Інтегрований урок з української мови та Я у світі, 4 клас Тема. Людина має творити добро .

Про матеріал

План-конспект інтегрованого уроку з української мови та Я у світі, 4 клас Тема. Людина має творити добро . Розвиток зв'язного мовлення. Есе « Чому важливо бути доброю людиною ?»

Перегляд файлу

План-конспект  інтегрованого  уроку  з української мови та  Я  у світі, 4 клас                Тема. Людина має творити  добро .                                                                                     Розвиток зв’язного мовлення. Есе « Чому важливо бути доброю людиною ?»

Мета.

  • формування предметних компетентностей    :

вчити учнів розуміти сутність дружелюбності,милосердя, поступливості,наполегливості,відповідальності ,аргументувати переваги різних чинників, складати і писати есе,наводити приклади,де виявляються усі чесноти; визначати і записувати кожну частину есе,формулювати основну думку твору ;

  • формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати вміння учнів оволодівати людськими чеснотами ,висловлювати оцінні судження,писати есе,виховувати самостійність;

комунікативної:розвивати в учнів вміння аналізувати почуте, бути спостережливими,інтерес до рідної мови;

громадянської :розвивати інтерес до  розуміння людських чинників,виховувати прагнення до вироблення якостей почуття доброти,дбати про культуру усного та писемного мовлення;

соціальної:формувати здатність школярів продуктивно співпрацювати з різними партнерами  в групі та парах;

загальнокультурної:розширювати уявлення учнів про людські чинники:доброту,зло,толерантність,викликати бажання творити добро,уникати злих чинників.

Обладнання: мультимедійний проектор,екран,картки.

 

Хід уроку

1.Вітання

Продзвенів шкільний дзвінок

Всіх покликав на урок

Треба дружно привітатись: «Добрий день!»

Дружно голосно сказати : «Добрий день!»

Вліво-вправо повернутись.

Усім-усім посміхнутись «Добрий день!Добрий день!»

 

2.Актуалізація опорних знань

- Людські чесноти  - добро і зло, що це таке?

- Як на вашу думку, виявляється доброта?

Вчитель. Давайте визначимо позитивні і негативні якості людини.

                (Позитивні риси людини спіймаємо долоньками хлопком, а  негативні  

                ловити не будемо)

 

Чесність,безсердечність,доброта,егоїзм,чуйність,хитрість,ввічливість,делікатність,привітність, щирість,рішучість,щедрість,безкорисливість, толерантність.

Звичайно  б хотілося  щоб усі ви володіли лише позитивними якостями людини.

Тому що доброта – це чутливе, дружнє ставлення до людей, це стан душі , що спонукає творити добро.

Запам’ятайте:на добро слід завжди відповідати добром. Той ,хто робить ,щось добре,не повинен чекати винагороди.

3.Повідомлення теми,мети уроку.

Сьогодні ми з вами і будемо говорити про  таку людську чесноту як добро , складемо і запишемо есе «Чому важливо бути доброю людиною?»

4.Робота з віршем Любов Забашти.

                Сказав мудрець:

  • Живи,добро звершай!

Та нагород за це не вимагай…

Хай оживає істина стара:

людина починається з добра!

Прочитайте вірш Любов Забашти.  Як ви думаєте,мудреці вірили ,що в світі завжди буде панувати більше доброти.

Якщо у світі буде більше доброти то і  ми з вами будемо милосердними,порядними,ввічливими один до одного.

А головне давайте пам’ятати –  що людина починається з добра.

5.Робота в парах. З’єднати частини прислів’я.

Хто людям добра бажає -                                 не роби зла.

Перший крок до добра -                                   зла і сподівайся.

Робиш добро-не кайся,робиш зло -                 а зле – руйнує.

Добре слово - дім будує,                                   той і собі має.

 

Отже ,діти, в котрий раз ми з вами доводимо,що у світі  панує більше доброти,ніж зла.

 

6.Продовжіть твердження:

Ніхто не має права: ображати,…,….

Кожен має право:захистити,…,….

Злі люди завжди: одинокі,…,….

На зло відповідай-добром,…,….

 

Тож нехай не буде на землі зла,хай  панує на землі-тільки доброта.

 

7.Робота в групах. Робота в зошиті з розвитку зв’язного мовлення

(сторінка 22).

 

1 група. Завдання 1. Доберіть і запишіть спільнокореневі слова до  іменника добро.

2 група. Завдання 2. Запишіть слова,які на вашу думку спадають вам ,коли ви чуєте слово – добро.

3 група. Завдання 3. Доберіть і запишіть якомога більше прикметників ,які характеризують людину,що робить добро.

 

8.Побудова  паутинки зі словом добро 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.Фотокалаж.

Діти, підберіть  до слова добро відповідні фотоілюстрації.

10.Гра-фізпауза.

11. Попрацюймо разом.

Настав час роботи над есе. Давайте пригадаємо.

 

 

 Есе – невеликий за обсягом твір, що має довільну побудову, у якому ти  висловиш  власні думки .

Створюючи есе  , ти будеш :

- висловлювати   свою  думку про те, що тебе вразило,здивувало,зацікавило;

- показувати   своє ставлення до того, про що  пишеш;

- не потрібно дотримуватись якоїсь обов’язкової форми (вступу, основної  

  частини, висновку);

- не слід усебічно описувати предмет чи подію;

- можна лише частково, як у розмові, торкатися якихось питань;

- можна висловлювати спірні міркування;

-  мова повинна бути виразною, можна використовувати образні слова, порівняння тощо;

-  есе – це текст, у нього має бути початок і кінець (завершення).

 

Розпочнемо роботу над есе.

 Алгоритм дій

1.Есе можна розпочати:

- Людина має творити добро?

- Чому важливо бути доброю людиною?

- Добра людина-це…..

- Чи можна прожити без доброти?

2.Словничок

Доброта,зло,добрий щирий,доброзичливий,толерантний,порядний,добродій,милосердя.

3.Прислів’я,порівняння

Чого в іншому не любиш,того і сам не роби.

Посієш вчинок-виросте звичка.

Добро,яке ми чинимо,збагачує нас.

За добро ,добром платять.

4.Завершення

Я вважаю,що…

Я впевнений(а),що…

Я переконаний(а),що…

 

 

12.Складемо  есе усно.

 

13.Слухання есе вчителя

                          Людина має творити добро.

                    Добра людина… Яку людину називають доброю?

           Дивно! Але поряд зі мною живуть лише добрі люди. Це моя мама, яка подарувала мені життя. Це моя сестра, яка завжди приходить мені на допомогу. Це мої рідні , які розділяють зі мною і радість, і горе. Це мої колеги,  які  у школі створюють атмосферу доброзичливості. Це мої друзі,які завжди поряд.

               Я переконана,що навколо мене так багато добрих людей,що і самій хочеться робити лише  тільки добрі вчинки. А найголовніше - коли ти зробив  якусь добру справу ,то не чекай  за це винагороди.

14.Самостійна робота.

15.Знайомство з есе дітей.

16.Гра «Очищення душі і серця від зла»

- Діти ,ми сьогодні дуже багато говорили про людські чесноти. І єдиним висновком всієї нашої роботи  були і будуть слова «Людина починається з добра».  А все погане у нашому житті нехай назавжди покине нас. Тож давайте проведемо гру «Очищення  душі і серця від зла».

(Проведення ритуалу очищення душі та серця від усього поганого.)

 На окремих аркушах паперу запишіть свої негативні риси та покладіть їх до спеціального конверту,щоб знищити і звільнитись назавжди від зла.

17.Домашнє завдання.

Українська мова. Складіть усний твір «Що сталося б зі світом,якби у ньому не було доброти?»

Я і Світі. Складіть поради діткам – першокласникам. «Добра людина – це коли ти…»

 

 

docx
Додано
3 травня 2018
Переглядів
2514
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку