Конспект уроку з предмету ЯДС для 3 класу
Тема: Екскурсія в осінній сад. Закріплення знань про осінні зміни в природі.
Мета: закріпити вміння учнів помічати сезонні зміни в природі, вміння визначати прикмети осені, розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, знаходити спільне і відмінне, сприяти розвитку уваги, спостережливості, виховувати любов до природи.
Тип уроку: урок - екскурсія
Обладнання: малюнки осінньої природи, казковий герой, картки із завданнями, блокноти, кольорові олівці, ручки.
Хід уроку
І. Організаційна хвилинка
Всіх покликав вже дзвінок:
-На урок! На урок!
То ж і ми часу не гаймо,
Свій урок розпочинаймо.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Яка пора року настала?
- Які прикмети осені ви знаєте?
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні до вас на урок завітала незвичайна гостя. Ану відгадайте хто це.
Прийшла дівчина в садок,
Перейшла через місток.
В руках пензлика тримала,
Всі дерева фарбувала (Осінь)
Виставляється малюнок осені.
- Так, вірно ! Це осінь. А які слова допомогли відгадати загадку?
Наша гостя запрошує до себе в гості. То ж сьогодні ми підемо на екскурсію в осінній сад. З собою візьмемо блокноти, ручки та кольорові олівці і звичайно гарний настрій. Нашим завданням буде знайти прикмети осені. Тому потрібно бути дуже уважними і спостережливими. А ще потрібно пам’ятати правила безпеки під час екскурсії.
ІІІ. Основна частина
- На уроках ЯДС, ви вже дізналися, що людина сприймає світ завдяки органам чуття. Давайте пригадаємо їх і виконаємо завдання.
Завдання 1.
- То ж, перше завдання буде визначити як ми сприймаємо осінь завдяки органам зору. Подивіться навколо.
- В які кольори одягнулися дерева?
- Хто з вас знає чому восени змінюється колір листя?
- Намалюйте в блокнотах кружечки відповідного кольору.
- Який колір неба? Намалюйте кружечки відповідного кольору.
- Якого кольору травичка? Позначте колір.
- Яких тварин вам вдалося побачити? Як змінилося їхнє життя восени?
- Як змінилося вбрання людей восени? Яку роботу люди виконують в цю пору року?
Завдання 2.
Наступне завдання буде визначити, як ми сприймаємо осінь за допомогою органу нюху. Вдихніть в себе повітря.
- Які запахи ви відчуваєте? Запишіть про це в блокноти.
- Як пахне кора дерева?
- Який запах має трава, квіти?
- Чому ми відчуваємо запах диму? Чи можна спалювати сухе листя?
Завдання 3.
Наступне завдання – визначаємо осінь за допомогою органу слуху. Послухайте.
- Які звуки ви чуєте? Запишіть.
- Як шумлять дерева?
- Чи чути спів птахів? Якщо так, то спробуйте визначити яких.
Завдання 4.
Наступне завдання – визначаємо осінь за допомогою органу смаку.
- А чи має осінь смак? Так, це смак осінніх яблучок , які ще залишилися на дереві, смак стиглої калини, горобини, терену. Намалюйте ці ягоди.
- Чи всі ягоди можна куштувати? Якщо ні, то чому?
Завдання 5.
І нарешті – визначаємо осінь за допомогою органів дотику.
- До чого ми можемо доторкнутися? Запишіть.
- Які на дотик листочки, кора дерева?
- А чи можна визначити яке на дотик повітря?
Завдання 6.
Наступне завдання – знайти подарунки, які приготувала для нас осінь.
А подарунки ці заховані в загадках. Відгадайте і знайдіть.
А впав на землю став киричневим і гладеньким. (Каштан)
Це маленький ( Жолудьок )
У твердому кожушку.
В кожушку тім є зернятка,
Смакота для вас, малятка (Горіх)
4)Я велике, круглобоке, наповнене смачнющим соком.(Яблуко)
Завдання 7.
Релаксація.
Підійдіть до дерева яке сподобалося , обійміть його, щоб набратися енергії
від природи.
ІV. Підсумок екскурсії.
- От і закінчилася наша екскурсія до осіннього саду. Тож розкажіть, що вам найбільше сподобалося і запам’яталося. А що не сподобалося?
V. Організоване повернення до класу.