Конспект уроку для 6-го класу на тему "Розв'язування вправ на всі дії з раціональними числами"

Про матеріал

Конспект уроку для 6-го класу на тему "Розв'язування вправ на всі дії з раціональними числами"


Перегляд файлу

Тема.  Розв’язування вправ на всі дії з раціональними числами

Мета:

  • навчальна: закріпити знання та відпрацьовувати навички використання правил ділення раціональних чисел окремо та разом з іншими правилами арифметичних дій раціональних чисел;
  • розвивальна:  розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пам'ять, увагу, спостережливість;
  • виховна: організованість, активність, прививати любов до математики.

 Тип уроку: удосконалення знань, умінь, навичок.

 

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання.

Вказані вчителем учні зачитують відповіді до виконаних домашніх за­вдань, коментуючи їх, решту учнів перевіряє свої відповіді в зошитах.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Минуле і майбутнє… Таємниці  історії великих відкриттів і сучасні досягнення науки. Різні області застосування знань…усе хочеться побачити і про все дізнатися. Запам’ятайте слова О.І.Маркушевича, що саме «через математичні знання лежить широкий шлях до величезних, майже неосяжних областей відкриттів».

Сьогодні ми з вами вирушаємо в цікаву подорож по Країні Математиці. І девізом нашого уроку нехай будуть слова «У гарну подорож міркувань, фантазій, знань – з веселим настроєм!»

Давайте зараз за допомогою смайлів визначимо ваш настрій. (Діти піднімають смайли). Я дуже рада, що байдужих серед нас немає.

Будьте на уроці дуже уважними, працюйте швидко, правильно, раціонально.

 

 

 Сьогодні ми продовжимо тему «Ділення раціональних чисел», навчимося виконувати дії з раціональними числами, розв’язувати рівняння, застосовувати знання в нестандартних ситуаціях.

 

 

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

«Мозкова атака»

 

  1. Як поділити( помножити) два числа з різними знаками?
  2. Як поділити ( помножити) два від'ємні числа?
  3. Що одержимо при діленні будь – якого числа на 1?
  4. Що одержимо при діленні будь – якого числа на -1?
  5. Що одержимо при діленні нуля на будь – яке число?
  6. Чи можна ділити на нуль?
  7. Як додати два числа з різними знаками?
  8. Як додати два від'ємні числа?

 

 

Усний рахунок «Ланцюжок»

24 : (–3)                           20 : (–5 + 4)

–36 : 6                              – 12 : (–5 +5)

– 25 : (–5)                        – 16 : (–2)

123 : (–1)                         – 0,24 : 0,3

2 + 2 : (–1)                       (6 – 8) : (–1)

(– 65 + 65) : 321              –2 : 2 + (–5) : (–5)

–76 : 1                              342 : (–342)

0 : 54                                –72 : 0

–0,4 : (–2)

 

ІV. Застосування знань.

Робота в групах

 

Розв’язавши правильно завдання, учні дізнаються, хто розробив теорію музики.

 

  1. – 32 : (–4) –6 = 2
  2.   : () = –1
  3. 15 – (4 + 8 : 2) – 6 = 1
  4. 56 : (–14)  = –4
  5. –4,5 : 9 = –0,5
  6. –5х = 0, х = 0
  7. 2х = –6, х = –3

 

 

–4

–0,5

2

1

–1

–3

0

А

Г

П

Ф

І

Р

О

 

Так, це Піфагор. Він був не лише видатним математиком, а і музикантом, спортсменом, філософом.

 

Гра «Математичне лото»

 

Для підготовки гри необхідно виготовити дві групи однакових за розмі­ром карток. На картці №1 записані вправи.

 

 

 

 

 

 

–20,3 : 1

–4,6 · (–2,3)

 

 

На картці №2 (це може бути поштова листівка або яскравий дитячий рисунок) записати відповіді до завдань. Відповіді розташовують у зворотно­му порядку до порядку відповідних завдань.

 

 

–20,3

–330

10,58

 

 

Картку №2 розрізають на прямокутники та перемішують їх.

Для гри кожен учень отримує картку №1 і всі фрагменти розрізаної кар­тки №2 з відповідями.

Виконавши завдання, учень закриває його на картці №1 прямокутником з відповідною відповіддю (рисунком догори). Якщо учень правильно виконає всі завдання, то він відповідно правильно складе і рисунок.

 

Ігровий момент

 

На дошці записані приклади:

 

–2,5 : 5 = – 0,5

 5,3 · 2 = 10,6

– 7,1 · 10 = –71

– 15,3 : (–3) = 5,1

 25 : (– 25)= –1

 27, 9 : (–9) = –3,1

– 15, 2 : (–10) = 1,52

 

Учитель називає число, а учні знаходять, результатом якої дії є дане число.

 

 

V. Застосування знань в нестандартних ситуаціях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Розв’язати рівняння: – 60,5 + 4,8х = – 43,7

                                         4,8х = –43,7 – (–60,5)

                                         4,8х = –43,7 + 60,5

                                         4,8х = 16,8

                                          х = 16,8  4,8

                                          х = 3,5

2. Задача.

На столі стояла коробка з цукерками. Євген узяв половину цукерок, а Катруся – третину решти, після чого в коробці залишилося 6 цукерок. Скільки цукерок було в коробці спочатку? Розв’язати задачу, використовуючи правило знаходження числа за значенням його дробу.

Розв’язання:

1) (ч) цукерок залишилось після того, як їх узяла Катруся.

2) (ц.) було до того, як їх узяла Катруся.

3) (ч) цукерок залишилась після того, як їх узяв Євген.

4) (ц.) було спочатку.

Відповідь: 18 цукерок.

 

 

 

VІ. Підсумок уроку.

  • Чи сподобався вам урок?
  • Що ви дізналися нового?
  • Що сподобалося найбільше?

 

 

VІІ. Домашнє завдання.

Розв’язати № 1312(1,2),1314(2),1316,1318.

 

docx
Додано
25 лютого 2018
Переглядів
1514
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку