Українська мова 1 клас
Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчального посібника «К. Пономарьова»
Урок №93. Робота над оповіданням «У гостях і дома» Олександра Мітти.
Мета: удосконалювати навичку читання; формувати навичку вибіркового читання; розвивати критичне мислення, вміння відповідати на запитання за змістом прочитаного, розповідати за малюнком та про спогади з власного життя;формувати компетентності спілкування державною мовою,соціальну компетентність, виховувати охайність, чесність, порядність, повагу до членів своєї родини.
Обладнання: мультимедійний комплект,картки для гри «Вибери чемного героя»,картки для стіни слів,для роботи в парах,для рефлексії.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.
Хід уроку
І. ОК (організація класу)
Гра « Створення позитивного психологічного клімату класу».
-Я прийшов на урок навіщо?...(Учитися)
- Потрібно бути яким?...(Стриманим)
- Зі мною поруч хто?..(Мої друзі)
- Вони мене що?...(Поважають)
- Мені це як ?...(Приємно)
- Я готовий до чого? (До навчання)
Дихальні вправи.
Вправи для очей.
ІІ. МНД (мотивація навчальної діяльності)
Гра « Вибери чемного героя»
ІІІ. АОЗ (актуалізація опорних знань)
Робота в парах.
Завжди використовують увічливі слова тільки…люди.
Ознака вихованої людини - це … .
VІ . Вивчення нового.
V. Повідомлення теми і мети.
На урок прийшла маленька дівчинка ,яка розповіла про свого братика таку історію…
Робота за змістом вірша Й. Курлата «Добрий»
Слайд2. Прочитай вірш разом зі Щебетунчиком.
Стіна слів.
Як ви розумієте слово
ПРИЄМНИЙ- той,що подобається.
ТЯГА – смикає.
ЧЕМНИЙ – той ,хто поводить себе згідно правил етикету.
Давайте придумаємо свій варіант заголовку (Добрий і поганий. Різний. Хитрий)
Читання « Буксиром».
- Я читаю вірш по рядочку ,а ви хором повторюєте за мною.
- Читаємо з питальною інтонацією.
- Читаємо із захопленням.
- Прочитаємо вірш сумно.
- Весело.
- Із подивом.
- Припустіть, ЯК ВИ ГАДАЄТЕ ПРО ,ЩО БУДЕ ЙТИ МОВА У НАСТУПНОМУ ТВОРІ?
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд3. Рухлива вправа.
Перше читання твору вчителем.
Зараз я читатиму вам твір ,а ви уважно слухайте, слідкуйте за мною, а потім скажете,що робили хлопці у кімнаті.
Словникова робота.
ЯНЕК – ім’я хлопчика.
СТАСЬ – ім’я хлопчика.
ВВІЧЛИВИЙ- який дотримується правил пристойності.
АКУРАТНИЙ – чисто ,дбайливо вбраний,який стежить за зовнішнім виглядом.
ПАЛЬТО – верхній одяг.
Повторне читання.
Гра « МЕТЕЛИК» ( до кого на парту сідає метелик,той і читає.)
Слайд4-5. Прочитай текст.
Слайд6. Фізкультхвилинка.
Етична бесіда за змістом.
Аналіз твору.
Визначення головної думки твору.
Робота з ілюстрацією.
Слайд7. Опис герої за малюнком.
Розглянь малюнок. Визнач, хто з хлопчиків Янек, а хто Стась.
Надрукуй ім’я кожного.
Губи чітко і гармонійно окреслені, Ніс розширений до низу. Виразні очі,над темними бровами злегка кучеряве руде волосся.
- Поведінка героя?
- Прочитай ту частину тексту, яка відповідає малюнку
- Прочитай, як вів себе Янек у гостях.
- Як думаєш, чому Янек по-різному поводився у гостях і вдома?
VІ. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд8. Запитання і завдання для уважного читача.
Гра « Шерлок Хомс»
Пальто повісив у шафу і витер черевики серветкою .
( Пальто повісив на вішалку . витер черевики об підстилку)
Сказав бабусі « Дякую» і пішов у кімнату до подруги.
(Сказав бабусі : «добрий день» - пішов у кімнату до товариша).
Посиділи хлопці,подивились фільм.
(Посиділи хлопці,подивились книжки).
Дідусю,то я Янек.
(Бабусю,то я зі Стасем).
Принеси мені пальто і шапку.
(Повісь моє пальто і шапку).
А зараз спробуємо переказати текст.( По 3 речення)
Інсценізація уривків твору.
VІІ .Підсумок
Виконання інтерактивного завдання.
Словесне оцінювання.
Дякую вам за роботу.
Вправа « Квітка ввічливості»