Історія України. 9 клас. Тема: Повторення навчального матеріалу, підготовка до ДПА

Про матеріал

Поданий матеріал примушує дитину не тільки ознайомитися з найдавнішими палеологічними стоянками на території України, але й сприяє розвитку критичного мислення, занурює в проблему збереження історичних памяток, виховує сталу громадянську позицію

Перегляд файлу

Історія України. 9 клас. Тема: Повторення навчального матеріалу, підготовка до ДПА

Наскрізна змістовна лінія: громадянська відповідальність.

 

Завдання. Визначте найдавнішу стоянку на території України.

  1. Робота з історичним атласом. Шукаємо найдавніші палеологічні стоянки.
  2. Прочитайте статтю.

 

Королеве

Б’ємо на сполох! В Україні знищується пам’ятка світового значення!

04.11.2011 - 12:29

Поблизу селища Королеве Виноградівського району на Закарпатті знаходиться найдавніша з відомих у Європі стоянка первісної людини.

Цю стоянку як місце тимчасового проживання людей кам’яного віку відкрив у 1974 році молодий київський вчений Владислав Гладилін. Сам об’єкт має глибину 12 метрів. Тут виявлено 16 культурних шарів зі слідами матеріальної культури кількох палеологічних епох. Число знахідок сягає бл. 100 тис. одиниць. Серед них є знаряддя праці кроманьйонців, неандертальців та пітекантропів. Це одна з найбільших у Європі палеологічних колекцій. Площа самої стоянки - понад 1 тис. кв.м. Вік – щонайменше 1 млн. років!

Стоянка досліджувалась експедицією Археологічного музею АН УРСР, окремими, в т.ч. закордонними, вченими світового рівня. У смт. Королевому в 1990 році відбувся міжнародний науковий семінар щодо революційного археологічного відкриття.

Слід зазначити, що ця інформація з пересторогою була сприйнята у Політбюро ЦК КПРС. Мовляв, “українські буржуазні націоналісти” заявлять, що від прадавніх українців походить людство. Чи не тому археолог В.Гладилін помер у 1986 році за загадкових обставин?

Отож, заселення земель сучасної України почалось понад мільйон років тому. Звідси, вочевидь, первісні люди розбрелись по Європі. Можна сміливо припустити, що саме звідси походить біла раса!

Будь-який народ пишався би таким археологічним об’єктом. Таке місце було б національною святинею, туристичною Меккою. Тільки не в нас.

Ніде ви не знайдете вказівників, що ведуть до найдавнішої в Європі людської стоянки. Хоча, лише за декілька десятків кілометрів, у селі Діловому – географічний центр Європи. Немає музею просто неба із численними знаряддями первісної людини. Але, найтрагічніше те, що ця пам’ятка світового значення на наших очах буквально зникає. Територія стоянки включена у земельний відвід місцевого щебневого кар’єру. На вершині гори Саргет, що колись імовірно була берегом річки Тиси, є вдосталь щебеню, гальки і каменю андезиту, з якого разом з кремнієм наші предки виготовляли рубаючі знаряддя, скребла, ножі, наконечники списів.

Тепер місцевий щебневий завод “з’їдає” гору, що стала колискою людства на європейському континенті.

Просимо вас врятувати від знищення найдавнішу у Європі стоянку первісної людини у смт. Королеве Закарпатської області.

 

  1. Визначте найдавнішу стоянку України
  2. Висловіть свою позицію щодо охорони історичних пам’яток
  3. Висуньте свої пропозиції  та ідеї по їх збереженню
docx
До підручника
Історія України 9 клас (Власов В.С.)
Додано
5 липня 2018
Переглядів
811
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку