Урок геометрії з Білосніжкою та гномами. Розв’язування геометричних задач.

Про матеріал

Даний матеріал удосконалює навички розв'язування геометричних

задач. Розвиває обчислювальні навички, логічне

мислення; виховувати культуру оформлення письмових

робіт.

Перегляд файлу

 3-А клас                                       17.12.2013 р.

Тема:Урок геометрії з Білосніжкою та гномами.

         Розв’язування геометричних задач.

Мета: удосконалювати навички розв’язування геометричних 

          задач. Розвивати обчислювальні навички, логічне

          мислення; виховувати культуру оформлення письмових

          робіт.

Обладнання: презентація, завдання на картках.

 

ХІД УРОКУ:.

І. Організаційний момент.

 Пригадування казки «Білосніжка і сім гномів». .сл.1

ІІ.Актуалізація опорних знань.

Щоб допомогти гномам,  потрібно все згадати що ми знаєм про геометрію.

  1. Мозковий штурм.

сл. 3

сл.4

2.Геометричний диктант.

Опустились на 5 клітинок, починаємо:

5 клітинок вправо,

2 кл.вгору;

1 кл. вліво;

2кл. вгору;

1 кл. вправо;

1 кл.Вниз;

3 кл.вправо;

1 кл.вгору;

1 кл.вправо;

2 л.вниз;

1 кл.вліво;

4 кл. вниз;

2 кл.вліво;

1 кл.вгору;

2 кл. вліво;

1 кл. вниз;

2 кл.вліво;

3 кл вгору;

1 кл.вліво;

1 кл.Вгору;

На що схожа фігура? Сл.5 Доставте елементи яких не вистачає.ПЕРЕВІРИТИ!!!

ІІІ.Оголошення теми і мети уроку.

IV.Закріплення вивченого матеріалу

1.Знаходження довжини ламаної.сл.6

Шлях від палацу до лісу складається з таких окремих відрізків. На яку фігуру схожа дорога? (Ламана)

Знайдіть довжину ламаної.

100+40+100+60 =300 (м)

 

2 . Периметр прямокутника.сл.7

 Будиночок гномів знаходився на галявині.

Довжина - 200 м

Ширина – 100 м

Р - ?

3.Периметр трикутника.сл.8

Щодня гноми вирушали до шахти і там добували дорогоцінне каміння. Навпростець   шлях  становив 400 м, а через озеро був довший шлях , але кращий. Від будиночка до озера – 200 м, а від озера до шахти -?. Але відомо, що коли всю довжину стежки додати, то вона становитиме  - 900м. Знайдіть шлях від озера до шахти?

4.Фізкультхвилинка сл.9

5.Периметр квадрата.сл.10

У шахті каміння вони складали у вагонетки, які мали форму квадрата, якщо подивитись зверху. Звідси випливає наступне завдання:

Накреслити квадрат із стороною 6 см. Знайти периметр різними способами. Сл.11

6. Робота  в парах. Сл..12

На картках  у вас малюнки складені з геометричних фігур. (котик, будиночок, лялька-неваляйка)

1 ряд: порахувати кружечки.(11)

2 ряд : *****  многокутники(10)

3 ряд: ****** трикутники (11)

 7. Задача від злої мачухи.сл.13

В той час, коли гноми працювали в шахті, до білосніжки прийшла зла мачуха.

Сторона І квадрата 5 см, а сторона ІІ квадрата у 5 раз більша, ніж І. Знайди периметр другого квадрата.

V.Підсумок уроку сл.14

 Молодці! Ви справились із завданнями , чим допомогли і гномам і Білосніжці перемогти злу мачуху. Крім того вона зустріла свого принца і повернулася додому.

  • Що найбільше запам’ яталось?
  • Що ви дізнались нового?
  • Що таке периметр?

VI. Домашнє завдання сл..15

Збірник №№ 410, 411

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 листопада 2018
Переглядів
536
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку