Інтелектуальна гра "Що? Де? Коли?", тренувальні запитання

Про матеріал

«ЩО? ДЕ? КОЛИ?» тренувальні запитання для старшокласників

Запитання для «розігріву»: Що хоч і належить вам, але іншими вживається частіше?

Відповідь: Власне ім'я.

Перегляд файлу

«ЩО? ДЕ? КОЛИ?» тренувальні запитання для старшокласників

Запитання для «розігріву»: Що хоч і належить вам, але іншими вживається частіше?

Відповідь: Власне імя.

Запитання ігрового туру:

1. У 1875 році російський композитор Петро Ілліч Чайковський написав цикл з шести романсів, серед який був романс із назвою «Вечер». Композитор використав слова Льва Мея, які в свою чергу були російським перекладом одного вірша Тараса Григоровича Шевченка. Назвіть перший рядок вірша Т.Г. Шевченка, на слова якого Чайковський написав свій романс.

Відповідь: «Садок вишневий коло хати».

2. Статистика, яка знає все, зареєструвала у 1997 році у Нью-Йорку 24712 випадків укусів людей. На першому місці (22076 випадків) стоїть собака, за нею кішка (1152 випадки). А хто у цьому списку посідає третє місце з числом 892?

Відповідь: Третє місце у цьому списку – у людини.

3. Процес приготування кави складається з п’яти етапів: 1) підсмажування зерен; 2) їх охолодження; 3) помел зерен; 4) заварювання. А який п’ятий етап?

Відповідь: Розливання по чашках.

4. На початку 70-х років ХІХ століття один кавалерійський офіцер отримав поранення, через яке його праве стегно стало спотвореним та скривленим. Деякий час він дуже соромився цього. Напишіть прізвище цього офіцера.

Відповідь: Галіфе (Коментар: Військовою формою кавалеристів були лосини, і генерал рідко виходив у світ, доки одного разу не з’явився на балу у штанях власного фасону, які були вільними у стегнах, але дуже звужені від коліна).

5. Що мав на увазі Бернард Шоу, коли говорив: «У кишені мого приятеля бікфордів шнур, на одному кінці якого – вогонь, на іншому – дурень»?

Відповідь: Він говорив про цигарку.

6. Франція 1870-го року. Фермеру Меж Мур’є було шкода викидати тваринний жир, і він, додаючи до нього різні продукти і переварюючи суміш, отримав новий продукт харчування. Який?

Відповідь: Маргарин.

7. Віками у житті Сходу величезну роль відіграють базари. Є базар і в мусульманському раї, але із однією суттєвою відмінністю від усіх земних. У чому ця відмінність?

Відповідь: Товари у раю безкоштовні.

8. Що мають спільного дерево баобаб і підручник алгебри для 8-го класу?

Відповідь: Корені.

9. У старі часи на Уралі людині, яка за власним бажанням опинялася у такому стані, давали прізвисько «остеклій». Кого так називали?

Відповідь: Людину, яка напивалася горілки до без свідомого стану.

10. Представник якої науки відбив у Альфреда Нобеля наречену? Вважають, що саме це вплинуло на рішення не присуджувати Нобелівську премію за успіхи у цій науці.

Відповідь: Математика (математик Миттаг Лефлер).

11. Якщо вірити давнім історикам, то під час походу Олександра Македонського до Індії офіцери його армії хворіли на шлунково-кишкові захворювання не так часто, як солдати. Їжа і питво в них були однакові, а металевий посуд – різний. З якого металу був виготовлений офіцерський посуд?

Відповідь: Зі срібла.

12. Який продукт життєдіяльності грибів ми їмо щодня?

Відповідь: Хліб.

13. Заздрощі, жадібність, розпуста, ненажерливість, гордощі, лінощі, злість. А як все це можна назвати коротше?

Відповідь: «Сім смертних гріхів».

14. Як ви, напевне, знаєте в Біблії міститься багато оповідей про хвороби, війни, катастрофи. Кому, згідно Біблії, єдиному з усіх, вдалося знищити чверть населення Землі?

Відповідь: Каїн, який убив Авеля (Коментар: На той час на Землі було тільки чотири людини – двома іншими були їхні батьки Адам і Єва).

15. Американський мільярдер Пол Гетті стверджував, що ВОНИ «як гарна жінка: коли з ними поводяться неналежним чином, вони уходять до іншого». Назвіть ЇХ.

Відповідь: Гроші.

Додаткове запитання:

У третьому акті опери Клаудіо Монтеверді «Орфей» її головний герой приходить на берег Стікса із супутницею. Орфей дякує їй за те, що вона довела його до Харона і пропонує рухатися з ним далі. Супутниця відмовляється, стверджуючи, що інакше вона порушить Закон Пекла. Хто вона?

Відповідь: Надія («Облиш Надію, хто сюди заходить»).

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
 1. Осадча Катерина
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Крижик Андрій Олександрович
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Шевченко Олександр
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
doc
Додано
9 лютого 2018
Переглядів
31895
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку