Інтегрований урок з математики та інформатики у 3 – А класі
«Подорож до математичного Комп’ютерленду»
Мета. Вправляти учнів у обчисленні виразів і прикладів на знання табличних випадків множення і ділення; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, які включають суми двох або трьох доданків. підвищити рівень знань учнів з інформатики. Розвивати творчі й інтелектуальні здібності дітей, інтерес до вивчення інформатики та математики, удосконалювати навички швидких обчислень, математичне мовлення, пам’ять та мислення. Виховувати допитливість, старанність, любов до математики та інформатики.
Форма уроку. Нестандартний урок, з комп’рною підтримкою.
Тип уроку. Урок-подорож.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Дзвоник дав усім наказ: до уроку, швидше в клас.
Працюватимем старанно, щоб урок пройшов не марно.
Я знаю: в класі кожен геній, та щоб талант у вас не згас,
Працюйте! – скаже кожний вчений, робіть цікавим навчання час
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Девіз уроку:
«З маленької удачі починається великий успіх»
Вчитель.
Як ви розумієте слово «успіх»?
Я бажаю вам успіху на сьогоднішньому уроці. Побажайте успіху один одному (Діти обмінюються оплесками, тиснуть один одному руки, бажають успіху на уроці)
Але пам’ятайте, що успіх приходить тільки до того учня, який старанно та сумлінно працює.
Отож, ми сьогодні з вами спробуємо прийти до успіху на уроці математики та створити своє дерево успіху. На ваших партах є наліпки, кожна наліпка це оцінка вашої діяльності на уроці. Отож, ви спробуєте самостійно себе оцінити.
- На уроці ми з вами вирушаємо у подорож до незвичайної країни – до Математичного Комп’ютерленду.
Щоб потрапити у цю країну, треба гарно знати математику та інформатику. Це буде захоплююча подорож, але на шляху ми зустрінемо багато різних перепон, подолати які зможуть тільки уважні, винахідливі, працьовиті, дисципліновані учні.
На дошці ви бачите карту подорожі, яка розкаже де ми з вами побуваємо і що будемо робити.
Зараз ми дізнаємось , що допоможе нам у подорожі
Група дітей працює на комп’ютері.
Друга група дітей допоможе обрати транспорт для нашої подорожі
На столах лежать різнокольорові листочки, на яких записані приклади. Треба їх розв’язати.
60 х 10 : 100 10 х 8 х 1
100 х 4 :10 100 х 3 + 100 х 6
200 : 10 : 10 10 х 4 : 8
900 : 100 х 1
Записати числа (результати відповідей) від найбільшого до найменшого, використовуючи
ключ.
6 |
40 |
2 |
9 |
80 |
900 |
5 |
Б |
Т |
С |
О |
В |
А |
У |
900 80 40 9 6 5 2
А в т о б у с
Висновок: Нашу подорож ми здійснемо на автобусі , в дорогу обов’язково візьмемо ЗНАННЯ
ЗУПИНКА « ТЕОРЕТИК»
Сіли зручно і рушаймо в дорогу. Ми потрапили у місто «Теоретик».
Ми повинні проявити солідарність з його жителями, відповівши на запитання Мудрого монітора.
Отже, запитання:
1. А, Б, В, Г, Д і кома –
Всім мабуть уже відома
Така клавішна структура.
Звісно ж це … (клавіатура)
2. Я показую об’єкти,
Фото-, відео проекти.
Я не плеєр, не мотор,
А звичайний … (монітор)
3. Якщо є складна робота,
Мусить бути лиш охота,
Бо зі мною буде толк,
Адже я – системний … (блок)
4. Я не нишпорю в коморах,
Не ховаюся по норах.
Ковзаю по столу трішки,
Бо комп’ютерна я … (мишка)
5. Ця всесвітня мережа
Скільки знає – просто жах!
З нею вчись ти працювати –
Теж багато будеш знати. (Інтернет)
6. Хто хоче щось запам'ятати –
В блокнот свій може записати.
Комп'ютер теж немов блокнот –
Не має з пам'яттю турбот.
А як називають комп'ютер-блокнот?
(Ноут-бук)
7. Про нього знаємо ми нині:
З ним справу мають в медицині.
Біолог з ним теж справу має,
А комп'ютер від нього страждає. (Вірус)
8. З ним справу має архітектор,
З ним справу має будівельник.
Хто за комп'ютером працює,
До нього теж давно вже звик.
Скажіть про що іде тут мова –
Назвіть одне англійське слово.
(Windows)
9. Промені і сонце-коло
Намалюємо ми скоро.
Творчий маю я характер,
Бо графічний я … (редактор)
У Комп’ютерленді обов’язково треба знати та виконувати правила поведінки і ТБ.
Ви знаєте їх, діти ? А виконуєте? Давайте перевіримо.
ЗУПИНКА « Усний рахунок »
Група дітей працює на комп’ютері . «Веселі уроки на галявині»
Робота в зошиті
Математичний диктант.
– число 600 зменшити в 10 разів
– число 1000 зменшити в 100 разів
– I множник – 12, II – множник - 10 . Знайти добуток.
– I – множник 7, II – множник – 100. Знайти добуток.
– число 24 збільшити в 10 разів.
– знайти добуток чисел 0 та 6
– знайти частку чисел 8 та 1
– 80 поділити на 80
– ділене 0, дільник 40. Знайти частку.
Відповіді: 60 , 10 , 120, 700 , 240 , 0 , 8 , 1 , 0. I
Збільшити числа на 100
Відповіді: 160 , 110 , 220 , 800 , 340 , 100 , 108 , 101 , 100.
Перевірка на екрані.
ЗУПИНКА місто « Кмітливе »
Робота в парах .
Сіли зручно. Продовжуємо нашу подорож. На нашому шляху зустрілося місто «Кмітливе».
На столах лежать різнокольорові листочки, на яких записані приклади.
Треба їх порівняти.
300 х 2 ... 6 х 100 50 + 3 х 300 ... 300 х 3 : 10
20 х 4 + 150 ... 200 : 10 + 325 900 : 3 + 150 ... 600 : 3 + 250
370 : 10 ... 100- 63 4 х 100 ... 220 + 280
Група дітей працює на комп’ютері.
Завдання: Скарбничка знань. 3 клас. Логіка . Робота над визначенням хибних, істинних тверджень.
Висновок
ЗУПИНКА місто « Відпочивальне »
.
Продовжуємо подорож. І ми дісталися до міста « Відпочивальне».
.Офтальмологіяна пауза
ФІЗХВИЛИНКА
ЗУПИНКА місто « Чарівне »
Рушаймо в дорогу. Нас зустрічають жителі міста «Чарівне».
Група дітей працює на комп’ютері. Скарбничка знань. 4 клас. Логіка . Контрольна робота
Завдання: підібрати відповідну кількість гучачок та зайчиків
ЗУПИНКА прірва « Вірус »
Ми з вами наближаємося до столиці математичного Комп’ютероленду. Але у нас перешкода – прірва Вірус. Нам потрібно розв’язати задачу.
Група дітей працює на комп’ютері
Задача.
Робота над задачами за допомогою комп’ютера
Коротка умова
Таня – 40м за 5 с Хто повільніше?
Марина 42 м за 7 с
Розв’язання
1) 40 : 5 = 8 м за 1с Таня
2) 42 : 7 = 6 м за 1 с Марина
Відповідь: Марина бігла повільніше
Робота в групі.
ІІІ. Підсумок уроку.