Інтегрований урок з математики у 3 класі.
« Зачаровані числа »
Тема. . МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ 0 І 1. МНОЖЕННЯ НА 0 І 1.
Тема уроку. МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ 0 І 1. МНОЖЕННЯ НА 0 І 1
Мета: ознайомити учнів з випадками множення, коли одним із множників є числа 1 і 0; закріпити вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення; виховувати уважність. . Розвивати логічне мислення учнів, виховувати старанність, уважність.
КМ : « Асоціативний кущ », робота в групах, вправа « Мікрофон ».
Комунальний заклад освіти
«Середня загальноосвітня школа №97
Інтегрований урок з математики у 3 класі.
« Зачаровані числа »
Тема. . МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ 0 І 1. МНОЖЕННЯ НА 0 І 1.
Вельможко Людмила Петрівна
Стаж роботи: 38 років,
« старший учитель »
lyda9797@ukr.net
Тема уроку. МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ 0 І 1. МНОЖЕННЯ НА 0 І 1
Мета: ознайомити учнів з випадками множення, коли одним із множників є числа 1 і 0; закріпити вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення; виховувати уважність. . Розвивати логічне мислення учнів, виховувати старанність, уважність.
КМ : « Асоціативний кущ », робота в групах, вправа « Мікрофон ».
Обладнання: : комп’ютер, проектор, проектна дошка, таблиця усних обчислень , девіз; та правила.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
1. Психологічне налаштування:
Вітання. Вправа « Мій настрій ».
Знову день почався, діти,
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішити
Кличе в подорож дзвінок.
2. Девіз уроку.
Сьогодні у нас — незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну чудову, в країну відому,
Країна цікава, тож парти свої
Перетворіть у всюдиходи малі.
Всі сядьте рівненько, працюйте уважно,
Потрапить туди щоб було вам неважко.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Створення проблемної ситуації.
* Яку тему ми вивчаємо протягом останніх уроків?
* Що ми знаємо про числа?
* Що ми знаємо про цифри ?
* Чи залежить місце цифри у записі числа?
* Що вже відомо нам про нуль ?
2.1. Запис числа.
- Сьогодні 14 листопада
2.2. . Хвилинка каліграфії. Вправа « Палендром ».
- За допомогою чого ми записали число ? Складіть і запншіть із числои 14 « палегром »
14 , 41, 55 ( 14 + 41 = 55 )
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ. Створення проблемної ситуації.
— Сьогодні ми ознайомимося з випадками множення, коли одним із множників є числа 1 і 0, продовжимо роботу над задачами. Але сталося непередбачуване.
Злий Чаклун розсердився на число Нуль , бо він був .дуже ледачий , та зачарував усі числа. А допоможе їм королева Математика та й ви . Згодні ?
Тоді уважно слухайте. Між Цифринією та країною Математики пролягла
пустеля , яку перетинають чотири річки: Додавання, Віднінання, Множення та Ділення. Числа вирішили об’єднатися , легше йти разом . Довго йшли втомилися. А ось і ріка Математика. Втомилися числа, просять напитися, а річка й каже: « Станьте у пари та знайдіть суму ».
-- Діти, у вас на партах картки із цифрами. Станьте у пари та порахуйте, яка пара отримала менше води. Чому? Пішли вони парами далі.
( Діти під музику рухаються по класу . )
Усі веселі , тільки число із нулем сумує: у нього менше за усіх було води. А ось і річка Віднімання : « Замініть у своєму числі місцями одиниці та десятки.
Потім, від більшого відніміть менше. Більше води отримає та пара, де буде менше число. Діти, яка пара отримає більше води ? Чому ? Щоб примирити
усіх із ледачим Нулем , Математика запропонувала дописувати до числа Нуль. Допишіть у зошитах отримані у подорожі числа, та поруч ті , до яких дописали Нуль. Що сталося із числами ? Молодці !
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ.
--- А ось і ріка Множення.
1. Вправа « Асоціативний кущ »
* Які слова ви об’єднаєте із словом Множення.
* Поясніть, що показує кожний множник.
*З якою дією пов'язана дія множення? (Із дією додавання
2. Підготовча робота (с. 49, завдання 347)
— Замініть множення додаванням.
— Обчисліть кожну рівність.
2. Пояснення нового матеріалу (с. 49, завдання 348)
— Замініть дію множення дією додавання.
— Знайдіть результат.
1 · 4 = 1 + 1 + 1 + 1 = 4
1 · 6 = 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 = 6
Висновок. При множенні на 1 отримали у добутку те число, на яке множили.
1 · a = a
0 · 5 = 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 0
0 · 7 = 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 0
Висновок. При множенні числа 0 на будь-яке число отримуємо нуль.
0 · a = 0
— На що вказує перший множник? (Яке число будемо додавати.)
— На що вказує другий множник? (Скільки разів будемо додавати другий множник.)
3. Усна лічба. Вправа « Мікрофон «
1· 9 0 · 4 1 · (6 + 3) 0 · (7 + 2)
1 + 9 0 + 4 1 · 6 + 3 0 · 7 + 2
4. Первинне закріплення с. 49, завдання 349)
— Чи можна замінити додаванням добутки 5 · 1 та 6 · 0? (Добутки 5 · 1 та 6 · 0 не можна замінити додаванням однакових доданків. При множенні на 1 та 0 застосовують відповідні правила.)
5. Повторення теоретичного матеріалу
При множенні будь-якого числа на одиницю у добутку дістаємо те саме число.
а · 1 = а
При множенні будь-якого числа на нуль у добутку дістаємо нуль.
а · 0 = 0
6 .Фізкультхвилинка « Черепаха Аха »
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ.
1. Тренувальна вправа (с. 49, завдання 350)
— Перевірте виконання переставного і сполучного законів при множенні на 1 і на 0 за правилами.
2. Робота над задачею з буквеними даними с. 50, завдання 352
— Прочитайте задачу.
— Чим цікава ця задача? (Вона містить буквені дані.)
— Скільки винограду в першому кошику? (а кг)
— Що відомо про другий кошик?
— Як дізнатися, скільки винограду в другому кошику? (а : 2)
— Щоб дізнатися, скільки винограду в обох кошиках, потрібно... (а + а : 2).
— У скільки ящиків розкладемо ввесь виноград?
— Як дізнатися, скільки кілограмів винограду в одному ящику? ((а + а : 2) : 4)
Відповідь: (а + а : 2) : 4.
3.. Самостійна робота. Робота ц групах.
І група -- с 49, завдання 351
ІІ група ---- с. 50, завдання 353 ( 1 )
4. Біля дошки --- с. 50, завдання 353 (2 )
— Розв’язання запишіть за допомогою виразу.
63 : (35 : 5) = 9 (кг)
6. Завдання з логічним навантаженням --- с. 50, завдання 354
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. Рефлексія.
-- Що повторили на уроці?
-- Які завдання найбільше сподобалися?
-- Над чим би ви мали бажання попрацювати на наступних уроках?
— Що отримаємо в добутку при множенні на 1?
— Що отримаємо при множенні будь-якого числа на 0?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 50, завдання 355; 356
Джерела інформації :
1.Математика. 3 клас. I семестр (за підручником М. В. Богдановича, Г. П. Лишенка). — Х. : Вид. група «Основа», 2014. — 152 с. — (Серія «Початкова школа. Мій конспект»).
2. Богданович М.В. Урок математики в початковій школі: навч. посіб. /
М.В. Богданович, Н.О. Будна, Г.П. Лишенко. − Тернопіль: Навчальна книга – Богдан 2004. − 208 с.
3.П о м е т у н О. Інтерактивні методики та система навчання. – К.: Шкільний світ, 2007.
4. Коваль Л.В. Сучасні навчальні технології в початковій школі: Навч.- метод. Посіб.- Донецьк: ТОВ Юго-восток, 2006. – 227 с.