Конспект уроку: "Диференціація понять “глухий — дзвінкий” приголосні звуки".

Про матеріал
Мета: - вчити дітей диференціювати дзвінкі і глухі приголосні, правильно позначати їх на письмі; - закріпити навички звуко-буквеного аналізу; - учити будувати речення та поширювати їх; - збагачувати словниковий запас; - розвивати фонематичне сприймання; - виховувати дбайливе ставлення до птахів.
Перегляд файлу

Тема: Диференціація понять “глухий — дзвінкий” приголосні звуки. Лексична тема  «Охорона природи». Речення: підмет, присудок, прямий додаток, непрямий додаток у давальному відмінку.

Мета: -  вчити дітей диференціювати дзвінкі і глухі приголосні, пра­вильно позначати їх на письмі;

  •  закріпити павички звуко-буквеного аналізу;
  • учити будувати речення та поширювати їх;
  • збагачувати словниковий запас;
  • розвивати фонематичне сприй­мання;
  • виховувати дбайливе ставлення до птахів.

Обладнання: сюжетні малюнки «Підгодовування птахів і тварин узим­ку», таблиця букв, що позначають глухі і дзвінкі приголосні звуки, індивідуальні картки.

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІТЕЙ ДО ЗАНЯТТЯ

Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Наш урок розпочинаймо!

  1. РОЗВИТОК ФОНЕМАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ

Учні виділяють слово із заданим звуком:

[а] - зима, кити, Андрій, вузлик, рука, кавун, дорога;

[м] - майка, дощі, сом, лава, фара, комар, слива, криголам.

  1. ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ПОНЯТЬ «ГЛУХИЙ- ДЗВІНКИЙ» ПРИГОЛОСНІ ЗВУКИ
  1. Демонстрування таблиці букв, що позначають глухі і дзвінкі приголосні звуки. Бесіда про утворення дзвінких і глухих при­голосних звуків.

Глухі звуки творяться лише одним шумом, голосові зв’язки не дрижать. Дзвінкі - творяться за участю голосу і шуму; голосові зв’язки дрижать.

  1. Запис із таблиці в зошити букв, що позначають парні глухі та дзвінкі приголосні: п - б, т - д,с - з, ш - ж, х - г, к - ґ, ч - дж, ц - дз.
  2. Читання складових рядів із таблиці.

Па - ба; та - да; са - за.

Ма - жа; ха - га; ка - ґа.

  1. Робота з індивідуальними картками.

На картці записане тільки перше слово з пари, друге слово утво­рити самостійно.

Жар - (шар); зірка - (сірка); жити - (шити).

Бити - (пити); злива - (слива); голод - (холод).

Балка - (палка); двір - (твір); ґава - (кава).

  1.     ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
  1. Робота за темою "Підгодовування птахів і тварин узимку".
  2. Складання та поширення речень.

Діти насипають зерно (кому?) (птахам).

Хлопчик приніс сіно (кому?) (оленям).

  • Запишіть речення, підкресліть букви, що позначають дзвінкі приголосні  звуки.

3. Визначення кількості звуків у словах.

Голка, морква, ромашка, парашут, палатка, подарунок, лозина, весло, куртка, цибулина, лимон.

  1.             ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ЗАНЯТТЯ
  • Назвати пари дзвінких і глухих приголосних звуків.
  • Згадати, які приголосні звуки творяться лише одним шумом.

Всі ви, діти, молодці,

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав.

Він мені і вам сказав,

Що заняття час кінчати,

         Треба йти відпочивати(говорять діти).

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
22 травня 2020
Переглядів
1972
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку