Забезпечує засвоєння учнями вміння розв'язувати задачі на спільну роботу;Закріплює знання натурального ряду чисел у межах 1000 і розрядний склад трицифрових чисел;Удосконалює вміння розв'язувати задачі, розвивати логічне мислення, формувати соціальну компетентність (робота в групах, робота в парі, колективна робота), культуру розумової діяльності;Виховувати інтереси до знань і бажання пізнавати таємниці математики через самостійно - практичну діяльність.
3-А клас 16.12.2013 р.
Тема: Утворення трицифрових чисел. Читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Додавання чисел різних розрядів. Задача на спільну роботу.
Мета: Забезпечити засвоєння учнями вміння розв’язувати задачі на спільну роботу;
Закріплювати знання натурального ряду чисел у межах 1000 і розрядний склад трицифрових чисел;
Удосконалювати вміння розв’язувати задачі, розвивати логічне мислення, формувати соціальну компетентність (робота в групах, робота в парі, колективна робота), культуру розумової діяльності;
Виховувати інтереси до знань і бажання пізнавати таємниці математики через самостійно - практичну діяльність.
Обладнання: Нумераційні таблиці, картки для індивідуальної роботи, цифри, схема задачі.
ХІД УРОКУ
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи взятись враз!
Розпочнемо свій урок,
Тож назад не зробим крок.
Будем ми трудитись гарно,
Не мине й хвилини марно.
Дається вам аж три хвилинки
Для розумової розминки.
В халепу щоб не потрапляти,
Треба швидко міркувати.
1)
2)
Рахували ви на славу
Вам хвала і користь справі
Фронтальна робота над завданням № 489
1 ряд: 3, 5, 7
2 ряд: 2, 6, 9
3ряд: 1, 4, 6
6. Математичний диктант за завданням № 488.
Написати число, в якому:
1 сотня 4 десятки 5 одиниць;
5 сотень 4 десятки 7 одиниць;
8 сотень 4 десятки;
2 сотні 3 одиниці.
1.Оголошення теми і мети уроку.
Тож давайте вчитись рахувати:
Ділити, множити, додавати і віднімати.
Запам’ятайте, що без точного рахунку,
Не рушить з місця ніяка робота.
1.Робота за нумераційними таблицями.
На магнітній дошці я викладаю трицифрові числа , учні читають.
І , навпаки, діти викладають числа під диктовку.
2.Аналітичний пошук розв’язання задачі (підручник, № 492). Колективна робота
Виконавець |
За 1 год набирає |
Потрібно набрати |
Кількість годин |
Перший оператор
|
3с. |
49 с. |
? |
Другий оператор
|
4с. |
Пошук розв’язання задачі супроводжується моделюванням.
+
2.Фізкультхвилинка.
(Якщо залишиться час)
500+30+5 200+50
600+40+8 700+20
800+10+2 400+30
Один учень працює із дошкою самоконтролю.
600+4 900+50
60+4 900+5
60+40 90+5
Раз! Два! Всі присіли
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П’ять! Шість! Всі веселі
Крутимось на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли
Ніжками затупотіли
Дев’ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли.
Розгляньте умову задачі та розв’язування задачі.
Вчора – 8 стор.
Сьогодні - ?, в 4 рази більше
Розв’язання
(Скільки сторінок прочитав Данилко за два дні?)
Для дітей з дитячого садочка купили 4 кг апельсинів, а яблук – у 5 разів більше. Скільки всього кілограмів апельсинів і яблук купили дітям?
Апельсинів – 4 кг
?
Яблук - ?, у 5 разів більше
(Самостійний запис задачі)
Назвати 12 трицифрових чисел, користуючись словами, поданими у рамках.
Я задумався … .
Я зрозумів … .
Я дізнався, що … .