Тема: Людське «Я». Особистісний розвиток людини упродовж життя.
Мета: ознайомити учнів з поняттям «людське «Я», навчати знаходити
правильні рішення у будь-яких ситуаціях; розвивати бажання у дітей
виховувати власне «я» та уважність; виховувати гуманну, творчу,
соціальне активну особистість, здатну бережно ставитись до всього,
що її оточує.
Методи та прийоми: бесіда, розповідь, фізкультхвилинка, пояснення,
демонстрація
Обладнання: презентація, підручник, зошит.
Тип уроку: комбінований
План уроку
-
Організація початку уроку
-
Привітання
-
Перевірка готовності до уроку
-
Актуалізація опорних знань
-
Повідомлення теми, мети, задач уроку і мотивація навчальної діяльності школярів
-
Сприймання та первинне усвідомлення нового матеріалу.
-
Бесіда за малюнками
-
Словникова робота
-
Робота з прислів’ями
-
Таблиця «Риси характеру»
-
Робота з підручником
-
Узагальнення і систематизація знань
5.1 Робота в зошиті.
5.2 Розповідь учителя
5.3 Правила «Я-людина серед людей»
-
Домашнє завдання
-
Підсумок уроку
Хід уроку
-
Організація початку уроку
-
Привітання
-
Добрий день, діти! Мете звати Ольга Ігорівна і сьогодні я проведу у вас урок за предметом « Я у світі»
1.2 Перевірка готовності до уроку
-
Давайте, підготуємось до уроку!
-
Перегляньте, щоб на ваших партах не було зайвих речей! На уроці вам будуть потрібні підручник, зошит, ручка, олівець, кольорові олівці.
-
Правило піднятої руки!
-
Дотримуйтесь дисципліни!
-
Актуалізація опорних знань
2.1 Повторення вивченого
-
Яку тему ви вивчили на минулому занятті? (Життя людини — найвища цінність)
-
На минулому уроці ви дізналися? (я дізнався , що життя є найвищою цінністю; ніхто не має права зазіхати на життя будь-якої людини. я прагну не завдавати шкоди ні собі, ні іншим.)
2.2 Вправа « Асоціація»
- Людське «Я»
- Доберіть слова, які описують ваш характер і зовнішній вигляд людини
- Багата кількість варіантів, це все свідчить про те, що кожна людина має особисте «Я»
- Має свій: характер, зовнішність, інтерес, свої вчинки, своє ставлення до інших людей.
…
-
Повідомлення теми, мети, задач уроку і мотивація навчальної діяльності школярів
-
Сьогодні на уроці, ми познайомимось з темою « Людське Я»
-
Зовнішність очевидна для всіх, а внутрішній світ виявляється у вчинках, поведінці людини. Всі ми різні…
-
Недарма говориться в прислів’ї « Красу – бачать, мудрість – чують, доброту відчувають.»
-
Чи можливо знайти у природі двох зовсім однакових людей? ( навіть близнюки мають розходження у зовнішності, характері і поведінці)
-
Сьогодні наша розмова піде про внутрішній світ людини, її якості, характер, звички. Одним словоп про те що складає людське «Я» кожного з нас
-
Сприймання та первинне усвідомлення нового матеріалу.
4.1 Бесіда за малюнками
- Що відчувають діти? Як ви про це дізналися?
-
Коли ти відчував страх, а коли радість?
-
Ви хочете навчитися розуміти себе й інших людей?
-
Словникова робота
-
Як ви розумієте слова особистість, почуття, емоції?
-
Особистість — окрема людина із власними рисами характеру, поведінкою, культурою
-
Почуття — психічні і фізичні відчуття людини, здатність відчувати, сприймати навколишнє середовище.
-
Емоції — переживання людини пов’язані із задоволенням або незадоволенням її потреб.
4.3 Робота з прислів’ями
-
Ось перед вами людина. Що ви бачите? Яка вона? Усе це ви одразу помічаєте. Це – зовнішність людини, її перше «Я». А що ця людина являє собою всередині – тобто яка вона - добра, співчутлива чи навпаки. Це – друге я.
-
Чи знаєте ви якесь прислів’я що підходить до цього твердження?
-
Людину зустрічають по одягу, а випроваджують по розуму.
-
Зовнішній вигляд – це те, що впадає всім у вічі. По тому, наскільки охайно одягнена людина, можна судити про рівень її культури. Охайність свідчить про повагу людини до себе, до людей, які її оточують.
-
Людське «Я» – це те, що визначає поведінку людини, відрізняє від інших.
-
Чи можна дізнатися з першого погляду, яка людина: запальна чи врівноважена, відважна чи боягуз, працьовита чи ледар?
-
Для цього треба побувати з людиною в різних ситуаціях.
-
У народі кажуть: «Щоб пізнати людину, треба з нею пуд солі з’їсти».
-
Таблиця «Риси характеру»
-
Відшукай слова, які підходять кожному з вас.
-
Хто хоче прочитати їх вголос?
-
Робота з підручником
-
Відкрийте, підручник на сторінці 12. Прочитайте. Будьте уважні адже будуть запитання!
-
Яку людину називають особистістю?
-
Чого потрібно навчитися для того, щоб жити щасливо?
-
Що таке самопізнання?
-
Назвіть складові внутрішнього світу людини.
-
Прочитай уривок із казки Ігоря Вачкова «Чарівні дзеркала».
-
Що відображали чарівні дзеркала?
-
Проведи дослідження «Як виникають почуття». Розглядаючи малюнки.
-
Яка мрія була в Ганнусі? Чи здійснилася вона?
-
Що відчуває Ганнуся?
-
Як ти дізнався, що Ганнуся щаслива?
-
Яке бажання було в Ромчика? Чи здійснилось воно?
-
Які почуття виникли в Ромчика? Що підказує, що
-
Ромчик сердиться?
-
Читання ст. 15.
-
Узагальнення і систематизація знань
5.1 Робота в зошиті.
Особистістю називають людину, яка працює над собою, виховує позитивні риси характеру, намагається бути корисною іншим людям.
Зовнішність людини- це зовнішній вигляд людини: її колір шкіри, волосся, форма носа тощо
Людські якості – це риси людини як позитивні так і негативні. Ми набуваємо їх протягом усього життєвого шляху, однак, найсильнішими завжди будуть саме ті, які закріпилися ще в дитинстві.
Складовими внутрішнього світу людини є зовнішній та внутрішній світ.
5.2 Розповідь учителя
-
Як ви думаєте потрібно ставити собі запитання : Хто я? який? Кому краще від того, що я є на світі? Чи люблю я ближніх?
-
Подумайте над тим, чи гарно себе перехвалювати, а інших принижувати та обманювати.
-
А зараз продовжте речення: