Тема: Апостроф
Мета: створити умови для формування поняття апостроф, вчити правильно вимовляти, читати і писати слова з апострофом; формування уміння висловлювати оцінні судження засобами ІКТ; продовжити формувати організаційні, загально-пізнавальні та контрольно-оцінні уміння та навички , розвивати логічне мислення, формувати ціннісне ставлення до самого себе і свого здоров'я.
УКР. МОВА 2 КЛ.
УРОК № 39. АПОСТРОФ
Мета: створити умови для формування поняття апостроф, вчити правильно вимовляти, читати і писати слова з апострофом; формування уміння висловлювати оцінні судження засобами ІКТ; продовжити формувати організаційні, загально-пізнавальні та контрольно-оцінні уміння та навички , розвивати логічне мислення, формувати ціннісне ставлення до самого себе і свого здоров’я.
Хід уроку
Аутотренінг
Щоб урок нам розпочати,
Треба разом промовляти:
« Я уважний і серйозний,
Хоч іще малого зросту.
Впевнений, кмітливий я,
Хочу отримати знання»
ПЛАН
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. ПЕРЕВІРКА РАНІШЕ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.
а) Перевірка домашнього завдання.
* Робота на картках.
* Фронтальне опитування. Гра «Незавершене речення».
- Слова складаються з … звуків.
- Звуки на письмі позначаються … буквами.
- Букви бувають … рукописні та друковані, великі та малі.
- Звуки бувають … голосні та приголосні, дзвінкі та глухі, м’які та тверді.
б) Каліграфічна хвилинка.
Рр радію
- Експрес опитування «Що я знаю про букву «ер»?
- Назвіть слова – назви рослин у яких зустрічається буква «ер».
- Складіть речення зі словом радію.
- Яке це речення за метою висловлювання? Побудуйте декілька питальних.
- Скоротіть речення.
Передбачення теми уроку
Наш Незнайко ніч не спав,
Ось такі слова писав.
Помилки він допускав,
Бо правил не знав.
Ви йому допоможіть,
Слова гарненько запишіть
І правил ви його навчіть.
Щоб самим все добре знати
І помилок не допускати.
Буряк, ряд, бурян, подвіря, Рябко, піря.
- Як ви гадаєте, над чим ми будемо працювати?
1.Збір інформації
Робота в групах. (Висновок на плакат)
1)Розгадайте загадки та доповніть правило.
Я такий же, як знак розділовий,
Я відомий усій дітворі.
Та в словах української мови
Я пишусь не внизу, а вгорі.
Що за особливий знак,
Що не вимовляється ніяк,
Але з ним поруч звуки інші
Звучать при вимові твердіше.
2)Апостроф з нами грається.
Які слова складаються?
- Вимовити звуки, що позначають виділені букви.
Висновок : букви я, ю, є, ї позначають 2 звуки.
Якщо уважний учень ти,
Слова з апострофом спиши.
Б’ють, пюре, п’єса, в’ялий, м’яч, тьмяний, верф’ю, буряк, бур’ян.
- Після яких букв пишеться апостроф?
Висновок: апостроф пишеться після букв Б, П, В, М, Ф, Р. (доповнити правило)
IV. ПЕРВИННЕ ЗАКРІПЛЕННЯ
«Голосування ногами»
Зловіть звуки, після яких може ставитися апостроф.
д, в, г, б, п, л, ф, м, т, р
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.Робота за підручником (с. 54-55)
Вправа З
— Прочитайте текст.(1,5 -2хв) Перекажіть казку.
— Яку пораду ви прочитали? Як ви її розумієте?
Підготовче завдання для визначення груп за ступенем складності.
Зорово-слуховий диктант.
- Запашна лікарська рослина. (М’ята)
- Городня рослина. (Буряк)
- Вогонь, що піднімається над предметом, який горить. (Полум’я)
- Маленькі перелітні птахи з сірим оперенням, які чудово співають, особливо в період гніздування. (Солов’ї)
Сім’я, хом’як, м’ята, буряк, полум’я, солов’ї.
6 + Високий рівень.
5 + Достатній рівень .
0-4 + Середній рівень.
- Спишіть перше речення (вправа 3). Підкресліть слова, які пишуться з апострофом. Поясніть правопис апострофа.
Складіть словосполучення, додаючи слова з апострофом.
Гратися _____;
на____поверсі;
співають_____;
перед_____будинком.
Слова для довідок: м'ячем, п'ятому, кам'яним, солов'ї.
Виписати 5 слів з апострофом із орфографічного словника.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ.
Завдання: записати слова в дві колонки: в першу – з апострофом, у другу - без апострофа. Якщо слова записані правильно, то з останніх літер згори донизу прочитаєте слово.
С..огодні, м..яч, пір..їну, т..юльпан, від..їзд, м..ясо, р..ядно, скам..янів, п..ятеро.
М’яч
Пір’їну
Від’їзд (ми не вчили правила)
М’ясо
Скам’янів
п’ятеро
На кінець уроку «Я знаю…», «Я вмію…», «Мої очікування …», «Хотілось би…»
Перетягни слова, у яких потрібно писати апостроф у 1 колонку
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|