Конспект корекційного- під групового заняття «По слідах Снігової королеви»

Про матеріал
Тема : По слідах Снігової королеви Тип заняття: під групове заняття Вид заняття:корекційно-логопедичне Мета: закріпити правильну вимову звука [с] ізольовано, в складах, словах, реченнях, чистомовках. Розвивати артикуляційний апарат, фонематичний слух, логічне мислення, зв’язне мовлення, та дрібну моторику. Активізувати словниковий запас дітей прикметниками, характерними ознаками зими. Виховувати бажання робити добрі справи. Викликати позитивні емоції від заняття.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект

корекційного- під групового заняття

 «По слідах Снігової королеви»

 

 

 

 

 

Підготувала та провела :

 Вчитель-логопед

 ЛДНЗ №11 «Берізка»

Каменюка Наталія Олексіївна

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Лозова

 

Тема : По слідах Снігової королеви

Тип заняття: під групове заняття

Вид заняття:корекційно-логопедичне

Мета:  закріпити правильну вимову звука [с] ізольовано, в складах, словах,  

 реченнях, чистомовках. Розвивати артикуляційний апарат, фонематичний  

 слух, логічне мислення, зв’язне мовлення, та дрібну моторику.  

 Активізувати словниковий запас дітей прикметниками, характерними 

 ознаками зими. Виховувати бажання робити  добрі справи. Викликати 

 позитивні емоції від заняття.

Обладнання: сніжинка, предметні картинки, картинки-схеми, дзеркала, серветки, кольорові камінці, сюжетні картинки.

 

Хід заняття:

Логопед: 

  • Діти, відгадайте хто до нас прилетів в гості.

Тендітна зірочка з неба впала.

Мені на долоню лягла і пропала ...

(Сніжинка)

 

Діти: Сніжинка.

 

Дихальна вправа «Піддування сніжинки»

Мета : розвивати правильний повільний видих

  • Сніжинка хоче познайомитися з вами. Зараз ми  будемо «здувати» її з долоні на долоню і говорити свої імена. Пам'ятайте, що дути потрібно, витягнувши губи

трубочкою,  не роздуваючи щік .

 

Логопед:

  • Сніжинка прилетіла не одна, а з подругою сніжинкою що прилетіла до нас із казки?

                    Всім відома казка ця зачаровує серця
                    Робить зло й лихі дива Королева Снігова
                    Льодяним зробився світ і в людей не серце – лід.

Про кого ця казка? Принцеса Ельза втекла з дому і хоче заморозити весь світ. Ми з вами повинні знайти її та розчаклувати.

 

(Звучить музика хуртовини, вона супроводжується промовлянням звука логопедом С-С-С-С).

Логопед:

-Що це? Це принцеса Ельза заспівала свою пісню, від цієї пісні все навкруги замерзає і стає схожим на лід. А ось і перше завдання: ми повинні навчитися вимовляти цей звук так

 само добре, як і вона. Давайте потренуємо наші язички.

 

Артикуляційна гімнастика

Мета: підготовити артикуляційний апарат до вимови звука [с]

  •  «Чистимо зубки»,
  • «Кицька сердиться»,
  • «Парканчик»

 

Вимова ізольованого звук С-С-С-С.

  • Як гарно у вас виходить  промовляти зимовий звук. А чи зможете ви його почути вушками та відгадати на якому транспорті ми будемо сьогодні подорожувати.

 

Гра «Спіймай звук С»

Мета : розвивати фонематичний слух

Потяг, санчата, автомобіль, ковзани, снігоход.

Вирушаємо в подорож і для початку проїдемо по звукових стежинках.

 

Автоматизація звука [с] в складах

СА-СО-СУ-СЕ-СИ

АС-ОС-УС-ИС-ЕС

АСА-ОСО-ИСИ-ЕСЕ

ПСА-ПСУ-ПСИ-ПСЕ-ПСО

Логопед: Щоб потрапити до замку ми з вами зазирнемо в різні куточки світу та зустрінемо там різних тварин

Гра «Назви тварин»

Мета: автоматизація звука [с] в словах

Лисиця, сова, слон, собака, гуска, сом,борсук, оса ластівка,  лось, свиня.

Чи всі ці тварини живуть в лісі? А кого з цих тварин ми не можемо побачити взимку? Чому? Давайте йому розкажемо, що відбувається взимку.

 Гра «Назви прикмети зими»

Мета :автоматизація звука[с] в реченнях

Падає сніг.

Діти ліплять сніговика.

Діти грають в сніжки.

Спить ведмідь.

Психогімнастика «Ми – сніжинки»

Мета : зняти емоційну напругу  у дітей.

Діти, уявімо себе маленькими, легенькими сніжинками, які кружляють у веселому танку. Сніжинки то піднімаються вгору, то ніби притискаються до землі. Ми – сніжинки, нам легко, радісно, весело. Подуває вітерець, сніжинки танцюють у повітрі. Хочеться літати, бути легесенькими, радіти життю. Бути завжди щасливими, ніжними, добрими!

Логопед: Гарні були у нас сніжинки. Але погляньте, що це на снігу? (сліди)

Давайте пройдимо по цих слідах і дізнаємося хто їх залишив.

Промовляння чистомовки:

Мета: автоматизація звука в чистомовках

Са-са-са –ось так чудеса,

Са-са-са- иду сама,

Су-су-су – сніжку несу,

Су-су-су- на санчатах несусь.

Зустріч з сніговиком

Д/г «Який сніговик»

Мета:Активізація прикметниками словника дітей

  • Білий
  • Веселий
  • Холодний
  • Маленький 

Логопед:

  • Діти, давайте з вами разом пограємо з сніговиком.

Мовно-рухлива гра «Сніжок»

Мета: співвідношення слів з рухами

Раз, два, три, чотири, п’ять

Ми з тобою пішли гуляти,

Сніжну бабу ми ліпили,

Крихтами птахів кормили,

З гірки весело спускались, а ще у снігу валялись.

Всі в снігу додому йшли

Суп поїли, спати лягли.

Логопед:

  • Тут поки ми грали то і не замітили, як підійшли до палацу,хто тут живе? З чого її палац? Який він на дотик? Яка Єльза?

Давайте ми її розчаклуємо, і подаруємо їй посмішку та частинку своєї доброти, і від цього навіть крига може розтанути, а де живе доброта ми дізнаємося коли приберемо крижинки з тарілочок.

Вправа «Прибери кригу»(діти вибирають кольорові камінці на дні тарілочки знаходять сердечко)

Мета: розвивати дрібну моторику

  • Де живе доброта? (в серці)

Підсумок заняття

  • Що ми сьогодні робили? Кому допомагали? Кого зустріли? Що дізнались?
docx
Додано
25 січня 2019
Переглядів
1754
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку