Конспект інтегрованого заняття "Казкова подорож"

Про матеріал
Конспект інтегрованого заняття з математики, рідної природи та художньої літератури для дітей старшої групи на тему: «Казкова подорож»
Перегляд файлу

 

 

Конспект інтегрованого заняття з

математики, рідної природи та художньої

літератури для дітей старшої

групи на тему:

 

 

 

«Казкова подорож»

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Підготувала і провела

вихователь старшої групи

Самченко Інна Володимирівна

 

Мета.Закріпити поняття про порядкову лічбу, нерівності, пори року, суміжні числа. Розуміти структуру арифметичної задачі, вміння розв’язувати арифметичні приклади. Розширювати знання про гкометричні фігури. Формувати вміння впізнавати казки, називати героїв, відповідати на запитання за змістом. Розвивати логічне мислення, увагу, уяву, пам'ять.Виховувати самостійність,старанність, інтерес до казок та математики.

Матеріал: демонстраційний: запис голосу Кози, мультимедійна презентація до заняття, мольберт, ілюстрація пір року, пазли – цифри, об’ємні геомет-ричні фігури.

роздатковий: цифри, фломастери, конверти з геометричними фігурами,

картки з пропущеними цифрами, приклади, знаки, індивідуальні папки з

завданнями.

Хід заняття.

Встаньте діти всі рівненько

Посміхніться веселенько

Посміхніться до гостей

Привітайтесь: «Добрий день» ( слайд №1 ).

- Діти , сьогодні до нашого садочка надійшов електронний лист ,давайте його

послухаємо. ( слайд №2 ).

« Любі діти, звертається до вас Коза з казки «Вовк і семеро козенят». Злий

вовк налякав моїх козенят і вони розбіглися по різним казкам. Допоможіть

мені , будь-ласка, знайти козенят».

- Ну ,що ж допоможемо Кізоньки? Але щоб знайти всіх козенят, потрібно

відправитись в подорож до Країни Казок.

- А скажіть який казковий транспорт ви знаєте? (Чоботи-скороходи, ступа,

мітла, летючий корабель).

- Сьогодні ми будемо подорожувати на килимі-літаку. Але з ним щось не так з нього випали цифри. Щоб килим взлетів потрібно вставити цифри у

відповідний отвір та зайти по порядку.

(Діти беруть цифри, по черзі заходять на килим і вставляють їх в отвір).

( слайд № 2). Звучить звук літака.

- Ось ми й потрапили в Країну казок. ( слайд №3 ).

(Діти сідають за столи).

- Відгадайте, в яку казку потрапило перше козеня? ( слайд № 4 ).

На городі виростала

Сили й росту набирала.

Став тут дід усіх скликати,

Щоб красуню виривати .

- Як називається казка? ( слайд №5 ).

- Скільки персонажів тягнуло ріпку? Щоб козеня потрапило до своєї

матусі потрібно виконати завдання. (На дошці розміщено конверти із

завданнями, викликаю дитину, щоб розклала їх від 1-7).

Дидактична гра «Назви сусідів»

(Діти по черзі називають числа, які йдуть до та після названого числа).

- Розумні діти , виконали завдання і перше козеня потрапило до своєї матусі.

( слайд №6 ).

- Послухайте , в яку казку потрапило друге козеня? ( слайд № 7).

З снігу дівчинку зробили

В дім до себе запросили,

Як весна прийшла

Той розтанула вона.

( слайд № 8. …до казки «Снігуронька»).

- Як називається казка?

- Яка пора року подобалась Снігуроньки?

- Щоб козеня потрапило до Кози потрібно виконати такі завдання.

- Яка зараз пора року? Яка пора року була? Яка буде? Яка пора року йде після весни? Літа?

Дидактична гра « Назви наступну пору року»

- Розумні діти, виконали завдання і друге козеня потрапило до своєї матусі.

( слайд № 9 ).

- Відгадайте, в яку казку потрапило третє козеня? ( слайд № 10).

Дві малесенькі тваринки

Жили в казці з півником

Працювати не хотіли

Їсти пиріжки любили.

- Як називається ця казка? ( слайд № 11. .. до казки «Півник і двоє мишенят»).

- Щоб козеня потрапило до своєї матусі треба виконати завдання з паличками.

Робота з Паличками Кюїзенера.

Побудувати з паличок:

1)Візьміть 4 палички і побудуйте геометричну фігуру.

2)І з п’яти паличок викладіть грибочок.

3)Відрахуйте шість паличок, складіть з них два трикутники.

4)Із восьми паличок викладіть ялинку.

5)Із семи паличок побудуйте хатинку.

6) А тепер з паличок викладіть свою композицію.

-Виконали завдання і третє козеня потрапило до своєї матусі. ( слайд № 12).

- Відгадайте, в яку казку потрапило четверте козеня? ( слайд № 13).

З соломи дід його зробив

І бочечки засмолив,

А солом’яний дивак

Поприклеював звірят.

- Як називається ця казка? (слайд №14 ). до казки «Солом’яний бичок»)

- Хто приклеївся до бичка?

- Щоб козеня потрапило до своєї матусі, потрібно визначити, яких гостинців

звірі принесли більше, менше, порівну.

Дидактична гра «Постав знаки» ( слайд №15 ).

- Виконали завдання і четверте козеня потрапило до своєї матусі (слайд №16).

Електронна хвилинка для очей. (слайд №17)

- Відгадайте, в яку казку потрапило п’яте козеня? (слайд №18)

Сидить дівчина в корзині

На ведмежій дужій спині,

А чому ж вона сховалась

Від ведмедя-не призналась?

- Як називається ця казка? ((слайд №19). .. до казки «Маша і ведмідь»)

- Де сховалась дівчинка?

- Щоб козеня потрапило до своєї матусі, потрібно розв’язати задачі.

- Спочатку пригадайте, з яких частин складається арифметична задача?

(Умова,запитання, розв’язання, відповідь).

- Послухайте умову задачі.( слайд № 20 ).

 Маша спекла для ведмедя 9 пиріжків . Ведмідь з’їв 4 пиріжка. Скільки

пиріжків залишилося?

-Перевірте та звіртеся з екраном, чи вірно ви виконали задачу. (слайд№ 21).

( слайд №22 ).

 Три синички щебетушки на сосні сиділи, потім ще чотири пташки до

них прилетіли. Скільки пташок стало на сосні?

-Перевірте та звіртеся з екраном, чи вірно ви виконали задачу.(слайд № 23).

- Правильно виконали завдання і п’яте козеня потрапило до своєї матусі

( слайд № 24).

Фізкультхвилинка

У країні казочок

Жив веселий Колобок

Разом з ним усі малята

Вирушали на зарядку.

Похитали головою

Раз притупнули ногою,

Руки вгору піднесли

Трохи ними потрясли

Нахилились вліво-вправо

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли , піднялись

Головою похитали

Й працювати знов почали.

- Відгадайте, в яку казку потрапило шосте козеня. (слайд № 26).

З деревинки зробили,

В човен посадили

Він їм рибки наловив

І зміючку обдурив.

- Як називається казка?( слайд № 27)… до казки «Телесик»)

- Хто врятував Телесика?

- Щоб козеня потрапило до своєї матусі, потрібно розв’язати приклади.

Розв’язування прикладів .

- Перевірте та звіртеся з екраном, чи вірно ви виконали

(слайд № 28,29,30).

- Виконали завдання і шосте козеня потрапило до своєї матусі.

(слайд №31)

- Відгадайте, в яку казку потрапило сьоме козеня? (слайд №32)

Як ходила по лужку,

Поламала ніжку,

Подружки залишили

Далі собі полетіли.

- Як називається казка? (слайд №33)… до казки «Кривенька качечка»)

- Ким була кривенька качечка? (дівчинкою)

- Щоб козеня потрапило до своєї матусі, потрібно викласти геометричні

фігури в певній послідовності.

- Слуховий диктант «Скатертина»

- Перевірте та звіртеся з екраном, чи вірно ви виконали (слайд № 34).

- Які геометричні фігури площинні ви знаєте?

- Які об’ємні фігури ви знаєте?

- Виконали завдання і сьоме козеня потрапило до своєї матусі.(слайд № 35).

- Любі діти, дякую вам за допомогу. Ви були розумні, кмітливі і знайшли всіх

козенят,за це я хочу пригостити вас вітамінними яблучками. (слайд № 36).

(слайд № 37).

- Що означає цей слайд? (показ фото з дитячого садочка)

- Це означає , що нам вже час повертатися до садочка.

(діти сідають на килим, кожен займає своє місце на цифрі. Звучить звук

килима).

- Чи сподобалася вам подорож?

- Що сподобалося найбільше?

- Хто з дітей був найактивнішим?

- Хто з дітей був найуважнішим?

- Молодці діти, ви були уважними й добре виконували завдання. На цьому

наше заняття закінчилося, давайте попрощаємося з нашими гостями__

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Слодзяк Люба
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
21 вересня 2021
Переглядів
6867
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку