Інтегрований урок з природознавства і математики за темою "Рослини навесні", 2 клас. За підручниками "Природознавство, 2 клас", автори: Гільберг, Сак; "Математика, 2 клас", автори: Богданович, Лишенко.
Інтегрований урок з природознавства та математики для 2 класу
Вчитель: Боднар Наталія Адамівна
Тема: Рослини навесні. Вправи та задачі на закріплення таблиці ділення на число 4.
Мета: Ознайомити учнів з весняними явищами в житті рослин, встановити зв’язки між цими явищами і погодою навесні, розвивати спостережливість, пам'ять, логічне мислення. Закріплювати знання таблиці ділення на число 4. Виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання: презентація до уроку, записи на дошці.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
Продзвенів уже урок,
Починаємо урок.
Будем працювати старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці.
II.Узагальнення і систематизація знань
Починаємо наш урок із підсумків фенологічних спостережень.
Вчора був День Оксани. Кажуть, яка Оксана, така і весна. Коли ясний і тихий день, то весна буде рання, а якщо хурделиця – то затягнеться надовго.
Тож який вчора був день?
То якою буде весна?
А зараз слово нашим синоптикам. Робота в парі.
Діти повідомляють дату, температуру повітря, стан неба,опади, силу вітру. Порівнюють погоду за тиждень, роблять висновок.
III. Оголошення теми і мети уроку
Температура повітря визначає багато природних явищ, особливо в житті рослин.
Гра «Шифрувальники»
Розв’яжіть приклади на дошці і прочитайте вислів
8:4 навесні 2
12:4 спокій 5
16:4 закінчується 3
20:4 зимовий 4
24:4 у 6
28:4 рослин 7
(Навесні закінчується зимовиі спокій у рослин)
Як ви розумієте цей вислів?
То яка буде тема уроку з природознавства? (Слайд 1)
А що допомогло вам розгадати вислів на дошці?
Яка тема уроку з математики?
Які ж завдання нашого уроку? (Слайд 2)
IV.Робота над темою уроку
Подумайте і згадайте, які зміни у неживій природі спостерігають навесні?
Всі ці зміни у неживій природі супроводжують зміни у житті рослин. А які саме ви дізнаєтеся, коли попрацюєте з підручником.
Прочитайте статтю «Рослини навесні»
Учні I ряду читають матеріал на с.93
Учні II ряду – на с.94
Учні III ряду – на с.95
Робота в групах
Завдання: Поділитись з учнями знаннями по новій темі. Скласти свої запитання по темі.
Презентація виконаної роботи. Показ слайдів 3, 4,5, 6.
Вправа «Кубик Блума»
Робота з підручником с.96
Які ранньоквітучі рослини ростуть у нашій місцевості?
Що ми повинні робити, щоб зберегти таку красу рідного краю?
А зараз попрацюємо над завданнями з математики.
Каліграфічна хвилинка
Яке сьогодні число, міяць?
Запишіть каліграфічно цифру 7 і цифру 2.
Усний рахунок
Математичний диктант
Знайти різницю чисел 56 і 4, частку чисел 28 і 4, частку чисел 32 і 4, суму чисел 21 і 9, частку чисел 16 і 4, добуток чисел 4 і5.
Робота в парах (взаємоперевірка)
Робота з підручником .Самостійне розв’язування прикладів №632 на с.97.
Робота над задачами.
1.Учні посадили 9 беріз, а лип на 7 більше. Усі липи вони посадили у 4 ряди порівну.Скільки лип учні посадили в 1 ряду?
( 1 учень аналізує і розв’язує задачу на дошці, інші –у зошитах)
2.Продали 5 банок березового соку по 4 літри в кожній. Залишилося 16 літрів соку. Скільки літрів березового соку було спочатку?
(Учні розв'язують задачу самостійно)
Гра «Істинне чи хибне судження»
Навесні на деревах розпускаються бруньки..
Рослини навесні сплять.
З дерев опадає пожовкле листя.
Навесні зацвітають першоцвіти.
Першою зацвітає тополя.
Першою зацвітає вільха.
V.Підсумок уроку
Що цікавого дізнались на уроці ?
Який вид роботи найбільше сподобався,?
Чи виконали ми поставлені на початку уроку завдання? Аргументуйте свої відповіді.
VI.Домашнє завдання
Підготувати презентацію «Весняні першоцвіти»