Інтегрований урок з навчання грамоти у 1 класі. Закріплення звукового значення букви "же".Опрацювання уривка казки "Лисичка і Журавель."

Про матеріал
Урок розроблений у формі гри-мандрівки сторінками Веселої Абетки,де учні у творчій співпраці впевнено долають сходинки успіху під девізом: "Читай як я,читай зі мною,читай краще від мене".На уроці діти пізнають і вивчають букву "же", прагнуть подружитися з нею,мандрують стежинками казки "Лисичка і Журавель",імпровізують,інсценізують уривки з неї,виконують творчі пізнавальні вправи і завдання,досягаючи мети уроку,розвиваючи і збагачуючи звязне мовлення.
Перегляд файлу

 Інтегрований урок з навчання грамоти у 1 класі на тему : «Закріплення звукового значення букви «же». Опрацювання уривка казки «Лисичка і журавель»»

 

 

Мета. Закріпити звукове значення букви "же” в різних позиціях слова, вчити проводити звуко-буквений аналіз. Формувати читацькі навички, вміння аналізувати прочитане, висловлювати свою думку. Розвивати увагу, зв'язне мовлення дітей, творчі здібності. Виховувати любов до рідного слова, української народної казки.

Обладнання. Набір ілюстрацій до української народної казки "Лисичка і Журавель", кросворд, вірші, загадки, ребуси, набір таблиць для читання, атрибути для інсценізації казки, розвивальна гра "Лабіринт".

Хід уроку

І. Організаційний момент.






II. Актуалізація опорних знань.

1. Вступне слово вчителя.

- Діти, сьогодні ми продовжуємо мандрівку сторінками веселої абетки. На  сторінках ми знайомилися з різними історіями, пригодами, які траплялися з незвичайними героями. Якщо уважно прислухатися, то можна почути, що букви теж розмовляють, шепнуться, прагнуть більше розказати про себе.

Буква "Є" сказала "Зе

- Поміж нами жук живе!

- Нісенітниця! Невже!

- Ви впізнали букву "Же"!

 

 

 

- Ось вона гостя! Сьогодні знову завітала до нас на урок, щоб більше про себе розказати, погратись з вами, почитати у словах, довести своє важливе місце у

      рідній мові. Прийшла з гостинцями, принесла різні цікаві завдання. А щоб  ви                      досягли    успіху, пропонує вам гру "Сходинки до успіху".


2. Мотивація навчальної діяльності.


Будемо дружно букву вивчати


До перемог мандрувати!


План-схема уроку “Сходинки до успіху” “Побажання букви “же1


Мандруючи сторінками Веселої Абетки, прийміть щирі творчої співпраці на уроці, нових   умінь, цікавих ідей у подоланні сходинок пізнання.


Посміхніться!


Впевнено крокуйте вперед!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Успіху досягай!


 

 

Твори, складай,
розповідай


 

Девіз уроку:


“Читай як я,


 

читай зі мною,


 

читай краще від мене!


 

 

 

 

 

1-ша сходинка "Подружись і» буквою "Же"?

1.Інтерактивна вправа “Мікрофон'

  • Читання учням скоромовки

Жатка в полі жито жне. Жайвір жатку дожене.

              2. Гра “Спіймай звук” (жоржина, душ» книжка» подушка, корж, йорж, мишка)

3. Гра “Утворіть слова із складаів”

                                                 жа жо жу же жі жи

                 4. “Робота в парах”. Гра “З’єднай звукову модель із малюнком” .

 

5.Вправи на розширення кута читання. Робота в парах

 

 

       жур

ба

  лу

жок

  жура

  вель

      ка

жян

журав

     лик

 дру

жиги

журав

линий

жар

ту вати

 

6. Робота над чистомовкою.

Жа-жа-жа - побачив йор... Жі-жі-жі   -

Жу-жу-жу - по доріжці бі... Жи-жи-жи  дружбу бере...!  

     Вправи на швидкість читання слів з таблиці.

3-тя сходинка ’’Цікаву казку розкажи”.

- Сьогодні на сторіночці ’’Букваря" нас чекає зустріч з казкою. А хто буде й героями? Спробуйте відгадати ви.

1. Робота з анаграмами.

 

сичлика                                              веральжу

лисичка                                                            журавель

- Викладіть слово із каси букв.

- Викладіть звукову модель.

- Чи знаєте ви в якій казочці живуть ці герої?

- А зараз ми зручно сядемо і уважно послухаємо казочку. Чи можна героїв назвати справжніми друзями?

2.Слухання казки «Лисичка і Журавель»

(Звучить грамзапис.)

3.Аналіз змісту казки.

                   - Що вирішили зробити Лисичка і Журавель? 

- Що для цього зробила Лисичка?

- Чи ввічливо повівся Журавлик у гостях?

- Як підготувався до обіду Журавлик?

- Чим закінчилася казочка?

- Чому Лисичка і Журавель більше не приятелюють?

 

4-та сходинка «Дружно пісеньку веди»

Фізкультхвилинка. "Пісенька про друга".

(Діти виконують пісню з танцювальними рухами на мелодію пісні «Якщо весело живеться-роби так…!» ).

1. Якщо хочеш бути другом - посміхнись.

І ніколи, і ніколи не журись.

Стань із нами дружно в коло,

Щоб взялись за руки скоро.

Посміхнись, посміхнись, посміхнись






3.Чесним ,добрим ,щирим ,вірним завжди будь.

   І про хитрощі та пакощі забуть.

   Знай, що друг тебе не зрадить,

   Захистить, завжди порадить.

               Вірним будь, вірним будь, вірним будь!

 

- Про кого ця пісенька? Яким повинен бути справжній друг?

 

5-та сходинка "Твори, складай, розповідай".

- Яке інше близьке слово можна дібрати до слова "друг" ? (Приятель, товариш).

I.Читання таблиці слів

 

               дружба

товариш

приятель

подружка

 

товаришка

приятелька

дружити

 

товаришувати

приятелювати

подружились

 

затоваришували

заприятелював

 

 

II.Робота на сторінці Букваря

1.Читання учнями слів на сторінці Букваря.

2.Словникова робота.

 

Кум - людина, яка родичається.

Куми ніколи не сваряться.

3.Читання уривка казки «Лисичка і Журавель»(вчителем)

4.Читання казки учнями ланцюжком.

5.Читання учнями діалогу у казці

6.Перекажіть казку у малюнках

- який фрагмент з казки зображено на малюнку

 

 

 

 

 

8Розкажіть казочку.

 

 

 -Давайте зіграємо цю казочку.

   -Гра «Лабіринт»- Заведи Лисичку до Журавлика у гості

9.Інсценізація сценки

(діти інсценізують казку)

  • Чого вчить казочка?
  • На кого з героїв ви б хотіли бути схожі?

10. Відгадування ребусів.


 

 

 

 

 

 

Лелека - бусол - чорногуз - гайстср - бузько - веселик - журавель.

Легенда про лелеку.

Гра "Добери ознаки'

Хитрий, як...

Голодний, як...

Вайлуватий, як...

 

Гостинний, як...

 

Полохливий, як...

6-та сходинка "У спіху досягай!

 

- А як би ти частував гостей?

 

- Що ви розумієте під словом "дружба"?

 

Робота в парах

-Чи вміємо ми дружити

- У корзинці -  гостинці. А зараз кожен пригостить того, хто на його думку,

найкраще працював на уроці.

-Чи справилися ми їз своїми завданнями? Чи виконали побажання букви «Же»?

Значить ми досягли успіху!


docx
Додано
30 січня 2020
Переглядів
595
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку