Інтегрований урок з української мови та інформатики в 3 класі
Тема: Підсумковий урок з теми «Іменник». Алгоритми у навчанні
Мета:
Тип уроку: урок засвоєння знань, умінь та навичок
Вид уроку: інтегрований урок
Обладнання: програмне забезпечення: «Сходинки до інформатики»- «Поштовий голуб»; презентація «Країна Знань», роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент (слайд 1-4)
Станьте, діти, усміхніться,
І до сонця потягніться,
До сусіда поверніться,
Одне одному посміхніться,
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
Сьогодні у нас незвичайний урок
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В Країну Знань, країну чудову,
Яка нас чекає й запрошує знову.
Сьогодні вирішим проблему,
Що важливішим є для тебе:
З інформатики знання чи мови?
Що ж розпочнем нашу розмову!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
План подорожі (слайд 5)
1. «Мозковий штурм».
2. «Каліграфічна хвилинка»
3. «Розумники і розумниці»
4. Фізкультхвилинка
5. Інформаційна
6. Практична
7. Самостійна
8. Алгоритмічна
9. Підсумкова
-Щоб дістатися до Країни Знань вам потрібно буде пригадати знання та вміння отримані на попередніх уроках української мови та інформатики.
-Чи готові ви до цього?
Загадка про іменник (слайд 6-8)
ІІІ. Робота над навчальним матеріалом
«Мозковий штурм»
Вправа «Мозковий штурм». (слайд 9 )
«Каліграфічна хвилинка» (слайд 10)
«Розумники і розумниці» (слайд 11-17)
Наступний зупинка «Розумників і розумниць», тобто для вас. (слайд 11-16) Вам потрібно розшифрувати ребуси. (Ребуси: курсор, монітор, ворона, козак, актор, рибак.)
К
(робота в зошитах, перевірка виконання завдання)
«Хвилинка здоров’я» (фізкультхвилинка) (слайд 20 )
Встало вранці ясне сонечко,
зазирнуло у віконечко,
Ми до нього потяглись, за промінчики взялись,
Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.
Сіли, встали,
Встали, сіли,
Ось уже й розвеселили!
-Ви вдало пройшли випробування. Відпочили, а зараз згадаємо правила поводження в кабінеті інформатики.
Зупинка «Інформаційна» (слайд 21)
Інструктаж з техніки безпеки.
Гра «Правильно – неправильно»
Якщо твердження вірне вам необхідно його впіймати – плеснувши в долоні.
Якщо твердження хибне – два рази тупнути ніжками.
В клас комп’ютерний спітнілі
Ми вбігаємо щосили…. (ні)
За улюблений комп’ютер
Падаєм, мов стиглі фрукти…(ні)
А щоб сісти нам за парту,
Вчитель нам дає команду! … (так)
Монітор підсунь близенько
І дроти поправ хутенько! …(ні)
Від екрана ти відсядь…
Сантиметрів на п’ятдесят!... (так)
Голова болить моя,
Потерплю годину я! … (ні)
Я дротів не зачіпаю,
Правило це добре знаю! …(так)
Як почую щось горіле,
Промовчу я всім на диво…(ні)
Ласощі залиш ти за дверима
І сідай за компик сміло….(так)
В електронний клас науки
Сміло входь, лиш вимий руки!.. (так)
«Практична робота» (слайд 22)
Практична робота за комп’ютером
Відкрити «Сходинки до інформатики», 3-4 клас, «Поштовий голуб Україна»
Діти займають місця за партами.
Релаксація (слайд 23)
Зарядка для очей. Ваші очі втомились, тому виконаємо кілька вправ для очей:
Полетів метелик вгору,
полетів метелик вниз.
Клас він облетів по колу,
Сів на парту, сів на ніс.
В іншу сторону по колу
Політав – і до вікна!
Хай літає він на волі
А нам далі працювати пора!
«Самостійна робота» (слайд 24)
Робота в зошитах (слайд 24)
«Продовж речення…» (слайд 25)
Повторення вивченого з теми «Алгоритми»
Алгоритмом називається послідовність …(команд)
Команди виражають …(наказ, вказівку до виконання дій)
Якими реченнями можуть подаватися команди?
Для зручності команди …(нумерують)
Алгоритми люди часто використовують у повсякденному житті та у …(навчанні)
Тож давайте разом пригадаємо, як визначити рід іменників!
(Слайд 25) алгоритм визначення роду іменників
Він, мій – тоді це іменник чоловічого роду;
або вона, моя – тоді це іменник жіночого роду;
або воно, моє – тоді це іменник середнього роду.
«Творча робота» (Слайд 26-27-28)
Робота в парах
Групування іменників за родами
(роздатковий матеріал-конверти)
Перевірка (слайд 28)
Гра «Що змінилося?» (слайд 29)
Робота з текстом (слайд 30)
-Як змінюються іменники?
ІV. Узагальнення
Зупинка «Підсумкова» (слайд 32 )
(відповіді дітей: вміння писати, читати, знання правил, вміння розрізняти групи іменників, вміння користуватися комп’ютерними програмами...)
V. Рефлексія (слайд 33)
VІІ. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання.
Хлопчикам записати 10 зимових іменників чоловічого роду,
А дівчаткам – 10 іменників жіночого роду.
Підготувати зимові загадки.
1