Класна година " Поради лікаря Айболита"

Про матеріал
цікава розробка класної години для учнів 1 (2) класу з метою поширення знань про власне здоров*я, як бути здоровим, про основні фактори здоров*я.
Перегляд файлу

Розробка класної години у 1-Б класі

                                                                                       Вчитель: Сухова І.Г

Поради лікаря Айболита

“Здоровя – це сила, здоровя – це клас, хай буде здоровя у вас і у нас”

Мета: поглибити знання про те, що для людини головне – це здоров’я; формувати вдповідальне ставлення до власного здоров’я; виховувати інтерес до фізичної культури, правильного харчування, загартовування, та потребу бути завжди здоровим та гарним.

Обладнання: відео з фізкультхвилинкою, презентація до заняття

                                           Хід заняття

І. Організаційний момент.

1.Вступна частина

Привітання.


Дорого дня!!!

Бажаєти ви і бажаю вам я.

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки,

Кивають голівки і сяють усмішки.

Дорого дня!!!

Бажаєти ви і бажаю вам я.


   ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Сценка: зустріч із дівчатами, стукіт у двері. Дівчата  запізнились:

-Дівчата, де ви так довго блукали?

-Здоровя шукали.

-Знайшли?

- Ні.

-Чому?

(дівчата розповідають, що здоров я на дорозі не валяється, за гроші його не купиш…) слайд 1

Учитель: Коли ми хворіємо, звертаємося до лікаря. І от сьогодні ми з вами познайомимося з порадами лікаря Айболита.

--Як почуває себе здорова людина? (відповіді учнів)

1.Тестування


1. Щоб рости сильним та спритним:

А) більше читай;

Б) сиди біля телевізора;

В) займайся фізкультурою

2. Якщо людина мало рухається:

А) стає бадьорою;

Б) стає жвавою;

В) стає слабкою, млявою

3. Повноцінний ріст і розвиток забезпечує:

А) рухова активність;

Б) комп'ютерні ігри;

В) гра в шахи

4. Найкраще виконувати фізичні вправи:

А) у кімнаті;

Б) біля телевізора;

В) на свіжому повітрі

5. Після фізичних вправ треба:

А) зайнятися бігом;

Б) прийняти душ, переодягтися;


                                                                                                               В) помалювати.

ІІ. Основний зміст

Фактори здоров'я від лікаря Айболита (Слайд 1 )  РекомендаціЇ від Лікаря


Чистота

 Загартовування

Рух

Харчування                    Звички


 

1. Бесіда про чистоту та гігієну

-Як почуває себе здорова людина?

- Діти, скажіть, як вмивається кішка? (вилизує себе язиком)

-А як інші тварини доглядають за собою?(слон з хобота обливає себе водою,

мавпи чистять один одного)

-Не виносять бруду і безладу борсуки. Навесні і восени вони прибирають іремонтують свої підземні будинки.

-Бурі ведмеді часто купають своїх ведмежат, тримаючи їх за комір.

-Отже, навіть звірі постійно купаються і чистять своє тіло.

-Діти, відгадайте загадку.


Мию, мию без жалю,

Мию там, де брудно,

Цю роботу я люблю,

Хоч від неї худну. (мило)


 

-А навіщо нам потрібне мило? (учні висловлюють думки)

Слайд 2 (гігієна)

Сценка:


Дівчинка. Жило-було собі хлоп’ятко:

Брудне, неначе поросятко.

Ні разу не помиється,

У люстерко не дивиться.

До нього сором підійти,

Не терпить хлопчик чистоти.

Недарма всі в провулку

Кличуть його … Замазурко.

Замазурко. Ви мене кликали? Доброго дня!

Я також хотів дати вам деякі поради:

 -Ви ніколи не вмивайтесь

 Руки, шию, щоки і ніс.

 Назавжди ви зрозумійте,

 Що заняття ці дурні:

 Знову руки забрудняться

 Шия, вуха та лице

 Час не гайте, сил не тратьте,

 Нащо вам усе оце.

 Стригтись також не потрібно

 Марні гроші і слова

 Старості сама собою

 Облисіє голова.


 

Діти складають правила гігієни.

1. Кожний ранок умивайся, чисти зуби, мий вуха та шию.

2. Завжди мий руки перед їдою.

 

(Діти роблять висновки про чистоту і гігієну. Подарунок Замазуркові)

2.Бесіда про загартування (Слайд 3 )

 

 

 

3. Коротко стрижи нігті.

4. Тримай у порядку своє волосся.

5. Користуйся носовою хусткою.

 

 


 Консультація від лікаря Айболита

Прислів’я. «У воді купайся, повітрям витирайся, сонцем умивайся, та з

хворобами не знайся».

Рослина не може рости без світла, води і повітря. Так і людина. І щоб бути здоровим, треба дружити із сонцем, повітрям і водою.

-Сонце, повітря і вода – найкращі друзі» чому так говорять?


Повітря, сонце і вода-

Для всіх хвороб просто біда.

Тож, гартуватись, друже, слід,

Щоб врятуватися від бід!

До сонця личко підставляй,

Водою тіло обливай.

Морозу, холоду не бійся,

А для сміливості ти смійся.

 

 

Складемо правила загартовування.

1. Ходити влітку босоніж

2. Мити ноги холодною водою.

3. Приймати повітряні ванни:

а) сон у теплу пору року при відкритих вікнах;

б) систематично перебувати на свіжому повітрі.


 

Рекомендація : відпочинок і рух (слайд4). Бесіда про активний і пасивний відпочинок.

-Як ви відпочиваєте?    

Руханка під музику    ( відео пісні «Сонячний промінчик») 

Рекомендація від лікаря « Правильне харчування!»  (Слайд 5 )

-А що це означає?

Сценка: стукіт в двері; входять Лисиця-Аліса і Кіт  Базіліо:

Сценка про правильне харчування і правилах поведінки за столом.

 В клас входять Кіт Базиліо та Лисиця-Аліса. Голодні з величезною сумкою продуктів. Розповідають, що по дорозі в школу зайшли в АТБ і купили багато чого смачненького. У магазині на деякі продукти була навіть акція - продукти за зниженими цінами.
Викладають на стіл з сумки продукти: хліб, молоко, ковбаса, кетчуп, картопля, фрукти, , чіпси, напій, майонез, сухарики, гречку, вівсянку, , булочки, цукерки, прострочену сметану. Герої сідають обідати. Діти отримують завдання (вчитель вимовляє завдання «пошепки»): - діти, стежте, чи правильно поводяться наші гості за столом, чи правильно вони їдять, які помилки допускають. (Герої їдять неправильно, погано поводяться за столом. Учні вказують на їх помилки: під час їжі розмовляють, поспішають проковтнути, хапають все підряд, переїдають, їдять прострочену їжу). Діти називають помилки.

Гра «Кошик Здоров'я». (Слайд 6 )

Завдання: зібрати в кошик корисні продукти нашим героям. Герої роблять висновки

ПАМ’ЯТАЙТЕ! ( слайд 7) про правила вживання їжі


Щоб мати здоров’я,

Слід правильно їсти,

Вживати поживне

І тільки корисне,

Не їсти надміру,

Не шкодити тілу

І пам'ятати про вітаміни.


 

Рекомендація від лікаря  (слайд 8) Звички

-Що ще робить наше життя здоровим? Пригадаємо наші звички

Перед нами квітка. А для того, щоб вона зацвіла, вам потрібно їй допомогти. Перед вами квіточки, які символізують корисні звички. Ваше завдання: назвати тільки корисні звички, які сприяють збереженню здоров’я і роблять наше життя гарним і щасливим.

Корисні звички . Посміхатися друзям, бути чемним і вихованим, займатися фізкультурою, бути чесним і відкритим, загартовування, ігри на свіжому повітрі, правильне харчування, мити руки перед вживанням їжі, оберігати природу, дбати про рідних, знати свої права та обов’язки, чистити зуби, здобувати освіту, вивчати правила дорожнього руху, не чіпати бездомних собак і кішок,не відкривати двері незнайомим.

Шкідливі звички . Куріння, алкоголізм, вживання наркотиків, неповага до старших, битися з товаришами, гризти нігті, гратися з електроприладами, ходити по льоду,  бути злим і роздратованим, гратися з сірниками, ходити по залізничним коліям, купатися у заборонених місцях, бути жадібним і заздрісним, перебігати дорогу під час руху авто.

Вихователь.  От тепер наша квітка зацвіла.

ІV. Підсумок заняття.

13. Заключне слово. (Слайд 9  )

“Здоровя – це сила, здоровя – це клас, хай буде здоровя у вас і у нас”

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Лев Екатерина
    Доброго дня, дякую за цікаву розробку. Підкажіть, де можна завантажити слайди до уроку?
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
2 травня 2019
Переглядів
2350
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку