УРОК в темі №1
Тема. Основна властивість дробу
Мета: сформувати поняття про основну властивість дробу; розвивати увагу, творчість та інтерес до вивчення математики; виховувати охайність, самокритичність
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Організація робочих місць учителя та учнів
ІІ. Аналіз контрольної роботи
Подорож містом «Подільність чисел»
Станція «Теоретична»
• Яке число називають дільником даного числа?
• Яке число називають кратним даному числу?
• Сформулюйте ознаку подільності на 10; на 5; на 2; на 9; на 3.
• Чим відрізняється складене число від простого?
• Які числа називають взаємно простими?
• Що називають найбільшим спільним дільником двох чисел?
• Як знайти НСД кількох чисел?
• Що називають найменшим спільним кратним двох чисел?
• Як знайти НСК кількох чисел?
Станція «Практична»
Назвіть алгоритм розв’язання практичних задач
• Аркуш паперу, що має форму прямокутника завдовжки 60 см і завширшки 48 см, розрізали на квадрати з найбільшою з усіх можливих стороною. Скільки можна вирізати таких квадратів?
• Якої найменшої довжини слід зробити заготовку, щоб її можна було розрізати на пластинки завдовжки як 16 см, так і 24 см без втрат матеріалу?
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Прочитайте дроби: , , . Назвіть їх чисельник, знаменник і скажіть, що вони показують.
Порівняйте чисельник і знаменник кожного дробу. Про що свідчать ці нерівності?
Заповніть порожні квадратики числами, щоб рівність була правильною:
.
Як можна замінити дробову риску?
Заповніть квадратики так, щоб рівності були правильними:
; .
Будь-яке натуральне число можна замінити звичайним дробом:
1=
2=
Який дріб називається правильним? неправильним?
Які дроби називаються рівними?
Чи можуть бути рівними дроби з різними чисельниками і знаменниками?
ІV. Сприймання і засвоєння навчального матеріалу
• Дослід з яблуком.
• Рисунки завчасно заготовлені на дошці.
|
АС = дм. |
|
АС = дм. |
|
АС = дм. |
|
АС = дм. |
Отже, = = = .
Учитель формулює основну властивість дробу. Учні опрацьовують матеріал про дану властивість за підручником. Розгляньте рисунки.
Яка частина круга затушована? Запишіть її дробом. Зробіть висновки.
Робота з підручником: правило на стор.32.
Конспект 7 |
|
Основна властивість дробу |
|
1) або ; 2) рівні дроби є різними записами одного й того самого числа |
Приклад ; . |
V. Закріплення вивченого матеріалу
• Усно: №№ 194, 195.
• Письмово: №№ 196, 197, 204, 216.
VІ. Підсумки уроку
Як формулюється основна властивість звичайного дробу?
Чи правильний запис: ; ; ?
VІI. Домашнє завдання
§6, №№ 198, 205, 217.