Тема: Розпізнаю іменники. Складання речень. Розвиток зв’язного мовлення.
Мета: вчити спостерігати і досліджувати значення слів, розпізнавати слова – назви предметів за питаннями хто? що?; розвивати логічне мислення, увагу,зв’язне мовлення, пам’ять; виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, любов до природи.
Обладнання: мультимедійний комплект,роздаткові картки, зошит, підручник.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
Слайд 2. Ось і дзвоник дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
І урок розпочинаймо!
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Слайд 3. Перевірка д/з
Слайд 4-6. Каліграфічна хвилинка
Слайд 7. Трава низенька-низенька. (Присідають).
Дерева високі-високі. (Піднімають руки вгору).
Вітер дерева колише-гойдає. (Обертаються).
То направо, то наліво нахиляє.
(Нахиляються праворуч, ліворуч.)
То вгору, то назад. (Потягуються вгору, назад).
То вниз нагинає. (Нахиляються вперед).
Птахи летять-відлітають.
(Махають руками-«крильми»).
А учні тихенько за парти сідають.
(Сідають за парти).
Слайд 8. Друзі завітали в каюту капітана. Розкажи, що вони там розглядають.
Слайд 9-10. Запиши спочатку назви тих предметів, які розглядають хлопчики, а потім тих, які розглядають дівчатка.
Слайд 11. Проведи дослідження.
Слайд 12. Перевір себе за правилом.
Слайд 13. Запиши подані слова в дві колонки.
Слайд 14. Запиши подані слова, розподіляючи їх за запитаннями.
Слайд 15-16. Капітан вирішив пригостити друзів чаєм. Запиши назви предметів, які він використав. Визнач, на яке питання вони відповідають.
Слайд 17. Фізкультхвилинка.
Слайд 18. За чаєм капітан розповів про цікавий випадок. Прочитай його розповідь.
Слайд 19. Словникова робота.
Слайд 20. Спиши виділені в тексті речення. Підкресли іменники. Постав до них запитання.
Слайд 21. Розв'яжи мовну задачку боцмана. Заміни в кожному іменнику одну букву, щоб утворене слово відповідало на запитання що?
Слайд 22-23. З трьома із цих слів склади і запиши речення.
Слайд 24-25. Пояснення домашнього завдання. Випиши з поданих слів іменники. Склади з одним із них речення і запиши.
Відгадай ребуси
Слайд 27-28
1 клас
упізнає і розрізняє слова – назви предметів, ознак, дій, чисел, службові слова (з допомогою вчителя) [1 МОВ 4.1] ставить до слів питання хто? що? який? яка? яке? які? що робить? що роблять? скільки?
2 клас
розрізняє слова, які відповідають на питання хто? і що? [2 МОВ 4.1] правильно вживає велику / малу літери у власних / загальних назвах; змінює іменники за числами (один – багато) [2 МОВ 4.1]
впізнає слова, які відповідають на питання який? яка? яке? які?
окремо та в реченнях, у тексті [2 МОВ 4.1]
утворює словосполучення іменників з прикметниками [2 МОВ
4.1]
добирає до відомого предмета відповідні ознаки [2 МОВ 4.2]
впізнає слова-назви дій, ставить до них питання [2 МОВ 4.1]
добирає влучно дієслова для висловлення власних думок; [2
МОВ 4.2]
розрізняє слова, які називають числа, ставить до них питання
скільки?; [2 МОВ 4.1]
утворює словосполучення числівників з іменниками; [2 МОВ
4.1]
розрізняє слова, що називають предмети, ознаки, дії, числа,
ставить до них питання [2 МОВ 4.1]
добирає самостійно 4-6 слів, які відповідають на питання хто?
що? який? яка? яке? які? що робить? що роблять? скільки? [2
МОВ 4.1]
розподіляє слова на групи за значенням та питаннями (за
частинами мови) [2 МОВ 4.1]
упізнає в реченні службові слова; пише їх окремо від інших слів
[2 МОВ 4.1]
пов’язує між собою слова за допомогою службових слів [
3 клас
розпізнає в тексті і самостійно добирає іменники, ставить
до них питання; [3 МОВ 4.1]
розпізнає іменники, які називають опредмечені дії, ознаки;
розрізняє іменники - назви істот і неістот, правильно ставить до них питання;
розрізняє власні і загальні іменники;
записує власні іменники з великої букви;
визначає рід іменників;
змінює іменники за числами;
4 клас
Шиян
1-2 клас
3-4 клас
правильно вживає граматичні форми частин мови;