Інтелектуальна гра "Україна в житті і творчості зарубіжних письменників"

Про матеріал
Завдання у вигляді вікторини, які відкривають певні сторони життя і творчості зарубіжних письменників, які бували в Україні і писали про неї. Такі завдання не лише зацікавлюють учнів, а й виховують патріотичні почуття і бажання більше дізнатися як про письменника, так і про його творчість
Перегляд файлу

Інтелектуальні ігри

«Україна в житті і творчості зарубіжних письменників»

Райнер-Марія Рільке й Україна

1.    «Якою ж любов’ю та повагою треба було пройнятися до цього (українського) народу, щоб      так глибоко, переконливо передати його дух, мрії, фольклорні традиції, віковічні сподівання та прагнення.» Ці слова сказала літературознавець Алла Євграфова про …

(Р.-М. Рільке)

  2.  Дочка російського генерала французького походження, доля якої пов’язана не лише з         Р.М.Рільке , а й з Ф.Ніцше, вона запалила поета мрією побачити Росію, а заодно й Україну.

(Лу Андреас-Саломе)

   3 . Перебуваючи в Україні, Рільке знайомиться з природою та історією  краю. А куди його приводить пошук духовного поводиря?

(У Канів на могилу Т.Г.Шевченка)

4.  Про це місто Рільке писав: «Передусім все те (породження цивілізації) я прагну якомога менше помічати і всю увагу звертаю на стародавні храми та церкви, в яких зберігаються давні картини та дорогоцінні реліквії»

(Київ)

5.  Під впливом професора М. Стороженка Рільке читає твори цього поета російською мовою, бо не знає української, відвідує його могилу.

(Т.Г.Шевченко)

6.  Рільке вразила українська література настільки, що він займається перекладом. Який відомий твір української літератури він переклав, відображаючи «дух південної чарівної країни»?

(«Слово о полку Ігореве»)

7.  Про цей народ  Рільке сказав у творі «Пісня про правду»: «Люди нагадують безодні»

(Про українців)

8.  Рільке вразила красота полтавських степів: «Згадую оце полтавські степи, надвечірні зорі, хатки, і охоплює душу сум, що мене там немає». У яких творах він описує полтавські степи?

(«Сонети до Орфея»)

 

9.  У цій збірці Україна змальовується як чарівний край безмежних просторів

(«Книга годин»)

10.  Цей колоритний персонаж із твору Рільке любить українську народну пісню  і вважає обов’язком передати її молодим для збереження.

(Тимофій з оповідання «Як старий Тимофій умирав співаючи»)

 

 

Адам Міцкевич і Україна

1.  М.Горький писав: «…- обидва поети, які втілюють дух народу з найбільшою повнотою і силою». Один з них – український поет Т.Г.Шевченко. Хто другий?

(А.Міцкевич)

2.  А.Міцкевичу дуже сподобалось це старовинне місто. Тут він оглядає Лавру та інші визначні місця.

(Київ)

3.   Міцкевич їде до Одеси. Мета його поїздки

(Російські друзі-декабристи допомогли отримати посаду вчителя ліцею Рішельє)

4.  Одеса приваблює Міцкевича. Особливо місце, де можна було послухати, як виливає в пісні свою тугу, горе, сподівання на краще життя трудовий народ. Де буває Міцкевич?

(Знамениті одеські ярмарки)

5.  За словами Міцкевича, він бачить «Схід в мініатюрі». Захоплюється гірськими пейзажами, величною природою цієї частини українського краю. Єдине, що гнітить тут його душу, це туга за рідним краєм.

(Крим)

6.  Співвітчизник А.Міцкевича М.Мохнацький назвав «новим поетичним відкриттям» цикл віршів, на який надихнула поета краса нашого краю. Успіх цього циклу був початком слави польського поета.

(«Кримські сонети»)

7.  За визначенням польської критики, найкращим перекладом з Міцкевича є переклад «Кримських сонетів» українським поетом …

(М.Рильський)

8.  На початку 1847р. царські жандарми влаштували розгром Кирило-Мефодіївського товариства і серед вилучених матеріалів знайшли поему А.Міцкевича, заборонену в Росії.

(«Дзяди»)

9.  А.Міцкевич писав: «Українські простори є столицею української поезії. Я був вражений…» Чим?

(Українською мовою)

 

Оноре де Бальзак і Україна

 

1. Він любив Україну і називав її «прекрасним краєм, мешканці якого самі не знають, серед якої краси живуть». Так про Україну писав …   

  (Оноре де Бальзак)

2. У 1832 р. письменник отримав листа, що надійшов з Одеси,  з приводу його роману «Тридцятирічна жінка» за підписом…                 

   («Іноземка»)

3.  Авторкою послання виявилася родовита й  багата польська поміщиця, власниця маєтку поблизу Бердичева…            

                                                        (  Евеліна Ганська, уроджена графиня Ржевуцька)

4Разом з Ганською Бальзак відвідав це місто і так описав його красу і велич у листі до Лори де Сюрвіль:      «…Ось я і побачив цей Північний Рим, це татарське місто з трьомастами церквами, з багатствами Лаври і Святої Софії українських степів. Добре поглянути на це ще разок…» .      Це …  

 (Київ)

5.«Добре поглянути на це ще разок…», - писав Бальзак. Скільки було його візитів до міста?   

 (6)

6.Українським притулком Оноре де Бальзака, третім місцем його літературного відродження називають одне із сіл на Україні. Це…

 (с.Верхівня на Житомирщині)

7.«Всюди я бачив групи  селян і селянок, які йшли на роботу або поверталися додому, дуже весело, безтурботною ходою і майже  завжди з піснями». Українські враження Бальзака знайшли своє відображення у романі…

 («Селяни»)

8. Окрім Верхівні, маєтку Ганської, він кілька разів був у цьому містечку. Україна вразила його своїми полями і родючою землею.  «…Це пустеля, царство хлібів, ці мовчазні прерії Купера, — захоплено зазначав він. — Тут починається український чорнозем, шар чорного і тучного грунту завтовшки футів п'ятдесяти, а іноді навіть і більше. Його ніколи не угниють…».  Це…   

  (Бердичів)

9.На честь Оноре де Бальзака названо перший український клуб …    ( Ротарі)   , що об'єднує франкомовних киян та іноземців, що мешкають у Києві, засідання якого проводяться французькою мовою.

10. «Творець «Людсбкої комедії» є одним з найвидатніших представників реалістичних традицій у французькій та європейській літературі». Так про Оноре де Бальзака сказав відомий український письменник…     

  (І.Я.Франко)

 

В.В.Борисенко,

учитель вищої категорії

Біляївський НВК,

Херсонська область

 

 

 

 

docx
Додано
11 березня 2018
Переглядів
1004
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку