Інтегрований урок з математики та природознавства (3 клас)

Про матеріал

Конспект інтегрованого уроку дасть змогу учителю початкових класів ефективно провести урок.

Мета: Повторити усне додавання і віднімання трицифрових чисел, удосконалювати вміння учнів розв'язувати задачі на знаходження суми трьох доданків;розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати старанність, турботливе ставлення до природи.

Перегляд файлу

Інтегрований урок з математики

та природознавства (3 клас)

 

Тема: Усне додавання і віднімання трицифрових чисел. Задачі на знаходження суми трьох доданків. Охорона рослинного та тваринного світу

Мета: Повторити усне додавання і віднімання трицифрових чисел, удосконалювати вміння учнів розв'язувати задачі на знаходження суми трьох доданків;розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати старанність, турботливе ставлення до природи.

Обладнання: Весняний пейзаж ;  малюнки перелітних птахів, первоцвітів, грамзапис співу пташок, конверти із завданнями,картки .

 

Хід уроку

І Оргмомент

- Розпочинаємо ж урок, часу не гаючи

І радість ми пізнаємо, лиш труднощі долаючи.

- А запорукою успіху є усмішка. Тож передайте свою усмішку один одному, мені, поверніться до наших гостей, подаруйте їм. Адже усмішка ще:

- прикрашає обличчя;

- підвищує настрій;

- сприяє добрим стосункам з оточуючими;

- допомагає знайти нових друзів;

- і навіть деколи, допомагає здійснювати бажання.

   Налаштуємося на роботу.

Очі дивляться-(діти) та все бачать.

Вуха слухають – (діти) та все чують.

Голова – (діти) думає.

Яким буде урок (діти) – цікавим!

Які у мене діти? – (діти) найкращі!

Нехай мої та ваші надії здійсняться.

-Подивіться у вікно. Яка зараз пора року? (Весна). Які ознаки весни ви зараз бачите? На нашу землю прилетіли із теплих країв  перші пташки.  Послухайте їх радісний спів (грамзапис). Зараз наші пернаті друзі допоможуть нам провести урок і познайомлять нас з частинкою рідного краю, куди вони так спішили прилетіти.

 

ІІ Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання

 

2. Робота в парах . Гра « Я знаю»

ІІІ Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці ми повторимо усне додавання і віднімання трицифрових чисел…

- А зараз запишіть сьогоднішнє число, класна робота.

- Звертаю вашу увага на правильність написання цифр (на дошці каліграфічно написані цифри).

ІV Корекція і закріплення знань

1. Всього на Землі живе  8600 видів птахів, з яких в Україні 360 видів.

 А який це птах завітав до нас першим?

Учень:    Що за диво, що за птах

Наганяє жабам страх?

На одній нозі дрімає,

На димарі хатку має. (Лелека)

2. Робота в парах .

Першим із птахів на Україну прилітає лелека. Він  залетів до нас і приніс конверт. Що ж в цьому конверті? Тут ось яке завдання.(№21 с.162)

3. Після лелек з вирію повертаються шпаки.

(Учень)-  Його ми весною зустрічаємо.

                У нас він родився і ріс.

                Учора з далекого краю

                Нам пісню у дзьобі приніс.

- Шпак приніс нам  конверт із завданням.

4.Коментоване розв’язування прикладів №22

( один учень розв'язує біля дошки приклад, коментуючи)

- Другий  приклад – коментуючи з місця.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

5. До нашого класу влітає ще одна маленька сіренька пташка-жайвір.

  ( Учень)   Жайвір високо у небо літає

                   Жайвір найперший весну зустрічає.

                   В нього високий дзвінкий голосочок,

                   Ніби то срібний б'є  молоточок,

                   Ніби він тягне нитку сріблясту

                   З неба до лану, людям на щастя.

- Він в конверті приніс нам завдання № 23(ланцюжком)

6. (Учень) Відгадайте загадку.

                 В мене є великий хвіст:

                 Я співаю як артист.

                 Спів мій радісний усюди

            Дуже люблять слухати люди. (Соловей)

7. Робота в мікрогрупах

 З'являється малюнок солов'я і конверт з наступним завданням №24.

8.Розв'язування задачі №25

( Учень) А можна я загадаю вам ще одну загадку? Я ц ю пташку дуже люблю. Вона влітку живе у нас під дахом.

                            Швидко скрізь цей птах літає,

                            Безліч мошок поїдає,

                            За вікном гніздо будує,

                            Тільки в нас він не зимує. ( Ластівка)

- В її конверті дуже цікаве завдання. Ластівки живуть біля ваших будинків і нагадують вам , що ви скоро перейдете до 5 класу і повинні вміти розв'язувати складні задачі.

(Учень на дошці записує короткий запис задачі . Після цього учні самостійно записують розв’язування задачі)

9. Розв'язування задачі за схемою.

-А що це за пташка?Давайте відгадаємо.

( Учень) Хто гнізда свого не має,

              Яйця іншим підкладає

              Та у лісі в холодку

              Все кує „ КУ-КУ, КУ-КУ! ( Зозуля)

- І конверт у цієї пташки незвичайний. Що ж там?

V Підсумок уроку

       Всі ви добре працювали

         На уроці не дрімали,

         Гарно руки піднімали

         Й знань багато упіймали!

         Тож прийміть оці весняні квіти,

         Бо ви в класі - працьовиті діти!

Ось перед нами весняний ліс. Він є домівкою для багатьох  тварин. Ми всі повинні берегти цю красу, любити й шанувати рідну природу. Які птахи прилітають до нас найпершими?

Які за масою найважчі? Які найменші? Чому вони до нас прилітають ?

Чи сподобався вам урок?

VІ Самоаналіз та самооцінювання

УІІ Домашнє завдання:

 Виконати завдання №29,30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
15 січня 2018
Переглядів
4260
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку