Інтегрований урок трудового навчання та англійської мови для 9 класу "Презентація результатів проектної діяльності. Вироби в етнічному стилі"

Про матеріал
Архів містить розробку інтегрованого уроку трудового навчання та англійської мови для 9 класу та презентацію до даного уроку. Підсумковий урок формує у учнів навички презентувати власні вироби українською та англійською мовами та вчить виявляти досягнення та недоліки під час роботи над проектом.
Перегляд файлу

Інтегрований урок трудового навчання та англійської мови

Тема уроку : «Презентація результатів проектної діяльності. Вироби в етнічному стилі»

Сергєєва Інна Анатоліївна,  вчитель трудового навчання

Гірницька загальноосвітня школа І - ІІ ступенів № 18 Селидівської міської ради Донецької області

9 клас

 Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена) для 5 – 9 класів затверджена наказом МОН України від 07. 06. 2017 №804

Тип уроку: : урок перевірки, оцінювання й корекції знань, умінь і навичок.

Цілі уроку: : систематизувати знання учнів про різні техніки виконання виробів в етнічному стилі, навчити презентувати власний виріб, оцінити зусилля, творчий підхід, виявити досягнення та недоліки під час роботи над проектом, створити атмосферу активної пізнавальної діяльності учнів, розумне критичне ставлення до результатів власної роботи та роботи інших, зберігати дух взаємоповаги під час обговорення результатів роботи, формувати ключові компетентності: уміння вчитися все життя, соціальну, ініціативність та здорове життя, виховувати пріоритет творчості.

Обладнання уроку: готові вироби, картки із завданнями, плакати, мультимедійна дошка, проектор, ноутбук.

Дидактичні та методичні матеріали:  мультимедійна  презентація «Презентація результатів проектної діяльності. Вироби в етнічному стилі»

Перелік он-лайн сервісів:  www.znaika.com.ua

 

Очікувані результати: учні повинні знати різні техніки виконання виробів в етнічному стилі, уміти презентувати власний виріб, оцінювати результати власної діяльності, застосовувати отриманні навички та знання на практиці.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

Налаштування на позитивний настрій  (вчитель трудового навчання):

Щоб у житті не нудьгувати — потрібно власне хобі мати!

Для одного — це книг читання, для іншого — віршів складання,

Для третього — це гарний спів, четвертий — пароплав зробив…

А наше хобі — це бажання робити вироби до рання,

Плести, в’язати, вишивати та певну користь з цього мати,

Бо рукоділля — то робота, безсонні ночі і турбота:

Яку конструкцію обрати та потім вправно це зібрати,

Та ще й зробити краще всіх, бо гарний виріб — то успіх!

  Діти!  Наш підсумковий урок  не звичайний. Він пройде сумісно з англійською мовою. Тому у вас сьогодні є унікальна можливість показати не тільки свої творчі здібності у вигляді виробів , які ви підготували для захисту, але і знання з англійської мови .

 ІІ. Актуальність обраного проекту

Бесіда

       Людина завжди прагнула до краси. Навіть на перших етапах розвитку суспільства існувало декоративно-ужиткове мистецтво. Первісні люди прикрашали  глиняний посуд візерунками, наносили різьбу на вироби з кісток, фарбували наконечники стріл. (Слайд 2)

      Історія становлення українського етнічного стилю налічує багато століть. Джерелом української етніки були традиційні цінності народу, до яких поступово додавалися культурні надбання різних часів.  Предмети народного мистецтва або речі, виконані в етнічному стилі, знаходили своє місце в побуті української інтелігенції. Поступово традиційний народний стиль потрапляв у міський інтер’єр у вигляді орнаментів, кольорів, форм звичайних предметів побуту. Український народний стиль сьогодні є важливою складовою проектної роботи архітектурних майстерень, дизайну автомобілів, телефонів, рекламних повідомлень і ще великої кількості інших речей. (Слайд 3 )

На деякі з них ми сьогодні  подивимося в результаті захистів творчих проектів. Сподіваюсь, що ваші руки змайстрували красиві й корисні речі — вироби в етнічному стилі.   

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

«Коло ідей» ( вчитель трудового навчання) (Слайд 4)

1. Що називають радістю праці?

2. Чи кожна людина може проявити свою творчість у праці?

3. Чи може людина відчувати себе сильною і мужньою у своїй праці?

Учитель англійської мови: All of you go to school. You study a lot of subjects at school. Among different subjects you have Handicrafts.  Do you like these lessons? Why? What do you do at these lessons? Do you know a word "applique"? What does it mean? Can you make  an application? Do you like it ?

«Дешифрувальник»   (Слайд 5)

Розплутайте в поданих прикметниках літери. Запишіть та прочитайте слова вголос.

HANDYCRAFTS
CNEAL (CLEAN- ЧИСТИЙ)
DYTI (TIDY - ОХАЙНИЙ)
FIEN (FINE - ГАРНИЙ, ВИШУКАНИЙ)
RACTF (CRAFT - РЕМЕСЛО
MAHADEND ( HANDMADE - РУЧНОЇ РОБОТИ)
FTSCRAENM (CRAFTSMEN - РЕМЕСЛЕНИКИ)

Учитель трудового навчання: Діти, яким чином ці слова стосуються виробів, які ви виготовили на сьогоднішній урок?

Готуючись до захисту проекту, ви виконували свої вироби, використовуючи знання та вміння, набуті на уроках трудового навчання. Кожен виріб ми оцінимо разом, але  існують методи контролю, на які слід звернути увагу. (Слайд 6)

Візуальний:

• виріб відповідає функціональним характеристикам;

• виріб має бути чистим, охайним;

• шви, контури повинні бути якісними й чіткими.

Вимірювання лінійних розмірів виробу здійснюється із посиланням на креслення виробу, із використанням вимірювального інструмента. Для цього визначають основні (контрольні) розміри виробу. Роблять їх замір і порівнюють із запланованими, тобто тими, що визначені на кресленні виробу.

Учитель англійської мови: Тепер давайте поглянемо на вироби і спробуємо за допомогою одного слова  візуально оцінити виріб.

Учень 1: Hello! Tom, I am very glad to meet you in Ukraine.

Учень2 : Oh! I am very glad to see you too.

Учень1: Welcome to my country! Ukraine is wonderful.  Our nature is amazing. There are a lot of forests, rivers, lakes. Besides , many talented people live in my country.

Учень 2 : I see.

Учень 1: We will go to Kyiv and you will see many interesting and beautiful sights.

Учень 2: OK. By the way, I'd like to buy  Ukrainian souvenirs for my family and friends.

Учень 1: I think, the best place to buy souvenirs is Andriyivsky Descent.  You can see and buy different handmade works of craftsmen.  (Слайди 7, 8, 9, 10)

ІV.  Практична частина уроку. Захист проектів.

  Учні презентують свої роботи  (українською та англійською мовами)

Алгоритм роботи учнів

1. Учень представляє себе (англійською мовою);

2. Обґрунтовує:

• задум (чому саме він вибрав цей виріб англійською мовою);

 • підбір матеріалів (українською мовою)

• кольори;

• техніки виконання;

• економічне обґрунтування.

Фольклорна хвилинка (Слайд 11)

Учитель трудового навчання:

Здавна український народ в усній народній творчості показував своє ставлення до праці та прославляв трудолюбивих людей. Знайди закінчення прислів’я.

Робота учить

дні пройдуть немарно

Працюй ударно —

а лінь мучить

Хто не любить працювати,

це честь

Праця —

любить пліткувати

 

Прийом «Незакінчене речення» (Слайд 12)

Учитель трудового навчання: Під час виготовлення виробів кожен із вас працював, і ця праця викликала певні емоції. На дошці ви бачите незакінчені речення. Я пропоную вам вибрати речення до вподоби і закінчити його.

• Джерелом натхнення в праці для мене є…

• Велике задоволення маю від праці…

• Творча праця — це…

• Моя праця мені приносить…

• Краса праці складається з…

Учитель англійської мови:

Я пропоную вам виконати таке завдання. Перед вами окремі слова — частинки прислів’їв, які треба поставити в правильному порядку, щоб одержати прислів’я. Отже, утворіть прислів’я і поясніть їх значення.

1. To do, better, than, well, to say, well (Better to do well than to say well.)

(Краще гарно робити, ніж гарно говорити.)

2. Business, pleasure, before (Business before pleasure.)

(Спочатку — справа, потім — забава.)

 

V. Підсумки уроку

Учитель трудового навчання:

Молодці, ваші вироби були не перевершені. Вважаємо, що наш урок дав позитивні результати і ви обов’язково застосуєте отримані знання і навички у повсякденному житті.

Учитель англійської мови:

І закінчимо ми наш урок віршами (англійською та українською мовою), у яких оспівується благородна праця. (Слайд 13)

We Live in Deeds

We live in deeds, not words,

In actions, not empty talk,

In doing, not saying words,

In good work, not empty talk.

Ми працю любимо,

Що в творчість перейшла,

І музику палку, що ніжно серце тисне.

У щастя людського два рівних є крила:

Троянди й виноград, красиве і корисне.

 

Дякуємо за урок! Хай всім щастить!

 

 

 

 

 

 Список використаних джерел:

 

  1. Дятленко С. М. Трудове навчання. 5-9 класи: практичний посібник для вчителів – Харків: Вид-во «Ранок», 2017
  2.  Періодичні видання ВГ “Основа” “Трудове навчання в школі”.
  3. ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»
  4.  Інтернет-джерела:

www.znaika.com.ua

 

 

   Додатки:

 Комп’ютерна презентація «Презентація результатів проектної діяльності. Вироби в етнічному стилі»

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
18 лютого 2020
Переглядів
1100
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку