Конспект бінарного уроку, розроблений для учнів 4 класу з української мови та позакласного читання на тему "Знайомство із постаттю видатного українського педагога О. А. Захаренком та його книгами. Закріплення знань про однорідні члени речення"
Конспект бінарного уроку із позакласного читання та української мови
для 4 класу
Тема: Знайомство із постаттю видатного українського педагога О. А.
Захаренком та його книгами. Закріплення знань про однорідні члени
речення.
Мета: Формувати ключові компетентності:
комунікативну: здатність учнями самостійно користуватися мовою у
процесі спілкування; уміти формувати власні думки, чути і розуміти
інших; оцінювати себе; формулювати власну думку та позицію;
вміння вчитися: організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в часі
та берегти його, планувати свої дії, готовність самостійно працювати з
новим, доступним за складністю навчальним матеріалом,доводити
роботу до кінця;
соціальну: продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групах,
проявляти ініціативу, розвивати естетичні смаки; виховувати повагу до
батьків;
загальнокультурну: звʼязно і в логічній послідовності висловлювати
власну думку, дотримуючись норм культури мовлення;
здоров'язбережувальну: виховувати у дітей ціннісне ставлення до свого
життя.
Формувати предметні компетентності:
Літературне читання: познайомити учнів із видатною особистістю – О. А. Захаренком, зацікавити його творами, розширити кругозір учнів, коло читацьких інтересів; спонукати учнів до читання; допомогти усвідомити зміст та ідейно-художнє багатство самостійно прочитаного твору;
формувати самоосвітню компетентність - оволодіння прийомами і формами самоосвітньої діяльності (навичками спостереження над текстом, добору корисної інформації);
розвивати вміння сприйняття матеріалу на слух, висловлювання власної думки з приводу прочитаного та почутого; робити висновки;
виховувати у дітей потяг до знань, відкриття нового, самопізнання і самовдосконалення, любов до книги.
Українська мова: систематизувати та узагальнити знання, уміння і навички з теми «Однорідні члени речення»; сприяти розвитку логічного мислення; розвивати навички пошуку потрібної інформації у словнику, вміння отримувати і використовувати інформацію; знаходити однорідні члени речення у тексті; вдосконалювати пунктуаційну вправність, уміння використовувати однорідні члени речення у мовленні.
Форми й методи роботи: « Склади речення», «Мозковий штурм», «Доповни речення», «Гронування», «Обери позицію», «В картинній галереї», робота з тлумачним словничком, робота у групах та парах самооцінювання .
Обладнання: портрет О.А Захаренка , комп’ютер, мультимедійний проектор, презентація, самостійно намальовані учнями ілюстрації до оповіданння, виставка книг О.А.Захаренка, план-картка оцінювання роботи на уроці, роздрукований текст оповідання.
Тип уроку:комбінований бінарний віршований урок із позакласного читання та української мови.
Випереджувальні завдання: прочитати оповідання, намалювати ілюстрації до нього, вивчити вірші про О. А. Захаренка.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Хід уроку І. Огранізація класу Привітання Добрий день, найкращі діти, Свій урок розпочинаймо, Всіх хто любить працювати, Дружно й радісно вітаймо. ІІ. Мотивація навчальної діяльності (Одночасно 2 учителі) Сьогодні ми вам прпонуєм свої знання активувати, Щоб довести, що ви найкращі, з нами двома попрацювати. (Вчитель української мови) Якщо ми будемо старанні, зумієм разом згуртуватись, То до найвищої щабельки успішно зможемо дістатись. (демонстрація плану у року на щабельках знань)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку (Вчитель літературного читання) А тему нашого уроку ви швидко зможете назвати, Узявши кожну другу букву і речення з них прочитати. Гра «Склади речення» АВіиедкаптиноиюй шужкирлабїшнмсдьщкчижй щпжеждіазгчоуг, дгиоркеьклтпоур щі фтсваозркежцеь. (Видатний український педагог, директор і творець.) ІV. Актуалізація опорних знань (Вчитель української мови) На тему нашу подивіться, згадайте швидко, не баріться, Всі члени речення назвіть, правопис коми поясніть. V. Робота над темою уроку (Вчитель літературного читання) На другу сходинку стрибнемо і «Гронування» проведемо. То хто ж ця видатна людина, мене ви хочете спитати, Його ім'я усім із дошки я пропоную прочитати. Олександр Антонович Захаренко (демонстрація портрета) На Черкащині він народився у районному місті, у Кам'янці. Працював після інституту учителем математики у Сахнівці. Людиною він був доброю, чесною, скромною, працьовитою. Батьківщину свою поважав, такі ж риси виховував в дітях. Вправа «Гронування» (Підготовлені раніше учні прикріплюють табличку з надписом біля портрета, розповідаючи вірш про Захаренка.) Табличка «Педагог» Олександр Антонович Захаренко – це український педагог, Свою він школу збудував і був для всіх там наче Бог. У школі тій були дива, що навіть в місті не зустріти, Там спільно працювали всі - батьки, учителі і діти. Табличка «Директор» Село Сахнівка невелике відомим стало на весь світ, Бо мудрим був шкільний директор, і добрий він залишив слід. Табличка «Учитель математики» Захаренко любив дітей і завжди їх він поважав, Їм дарував жагу до знань і математики навчав. Життя учив щоб всі любили і майструвати літаки, Своє здоров'я зберігати й у небі бачити зірки. Табличка «Академік» Знання він мав дуже великі, поради іншим дарував, Постійно щось любив творити, так академіком він став. Табличка «Творець Авторської школи» Нову систему він створив і її втілив у життя. І стала це не просто школа, а справжня школа майбуття. Разом з дітьми та їх батьками Захаренко перетворив Сільську просту звичайну школу у школу-комплекс справжніх див: Спортивний комплекс, зал для танців, басейни, зали ігрові, Фонтан, який вмикавсь від звуку, музей, обсерваторії. (Вчитель літературного читання) Дива, та й годі, що казати, усе це краще показати. Презентація про Сахнівську школу (Вчитель української мови) Словникова робота з тлумачним словничком Щабельки знань ведуть угору, та ви згадайте яке слово, Зустріли ви й не зрозуміли, тож словнички дістаньте сміло. Обсерваторія знайдіть, на букві О їх розгорніть. (Вчитель літературного читання) Олександр Антонович вмів не тільки навчати, про життя своє в школі він книжки став писати. (Демонстрація книг Захаренка) Тож сьогодні його оповідання візьмемо, Що хотів нам сказати дружно всі розберемо. «У картинній галереї» Оповідання ще вдома ви усі прочитали, Прявили уяву й малюнки намалювали. (демонстрація дитячих робіт) Робота над оповіданням «Заблукали» із книги «Слово до нащадків» Групова робота (Вчитель української мови) Швиденько у чотири групи за варіантами зберіться, Щоб виконать завдання з мови, знання вам тексту пригодиться. Однорідні члени речення візьміть, відповіді на запитання з них складіть. 1 група Що переповнювало хлопців на початку прогулянки? (На початку прогулянки хлопців переповнювали цікавість, допитливість і відважність) 2 група Якими стали хлопці через деякий час? ( Через деякий час хлопці стали розгубленими, схвильованими і невпевненими) 3 група Що могло трапитися з дітьми у лісі? (Діти у лісі могли заблукати, замерзнути та злякатися) 4 група Як дбають про вас батьки? (Батьки за нас хвилюються, переживають, піклуються) Звіт спікерів біля дошки (Вчителі разом) Ви працювали без упинку, тож час настав фізкультхвилинки. (Вчитель літературного читання) Потрібно вище підійматись, тож час настав нам позмагатись. Оповідання все згадайте і відповіді влучні дайте. Вікторина по змісту оповідання «Мозковий штурм» Якою була сім'я Василька? Чому і хто відпустив хлопців у ліс? Яким був ліс? Яка прикрість сталася? Хто врятував дітей? У кого ця подія викликала найбільші хвилювання? Який для себе зробили висновок? Чим це оповідання актуальне саме для вас? «Обери позицію» Ну що ж, ви молодці, умієте відповідати, Тепер потрібно вам свою позицію обрати. Свій стікер зараз ви візьміть, як ставитесь до твору покажіть. (На дошці таблички) Цей твір Сподобався і чогось навчив Викликав хвилювання Не сподобався (Вчитель української мови) Що ж гарно всі відповідали, тепер прошу щоб записали Ви речення з оповідання, на карточках для вас завдання. Із них ви речення спишіть, в них однорідні віднайдіть. Робота в парах Картка 1 Високий рівень А ще ви принесли своїм батькам неприємності,зайві хвилювання, а отже, непотрібні недуги. Картка 2 Достатній рівень Батько невдоволено промовчав, а потім спитав, з яким дружком син піде в ліс. Картка 3 Достатній рівень Батьки роботящі, відверті й справедливі люди, не люблять обманювати, чесні і порядні. Картка 4 Середній рівень У найближчій хаті господиня впустила хлопців, обігріла. VІ. Підсумок уроку (Вчитель української мови) Ми по щабельках вверх піднялись, багато нового дізнались. Настав час підсумки підбити, свою роботу оцінити. Я речення просте вам дам, а ви його поширте нам. Гра «Доповни речення» Сьогоднішній урок закінчився. (Сьогоднішній цікавий і незвичайний урок закінчився)… (Вчитель літературного читання) Тепер з'ясуємо ще раз, про кого мова йшла у нас… Ким був Захаренко назвіть, про його справи розкажіть… Самооцінювання учнів На план погляньте ще разок скажіть чи вдався нам урок? Усі завдання ми зробили, а, отже, байдики не били. Тепер уважно роздивіться самоаналізу таблицю, Свою роботу оцініть, для себе висновки зробіть. (Учителі разом) Ну що ж ви, діти, просто клас, урок приємним був для нас. Бо з вами добре працювати, то ж час спасибі вам сказати. (Учитель літературного читання) Додому творче вам завдання, я оголошую змагання, Все про Захаренка згадати й батькам усе переказати.
|
1