби це жива чи нежива природа? (Жива)
Чому? (Гриби з’являються (народжуються), ростуть, помирають )
Чи можна гриби віднести до рослин, вони ж ростуть на
землі?
Які частини рослин вам відомі? (Корінь, стебло, гілки, листя, плід)
Що можна сказати про гриби? (У грибів немає листя, стебла, гілок.)
У такому разі чи можна упевненістю віднести гриби до світу рослин? (Ні)
А до світу тварин? (Також ні)
Так що ж це таке гриби? (Напевно, це особливий світ природи: ані рослини, ані тварини.)
Вчитель: Гриби дуже потрібні лісу Грибами живляться і лікуються
деякі тварини Близько ста тисяч грибів росте на нашій планеті
Розміри грибів різні є гриби велетні діаметром 1,5 метри А у грибів маляток усього 1 міліметр Усім нам відомі гриби мають ніжку і капелюшок Вони часто нагадують парасольки Але є гриби, схожі на квіти Багато грибів дружать певними деревами і кущами і за звичай селяться під ними наприклад, маслюки під хвойними, білі під дубами. Додаток 3
Гриби діляться на два види
їстівні та отруйні.
Про це ми з вами вивчали у 1 класі.
Давайте пригадаємо і подивимося мультфільм «Мудрі казки тітоньки Сови»
https://www.youtube.com/watch?v=U0a8Qp4unB8
Вчитель: Яку помилку зробив зайчик?
Яку пораду вчителя – їжака треба нам всім запам’ятати?
Фізхвилинка
Вчитель: Послухаємо веселу пісню про гриби і потанцюємо
https://www.youtube.com/watch?v=B2pukK8ugwM
2. Робота з підручником «Природознавство» с 45-47
1.Читання естафетою.
2. Бесіда
Вчитель: З яких частин складається гриб?
Як правильно збирати гриби?
До якого виду живої природи належать гриби?
Вчитель: Багато цікавого ми дізналися про гриби. Гриби ми е тільки їмо, малюємо, збираємо, про гриби ще написані казки. І сьогодні на уроці ми ознайомимося з казкою Ірини Прокопенко «Як гриби ховалися»
Ви розгляньте малюнок і послухайте казку.
(Читання казки вчителем)
3. Робота в зошиті для розвитку зв’язного мовлення ,
підручник «Українська мова»
вправа 3 стор.46-47
4. Словникова робота
(на дошці) Додаток 1
5.Первинне сприйняття тексту. Змістовний аналіз.
Вчитель: Про які гриби казка про їстівні , чи отруйні?
6. Колективне складання речень (№3 с. 11)
Вчитель: Зверніть увагу на правопис слів
лисички сироїжки груздь шляхетний повеселитися опеньки печериця розбіглися перелякані.
7. Запис речень в зошити для розвитку зв’язного мовлення
Підсумок уроку
1. Гра «Збери кошик»
(2 учні отримують кошики і починають «збирати гриба»,
які розвішені на дошці) Додаток 1,2
Вчитель: Які бувають гриби?
Назвіть їстівні.
Закінчи речення
Зрізай гриби…
Збирай тільки …
Не знищуй…
Використана література
1. Навчальної програми для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класів.
2. Інтегровані уроки в початковій школі / Упоряд.
Н. С. Вегера — Тернопіль–Харків: Ранок, 2010.
3.Т.Г. Гілберг ,Т.В.Сак «Природознавство» підручник для 2 класу,Київ, «Генеза»2012.
4. М.Д.Захарійчук «Українська мова» 2 клас Київ, «Генеза»2012.
5.«Інтегровані уроки в початковій школі» Жданова С.Г.
6 .І. Прокопенко. «Пригоди на землі та під водою»
Казки для молодшого шкільного віку Київ, "Веселка", 1990. 87 с.
7. Інтернет ресурс
Додаток 1
Додаток2
Додаток 3