Конспект заняття з розвитку мовлення призначений для дітей-логопатів середньої групи. Може використовуватись як у роботі вчителів-логопедів, так і вихователів ДНЗ.
Дата:
Вікова група: середня
Вид заняття: тематичне
Тип заняття: фронтальне
Тема: «Одяг»
Програмовий зміст:
Корекційно-розвиваючі задачі: розвивати у дітей увагу, мислення, пам'ять; комунікативні здібності (уміння домовлятися, з повагою ставитися до думки товаришів), дрібну моторику, зорово-просторовий гнозис;
Корекційно-навчальні задачі: уточнити і закріпити знання дітей про одяг та взуття; вправляти в розумінні і вживанні узагальнюючих понять I порядку (одяг, взуття);
Корекційно-мовні задачі: збагатити та активізувати словник за темою «Одяг.Взуття», вправляти в утворенні пестливих форм іменників, якісних прикметників від іменників, вживанні кількісних числівників 1-5 та їх узгодженні з іменниками, розвивати вміння відповідати на питання повним реченням;
Корекційно-виховні задачі : підтримувати умови для формування інтересу на занятті, виховувати доброзичливе відношення один до одного, культуру спілкування, уміння вислуховувати один одного.
Матеріал: індивідуальні коректурні таблиці, предметні картинки по темі, зошити, прості та кольорові олівці.
Хід заняття:
I.Подготовча частина:
Відгадування загадок про предмети одягу:
Не вдягають їх хлоп’ята, мов принцеси в них дівчата. (сукня)
***
Що то за сорочка — рукави ніврочку? І чомусь на ноги вбрали ту сорочку. (Штани)
Я на блискавцi буваю, У негоду захищаю. (Куртка)
***
Лютих не боїться зим, хутром вкриє нас густим. (шуба)
На голову вдягаємо, вушка захищаємо. (шапка)
***
Хоч хатинонька маленька, та затишна і тепленька: як мороз кусається, п’ять братів сховаються. (Рукавиця)
II.Основна частина:
1.Назви одним словом:
Сукня, сорочка, штани, куртка, шуба – це…
Чоботи, черевики, туфлі – це…
2. Д/г «Назви лагідно»:
спідниця - спідничка
шапка-шапочка
шуба-шубка
рукавиця-рукавичка
3.Д/г "Подумай і назви":
чоботи з гуми - гумові чоботи
туфлі зі шкіри –
сукня з шовку –
шуба з хутра -
4. Д/г «Порахуй до 5»:
Тілі – талі – тілі – талі
Олівець ми всі катали,
Олівець ми всі катали,
Та одяг рахували. ( загинаючи пальці до 5)
5.Дай повну відповідь на питання:
6.Д/г «Четвертий зайвий» (за малюнками)
7.Динамічна пауза (пальчикова гімнастика):
Поперу я чисто з толком
(Руху кулачками, імітація прання)
Сорочку, кофту і футболку,
(Почергове потирання всіх пальців)
Светр і брюки —
Втомились мої руки.
(Струшування рук)
8.Робота у зошитах:
1)Зєднати овочі з коробкою угорі, а одяг з коробкою внизу.Розфарбувати тільки одяг.
2)Штрихування.
III.Заключна частина:
У які ігри ми грали? Що сподобалося вам найбільше?
Що було важко робити?