Інтегрований урок «У пошуках скарбів здоров'я мовними стежками»

Про матеріал
Інтегрований урок «У пошуках скарбів здоров'я мовними стежками» для 2 класу розроблений відповідно до нового Державного стандарту початкої освіти НУШ та відповідає матеріалу підручників "Українська мова та читання" (автори Інна Большакова, Марина Пристінська) та "Я досліджую світ" (автори Інна Большакова, Марина Пристінська).
Перегляд файлу

2 клас

Інтегрований урок з  «Української мови та читання» та  «Я досліджую світ»

(до підручників Інни Большакової та Марини Пристінської)

Вчитель: Оксана Кульбачна

 ТЕМА : «У пошуках скарбів здоров'я мовними стежками»

Мета: Вчити дітей вільно володіти державною мовою:  розвивати

- вміння усно висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти;

- любов до читання та відчуття краси рідного слова.

 Компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій: розвивати

  • допитливість, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї;
  • критично і системно мислити;
  • пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження.

Навчання впродовж життя:

  • опанування  уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання;
  • навчання працювати самостійно та в групі.

Громадянська та соціальна компетентності: розвиток умінь

  • співпрацювати з іншими для досягнення спільної мети;
  • дбайливого ставлення до власного здоров'я, дотримання здорового способу життя

Обладнання: таблиці, картки, підручник,   ілюстрації  казкових героїв,  цікаві завдання, тексти,  аудіозапис музики тощо

 

 

Хід уроку

І. Організація класу

Учитель. Доброго здоров'я, діти, доброго вам дня.

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.

Хай сміється мирне небо і дивує світ.

А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

Бо здоров'я, любі діти, в світі головне.

А здоровий і веселий - щастя не мине!

ІІ. Оголошення теми  та  мети уроку

  1. Розвиток мовлення дітей за малюнком

Дівчинка Мовка  несе квітку , яка складається  з семи  різнокольорових пелюсток. На кожній пелюстці завдання для учнів.

- Діти, прислухайтеся, до нас у клас хтось стукає? 

- Подивимося, хто до нас у гості завітав?

- Хто це? (Мовка)  Чому?  Доведіть.

-До нас Мовка прийшла і  незвичайну квітку принесла?

- Скільки пелюсток має рослина? 

- Які ці пелюстки?

- Як ви думаєте, що  хотіла ними Мовка вам сказати?

 -Як би ви назвали цю квіточку?

- Так, справді. Мовка  принесла незвичайну квіточку. Кожна її пелюстка містить завдання з української мови. Наша гостя хоче дізнатися, як же ви знаєте   українську мову. Тому часу не гаймо та  на пошуки мовних скарбів вирушаймо.

 

ІІІ. Закріплення та повторення вивченого матеріалу. Робота в группах.

  1. Пелюстка перша. Бліц -  опитування  «Звуки і букви»

1 .  Продовж речення.  Ти чуєш багато звуків. Звуки  є  …… ( мовні  і  немовні)

2.  Назвіть, де ми чуємо немовні звуки?

3. Ті звуки, які ми вимовляємо , поділяються на  …………… ( голосні і приголосні)

4. Скільки є голосних звуків?  Назвіть їх.  ….

5.  На письмі звуки позначаються ………………………….  ( буквами)

6.  Скількома літерами позначаються голосні звуки? 10

7. Букви розміщені у певному порядку називаються ………… (абетка)

8. Скільки букв в українській абетці? ……………………

9. Як  розмішені слова у словнику? …. ( за абеткою)

10. Які казки називаються народними? ……………………………..

11. Які казки називаються авторськими? ……………………………..

12   Де жила стара  хоробра  миша? (  бібліотеці)

13 Якого домашнього улюбленця завів собі Тимко?  ( Крокодил)

14.  З чого складається текст? ………………. З речень

2 пелюстка  Робота в групах. «Поділ слова на склади»

Частина слова, що вимовляється одним  поштовхом повітря………….. -  склад.

Скільки у слові складів?

Як вимовляється наголошений склад?

Поділіть на склади  слова та розмісти їх у три стовпчики ( картки з словами)

яблуко

молоко

сир

сік

цукерки

риба

чипси

хліб

овочі

помідор

 

банан

  • Яке слово зайве ? (чипси)  Чому? Доведіть.

 

3 пелюстка  Фізкультхвилинка

 

  1. пелюстка  «Правила  переносу  слів»
  1. Фронтальне опитування
  • Як переносяться слова з рядка в рядок? …… ( по складах)
  • Які ми знаємо важливі правила переносу слів:

 -  Одна буква в рядку не залишається і не переноситься.

-  Як переносять слова з м'яким знаком?

- Які буквосполучення не можна  розривати?

- Як переноситься подвоєння  м'яких приголосних?

2. Робота в зошитах

- Поділіть слова для переносу та запишіть у зошит 

Їжа, спорт,  режим,  прогулянка,  безпека,  здоров'я, довкілля, сон.

- Чи мають ці слова щось спільне?  ( Вони  мають корисні для здоров'я значення)

3. Робота з багатозначним словом.

- А чи може бути сон не  процесом відпочинку людини? Квітка.

5 пелюстка

«Читання разом з другом»

 Вірші про здоров'я

 А) самостійно в парах один одному.

Про здоров'я

Здоров’я — основа усього на світі,
Здоровими бути бажають всі діти,
Для цього потрібно щоденно вмиватись,
Робити зарядку і тепло вдягатись.
Себе гартувати водою і сонцем.
І солодко спати з відкритим віконцем.
І їсти усе, що на стіл подають,
Бо страви нам росту і сил додають.
(Людмила Лисенко)

 

Здоров’я

Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!
                                         (Надія Красоткіна)

 

 

 

Про здоров'я

Хто здоровий, той сміється,
Все йому в житті вдається,
Радість б'ється в нім щоднини
Це ж чудово для людини!
Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати.
Хто здоровий — не сумує,
Над загадками мудрує,
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.
Бо здоров'я — це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно!
І доступні для людини
Всі дороги і стежини

 

Гусак

Наш гусак піднявсь на кладку,
Став, як завше, на зарядку.
Повернувся вліво, вправо,
Чітко робить вільні вправи.
От зробив гусак зарядку
Та й у річку — бух із кладки! —
Миє крила, чистить лапки.
Каже качур: «Так-так-так,
Фізкультурник наш гусак!»
(Михайло Стельмах)

 

 

 

А як здоров’я зберегти?

Будь розумниця,  дитинко,
І здоров’я бережи.
У кишені май хустинку
Й слів поганих не кажи.
Руки з милом мий щоденно
Після гри і до їди.
Та життя сприймай натхненно,
Будь здоровою завжди!

 

Похожее изображениеЯк думав Василько...

Думав Вася, Танін брат,
Щоб здоровим стати,
Треба їсти — все підряд
І побільше спати.
Так Василько і робив,
Враз, як прокидався,
Щось жував він, їв і їв,
Просто — запихався.
Став гладкий — не підбіжить!
Та і йти не може...
Як такому в світі жить,
Хто тут допоможе?

Б) читання вголос

В) висновок. То що ж допомагає бути здоровим?  ( Рух, правильне харчування,  загартовуватися, зарядка,  здоровий сон, дотримання правил гігієни,спорт…)

 

6  пелюстка

 Фізкультхвилинка  «Коза - Дереза»

 

Розвиток зв'язного мовлення  за містом музичного твору.

  • Діти,  як ви думаєте, казка «Коза - Дереза»  народна чи авторська. Чому?

Довідка: Казка «Коза - Дереза» - це народна українська казка, але нам вона відома як  музичний твір,  дитяча опера відомого українського композитора Миколи Лисенка.

  • Наша гостя Мовка запитує, як ви думаєте, чи була Коза - Дереза здоровою? Чому?   ( думки дітей)

Як поснити прислів'я :

                            Весела та хороша думка — половина здоров’я.

(Відповіді дітей)

 

7 пелюстка.  Робота  з  віршованим  матеріалом

 Знайди  риму              (Картки зі словами  на дошці)

Щоб здоров'я добре мати

Слід про нього змалку… (дбати)

Кожний ранок обливатись

І зарядкою… (займатись)

У дворі щодня гуляти,

Повноцінно їсти й… (спати)

Добре мити всі продукти,

Досхочу вживати… (фрукти)

Будете це все робити –

Перестанете… (хворіти)

IV. Підсумок уроку.

Ми всі пелюстки нашій квітці відкрили

Ділили  на склади слова, шукали рими,

 Всі гарно читали,  правила повторили.

Про здоров'я своє дбали, один одному допомогали,

Мовка наша говорить, що всі ви  - МОЛОДЦІ!

  -

 

Завантаження...
docx
Додано
31 березня 2020
Переглядів
1363
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку