Відділ освіти Снігурівської районної державної адміністрації
Будинок творчості дітей та юнацтва
Снігурівського району
конспект заняття
Керівник гуртка
«Виготовлення сувенірів»
Васильєва О.В.
Снігурівка, 2014
Конспект заняття
Тема: Аплікація, створення «Казкового замку» із непридатного матеріалу
Мета:
навчальна:
виховна:
розвивальна:
Тип заняття: комбінований
Форми роботи на занятті: індивідуальна робота, колективна робота, групова робота.
Матеріали та інструменти
1. Картон коробок.
2. Катушки, трубочки з- під туалетного паперу, скотча, ниток для в'язання.
3. Клей ПВА, клей «Дракон», ножиці.
4. Яєчна шкаралупа, нитки для в’язання.
Хід заняття:
І. Організаційна частина.
– Добрий день, мої любі дітлахи! Сьогодні у нас дуже цікаве заняття. Ми будемо будівельниками та архітекторами. Тож, за роботу!
ІІ. Основна частина.
– Починаємо майструвати наш «Казковий замок».
1. Приклеюємо 4 котушки з-під ниток і 4 рулончика з-під туалетного паперу для дерев на картон (4 вежі нашого майбутнього замку), попередньо обвівши місця їх приклеювання.
2. Вимірюємо майбутню стіну замку, яку будемо обклеювати яєчною шкаралупою.
3. Вирізаємо 4 стінки.
4. Обклеюємо 4 стінки та башти яєчною шкаралупою .
5. Обводимо котушки з-під ниток на картоні для того, щоб зробити 2 ярус башти , приклеюємо зверху ще по одній котушці на кожну башту.
6. Обклеюємо простір між баштами яєчною шкаралупою.
7. Обклеюємо картон навкруги замку порізаними нитками зеленого кольору – трава.
8. Обклеюємо башту зверху яєчною шкаралупою.
9. Фарбуємо стовбури дерев коричневою краскою.
10. Робимо купол башти : вирізаємо 4 кола для даху , приклеюємо.
11. Робимо конус для купола башти та склеюємо його.
12. Робимо крону дерев (надрізи в стовбурі робить керівник).
13. Вставляємо стінки в прорізи в баштах (надрізи робить керівник гуртка).
14. Вставляємо крони дерев у стовбури.
15. Приклеюємо купола на башти.
16. Робимо ворота із кольорового паперу.
ІІІ. Заключна частина.
Підведемо підсумок нашої з вами роботи. Ось який гарний замок у нас отримався!
Під час роботи діти отримали знання з виготовлення іграшок з непридатного матеріалу та паперу, закріпили вміння працювати з папером. Гуртківці використовували способи перетворення і конструювання. Отримали знання про те, як найкраще організувати робоче місце, планувати етапи своєї діяльності, вибирати способи дій, доводити почату справу до кінця.
ІV. Підсумок.
Які труднощі виникали під час практичної роботи? Що найбільше зацікавило вас?
V. Домашнє завдання. Зібрати природній та непридатний матеріал для виготовлення об’ємних виробів.
Література
1