Розробка уроку сприяє повторенню і закріпленню вмінь учнів додавати і віднімати трицифрові числа письмово та застосовувати ці вміння для розв'язування задач, рівнянь.
Тема: Закріплення письмових прийомів додавання й віднімання чисел у межах 1000. Розв’язування рівнянь і задач на повторення. Знаходження периметра трикутника.
Мета: повторити і закріпити вміння учнів додавати і віднімати трицифрові числа письмово та застосовувати ці вміння для розв’язання задач, рівнянь; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення; виховувати допитливість, доброзичливість, почуття товариськості і взаємодопомоги.
Тип уроку: урок повторення, закріплення і застосування знань, умінь та навичок.
Вид уроку: урок-мандрівка
Обладнання: презентація; картки з рівняннями; кольорові олівці і альбоми.
Хід уроку
І. Організація класу
Привітання
Усміхнемося сонечку:
Здрастуй золотаве!
Усміхнемося один одному,
Погляньмо ласкаво!
Хай сьогодні в кожне серце
Миколай додасть тепла!
А ми гостям усміхнемося
Побажаємо добра!
Не шуміть, сидіть тихенько.
Урок буде не звичайний,
Для всіх нас повчальний.
Девіз нашого уроку: Щоб лікарем, моряком
Чи льотчиком стати,
Треба твердо на «12»
Математику знати!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку:
Ми з вами вирушаємо у подорож Математичним лісом, побуваємо на різних зупинках, де нас будуть зустрічати звірята. Будем із вами мандрувати, додавати, віднімати, вміло і чітко рахувати, щоб усе запам’ятати. На уроці ми будемо закріплювати навички письмового до-
давання та віднімання трицифрових чисел, розв’язувати задачі, рівняння, приклади; буду-вати трикутник і знаходити його периметр.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Допоможе нам подорожувати цей потяг пречудовий. А яку він назву має? Хто з вас, діти, прочитає?
І сл. «Потяг» З – Н – А – Н – Н – Я
Так, «Знання» потяг зветьс, а без знань не обійдеться жодна людина в світі. Запам’ятайте це, діти!
ІV. Повторення і закріплення вивченого
ІІ сл. «Зайчик»
Картки : 200+100 690-220 400+550
210+150 570-340 830-630
470+320 100-20 990+10
ІІІ сл. «Кошеня»
Хвилинку каліграфії – негайно!
Напишемо цифри красиво й охайно!
Діти:
Зошит свій я відкриваю,
Ручку правильно тримаю,
Сяду рівно-не зігнуся,
За роботу я беруся.
1 10 100 (запис у зошитах)
ІV сл. «Цуценя»
Приклади ці розв’яжіть
Прийшов час вже показати
Чи вмієте ви рахувати.
V сл. «Жабеня» (розв’язати задачу номер 489)
Хто на ньому нас зустріне?
Хтось виглядує з води
Жабка мимо пропливає
Що вона в лапках тримає?
Робота над задачею:
а) читання учнями мовчки;
б) читання вголос;
в) аналіз:
- Скільки км. проїхав автобус?
- Скільки км. йому ще залишилося проїхати?
- Чи можемо знайти відстань, яку має подолати автобус?
- Що треба зробити?
г) запис розв’язання задачі учнями в зошитах самостійно;
д) читання відповіді до задачі.
VI сл. «Сонечко» ( Фізкультхвилинка)
що наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати –
Фізкультхвилинку розпочати
VІІ сл. «Білочка»
Тут Білочка проживає.
Самостійно розв’язати всі рівняння.
(Самостійно знайти свою правильну відповідь)
VIII сл. «Лисичка» (практична робота номер 492)
З трикутниками, фігурами та відрізками.
До бору цікавої Геометрії прибуваємо
І завдання його мешканців розглядаємо.
IX сл. «Їжачок» (творча робота)
Бо в нас творчий 3 клас!
(Діти свої роботи прикріплюють на дошку)
V. Підсумок уроку
Дякують нам всі звірята
Час додому вирушати.
Повну швидкість набирає.
Краса яка, глянь довкола!
Ось зупинка наша – «Школа!»
(Вчитель виставляє оцінки з коментуванням)
Вчитель:
Гарно працювали!
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.
Учениця:
Шановні гості!
Спасибі, що знайшли час,
І прийшли до нас.
Якщо Ваша ласка,
То приходьте до нас ще, будь ласка! (разом)
Література:
Вересень 2007 р, Січень 2007 р, 2008 р.
а) 340 + х = 580
б) у – 150 = 200
в) 940 – х = 100
г) х + 510 = 780
д) у – 260 = 520
є) 840- х = 540
ж) 1000-у = 770
Коли Святий Миколай
З небес на землю йде,
То кожний дім і школа,
Мов вулик бджіл гуде.
Там дітвора чекає
На срібних янголят,
Що із доріг безкраїх
На землю загостять.
Бо добре знають діти,
Що ні сніжний танок,
Ані мороз, ні вітер
Не спинять їх санок.