Урок 12. Поняття про Інтернет
Цілі:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники,навчальна презентація.
Програмне забезпечення: веб-браузер, підключення до мережі Інтернет
Хід уроку
І. Організаційний етап
Всі мерщій сідайте, діти,
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
Руки вчасно піднімати.
І щоб не було мороки,
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаймо
ІІ. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі (1 хв).
Слайд - 2 Незнайко:
Я комп’ютер добре знаю –
Друзям всім допомагаю.
Як у клас я залітаю...
Всім комп’ютери вмикаю.
Вам поради я даю,
Слухай розповідь мою.
Всі улюблені предмети
Джипа, ляльку і ведмедя
З дому ти їх принеси,
На системник поклади.
Ну, навіщо їм скучати
Будеш з ними працювати
Сядь поближче до екрану
І дивися тільки прямо.
Довго можеш так сидіти
Всі завдання поробити
А якщо у тебе сталось...
В монітора щось зламалось
То посмикай за шнурки
Трохи мишку потряси.
Пончик з рота не виймай
З „клави” крихти позмітай.
Та ходи собі по класу
Друзям всім допомагай
Щоб з комп’ютером дружити
Треба правила учити.
Не шуміти, не ходити,
Тільки тихо говорити.
Руки чистими тримати,
Сухо-сухо витирати
І всі незнайомі кнопки
Не потрібно натискати
Слухай вчителя уважно
І виконуй все, що скаже
Тільки так знання здобути
Допоможе друг – комп’ютер!
Логічна розминка
Слайд – 3-4
Мотивацій навчальної діяльності
. Засвоєння нових знань
Проблемне запитання
Діти! А ви чули таку назву – ІНТЕРНЕТ?
А хто скаже, що означає це слово?
Так, молодці! ІНТЕРНЕТ – це найбільша комп'ютерна мережа.
Тож, як ви здогадалися, темою нашого сьогоднішнього уроку буде: «Глобальна мережа Інтернет»
— На минулому уроці ми говорили з вами про можливість передавання інформації на інші комп’ютери за допомогою комп’ютерної мережі. чи можна об’єднати між собою комп’ютери, які знаходяться далеко, наприклад, у різних містах України?
Розповідь учителя про Інтернет
Слайд -5-12
(Слайд 5)
Про Інтернетсьогоднічув, мабуть, кожний.
ІНТЕРНЕТ – це всесвітня мережа, яка складається з мільйонів комп'ютерів у різних куточках земної кулі, поєднаних між собою
Кожен комп'ютер у цій мережі має свою адресу, за якою його можна знаходити. А скажіть будь-ласка, у якій сфері людської діяльності використовуються адреси?
Добре, гарні відповіді! Дійсно, у кожного жителя є своя домашня адреса, кожна організація теж має свою адресу. А чи ви знаєте адресу нашої школи?
Молодці! А хто досі не знав її, запам'ятайте.
(Слайд 6)
До мережі комп'ютер приєднує спеціальний пристрій, який називається – МОДЕМОМ. Телефонні канали, радіо- та супутниковий зв'язок поєднують комп'ютери в єдину мережу. Уявіть собі, що вона охоплює Землю, ніби павутинка.
(Слайд 7)
Слово «ІНТЕРНЕТ» походить від англійського InternationalNetwork, що означає «міжнародна мережа»
(Слайд 11)
Вчитель: В Інтернеті є поштові служби, за допомогою яких можна обмінюватися листами.
(Слайд 12)
Служби новин
(Слайд 13)
Є спеціальні пошукові системи. Вони допомагають знайти інформацію в Інтернеті за характерним (ключовим) словом або фразою.
Наш друг Ельзик завітав до нас і щось хоче нас запитати?
(Слайд 14)
Інтернет-магазин – це віртуальний магазин. У ньому немає полиць із товарами на них. Є перелік товарів, їх фото та ціни. Можна вибрати, що тобі потрібно, замовити книги, одяг, солодощі, іграшки та інше. Замовлені товари тобі привезуть додому.
7. Рефлексія.
Слайд 16
Робота з підручником: § 12.
Слайд - 17
Релаксація.
Слайд -18
ІV. Фізкультхвилинка
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Будем дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
V. Формування вмінь і навичок
Робота за комп’ютером
Практична робота на комп’ютері.
Слайд - 20-23
Вчитель:
Дізнатися про те, що таке електронний уряд, електронний парламент, електронне місто, електронна школа, нам допоможе прогулянка електронним містом Комета. Цю гру створили в Раді Європи.
Використовуючи клавіші управління курсором, ми можемо подорожувати цим містом.
Учні під керівництвом учителя працюють за комп’ютерами.
Підручник ст. 56-57
Релаксація.
(Слайд - 27)
Вправи для очей.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
1.Для яких цілей використовують Інтернет?
2. Для чого кожен комп'ютер має свою адресу?
3. Розгляньте малюнок на сторінці 58 і розкажіть як Ельзик використовує навички роботи в Інтернеті.
VІ. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдання
Підручник ст.- 54-58
|
1 |