Класна година: "Ти в природі і природа в тобі"

Про матеріал

формувати у дітей уявлення про природу як живий організм; вчити бачити красу світу; спонукати до спілкування з природою без завдання їй шкоди; формувати відповідальне ставлення до навколишнього світу: виробляти правила безпечної поведінки в лісі, на водоймі; прищеплювати почуття любові, вдячності до природи.

Перегляд файлу

Класна година: "Ти в природі і природа в тобі"

Мета: формувати у дітей уявлення про природу як живий організм; вчити бачити красу світу; спонукати до спілкування з природою без завдання їй шкоди; формувати відповідальне ставлення до навколишнього світу: виробляти правила безпечної поведінки в лісі, на водоймі; прищеплювати почуття любові, вдячності до природи.

Музичний супровід: «Пісня про земну красу» - слова В. Суслова, муз. – Я. Дубровіна (відео)

ХІД ЗАХОДУ

Вчитель.  Все, що оточує нас і не зроблене руками людей, — природа. Природа дає все необхідне для життя людини: їжу, воду, повітря. Вона є джерелом натхнення для художників, письменників, композиторів. Недарма природу називають ненькою. Всі ми — діти природи, та не всі однаково добрі до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи, охорони. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатство.

 Сьогодні у нас незвичайне заняття. Я хочу вам подарувати годину милосердя і спостережливості.

  Епіграф                     

 На землі, у домі вселюдському —

 Протиріч і негараздів тьма.

 Будьте, люди, обережні в ньому!

 Іншої домівки в нас нема!

 Земля не належить нам. Це ми належимо їй!

1-й учень                   

 І пташка, і метелик, і людина

 Сплелися у вінок.

 Ім'я йому — Життя.

 Одна у них

 Земля, одна родина,

 І вічність в них одна, і небуття.

Вчитель.  Земля — наш дім. Можливо, це єдина планета, на якій існує життя у Всесвіті. Хіба не заслуговує вона нашої любові? Але на сьогодні ми маємо значну кількість свідчень про те, що людина не є бережливим господарем, а є самовпевненим землевласником.

2-й учень       

 Усіх людей ми закликаєм:

 Нащадкам збережіть природу,

 Її степи, ліси, джерельну воду,

 Дерева не рубайте, не вбивайте звіра,

 І у природи буде хай довіра,

 Що не заподієте ви зла їй,

 Своїй колисці, матері своїй.

  Вчитель.Екологія — це наше здоров'я і довголіття, наше щасливе майбутнє!

 Всі ми — діти землі і неба.                                        

3-й учень                 

 Всі, хто маленький, хоче рости!

 Чисте повітря й водичку нам треба,

 Просить з нас кожен — і я, і ти.

 Хочемо ми, щоб сонце світило!

 Хочемо ми, щоб поле родило

 І щоб навколо квіти росли.

 Хочемо, хочемо, хочемо ми!

    Щоб зберегти природу, потрібно її знати і любити.

    Будь до природи уважним, і вона обов'язково тобі віддячить!

    Пам'ятай! Людина — частина Природи. Знищуємо природу — знищуємо самих себе.

4-й учень               

   Дерево, трава, і квітка, й птахи

 Не завжди зуміють захиститись.

 Якою будуть знищені вони —

 На планеті ми залишимось самі.

ЛИСТ ЗДОРОВ'Я

 Ми — птахи, звірі, рослини — звертаємося до вас, діти, за допомогою. Нам загрожує небезпека: забруднення повітря та води, знищення всього живого на землі! Якщо ви не виконаєте завдання, які знаходяться в цьому конверті, тоді все живе може загинути!

Вчитель.  Ну що ж, діти, допоможемо?

 Перше завдання — загадки.

 • Без чого дорослі та діти не можуть прожити? (Без їжі, води, повітря)

    Що не можна набрати у сито? (Воду)

   А у що не можна набрати води? (Сито)

   Як називається транспорт, який рухається по воді? (Водний)

»  Друге завдання — продовжити прислів'я

    Без води — ... (не туди і не сюди).

    Лід і вода — ... (брат, і сестра).

    Скільки сніг не лежатиме, а... (розтаватиме). Чому? .

 • Весна багата... (водою).

 Конкурс «Розминка»

    Тварини є частішою живої чи неживої природи?

   Тварини, які самостійно здобувають їжу, влаштовують житло, виводять дитинчат, називаються дикими чи свійськими?

 • Тварини, яких людина розводить і використовує в домашньому господарстві, називають дикими чи свійськими?

 До тварин належать: квіти, гриби, лисиця?

    Горобці, галки, ворони — це птахи, які відлітають чи зимують?

    Яка з пташок перелітна: ластівка, сорока, ворона?

    Собака, кіт, білка — яка з цих тварин зайва? І чому?

   Хто із цих тварин змінює хутро: ведмідь, заєць чи вовк? І чому?

   Яка із цих пташок не має гнізда: ластівка, лелека, зозуля?

   Які із них квітів перші квітнуть: підсніжник, конвалія, тюльпан?

 Кросворд

 — Спробуйте уявити себе мешканцями лісу. Це допоможе вам упоратися з цікавими завданнями кросворду. А коли ми його розгадаємо, то дізнаємося про найдорожчий і найцінніший скарб у світі.

 1.   Це весняний ранній птах, називається він... (шпак).

 2.  За вікном сніжок, піднялася віхола, та не страшно птахові, що сидить під - стріхою. (Горобець)

 3.   Хитра кума сліди замела. (Лисиця)

 4.  Вправні будівельники майструють дашок із соснових голок. (Мурахи)

 5.   Я найперша квітка в гаю, синім цвітом зацвітаю. (Пролісок)

 6.  Влітку наїдається, взимку відсипається. (Ведмідь)

 7. Білі дзвіночки висять, гойдаються, як вони називаються? (Конвалія) Ключове слово: природа.

 — То який найдорожчий скарб у світі?

Правила поведінки на природі «Буду я природі другом»

 1)  Не ламай гілля дерев і кущів:

 2)  не зривай у лісах та на лугах квітів;

 3)  не лови метеликів, джмелів, бабок та інших комах;

 4)  не руйнуй мурашники:

 5)  не лови диких тварин і не принось їх додому;

 6)  не залишай вогонь у лісі;

 7)  не галасуй у лісі.

5-й учень                

  Невже в майбутньому на світі

  Не будуть квітнуть дивні квіти?

  Конвалії й фіалки ніжні,

  І вісник березня — підсніжний?          

1-й учень               

  Невже ми більше не побачим,

 Як сон-трава росою плаче?

 Троянда степу, квітка мрії

 Жар-цвітом землю не зігріє?

 Ми всі — господарі природи,

 Тож збережемо її вроду!

Цікаво знати!

У 1848 році було створено Міжнародну Червону книгу, куди заносяться усі рослини і тварини, яким загрожує зникнення.

У 1982р. Закон про Червону книгу було прийнято в Україні. Сьогодні до неї занесено понад 800 видів рослин і тварин з метою їхньої охорони і збереження.

2 учень

Послухай, як струмок дзвенить,

Як гомонить ліщина.

З тобою всюди кожну мить

Говорить Україна!

Послухай, як трава росте.

Напоєна дощами,

І як веде розмову степ

З тобою колосками.

Послухай, як вода шумить,

Дніпро до моря лине.

З тобою всюди кожну мить

Говорить Україна!

3 учень

Світ прекрасний навколо тебе-

Соце ясне і синє небо.

Птахи, звірі, гори і ріки –

Нехай він буде таким навіки.

Нехай людина добро приносить,

Бо світ навколо любові просить.

 

 

 

doc
Додано
14 березня 2018
Переглядів
1115
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку