Метою даного урока є: продовжити вивчати букви Ї, ї та звукосполучення [й,і], яке вона позначає, розвивати мовленнєві уміння, артикуляційно-слухові відчуття, збогатити словниковий запас учнів на тему «Продукти, їжа», формувати навички правильного, свідомого, виразного читання, вдосконалювати вміння писати слова з буквою «Ї», виховувати ввічливість, гарні манери
Україна
Покровська районна рада
Донецької області
Відділ освіти
Інтегрований урок у 2-му класі.
«Продукти, їжа. Букви Ї ї.»
З досвіду роботи
учителя початкових класів
Новоекономічної ЗОШ I-III ст.
Ніколенко Олени Андріївни
Тема: Продукти, їжа. Букви Ї ї.
Мета: продовжити вивчати букви Ї, ї та звукосполучення [й,і], яке вона позначає, розвивати мовленнєві уміння, артикуляційно-слухові відчуття, збогатити словниковий запас учнів на тему «Продукти, їжа», формувати навички правильного, свідомого, виразного читання, вдосконалювати вміння писати слова з буквою «Ї», виховувати ввічливість, гарні манери.
Обладнання; складові таблиці, кольорові фото на тему «Продукти, їжа» на мультимедійній дошці.
Хід уроку
I Організація класу
II Робота з розвитку артикуляційного апарату.
Би-би-би на подвір,ї голуби,
Ді-ді-ді-ді сиві, білі та руді.
Ись-ись-ись полетіли вони ввись.
Ів-ів-ів кличу своїх голубів.
На-на-на-на наносила їм зерна.
Ють-ють-ють прилетять і поклюють.
Ні-ні-ні-ні щиро дякують мені.
Сім братів-королів
В королівстві кольорів.
Кожний кольором керує,
В королівстві королює.
Осінь
Осінь, осінь…
Лист жовтіє,
З неба часто дощик сіє,
Червонясте, золотисте
Опадає з кленів листя. (Іванна Блажкевич)
Ходить осінь гаєм
Ходить осінь гаєм
Та звірят питає:
Як про зиму дбаєте?
Загойдалась гілка,
Обізвалась білка:
-Я збираю шишки,
І гриби, й горішки. (Марія Чепурна)
III. Перевірка домашнього завдання:
IV. Робота над новим матеріалом.
Гай–гаї, змій–змії, коровай-короваї, звичай-звичаї, герой-герої.
По
За їхав до міста
Ви
При
змії – [ЗМІЙ’І]
їде - [Й’ІДЕ]
Їжа – еда,
Їсти – кушать
Їдальня – столовая
Смачно – вкусно
Смачного! – приятного аппетита!
V. Робота з підручником.
1. Читання тексту «У шкільній їдальні».
2. Бесіда з учнями, відповіді на запитання.
3. Читання вірша «Жарт» с.68.
4. Робота над виразним читанням.
5. Робота над текстом «День народження» (с.69)
VI. Робота в зошитах.
VII. Підсумок уроку. Бесіда з учнями.
VIII. Домашнє завдання. Вивчити слова на с.68-69, читати текст.