Конспект уроку у 6 класі
Тема уроку: Відсотки у нашому житті
Мета уроку:
Обладнання: інтерактивна дошка, презентації, навчальні «кейси» для учнів, «смайлики» для оцінювання відповіді учнів та для визначення настрою наприкінці уроку.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, вмінь, навичок із використанням елементів «кейс – технології».
Хід уроку
І. Організаційна частина
Привітання, організація учнів на роботу в класі:
Рівно встали, тихо сіли
Головами покрутили
Солоденько потягнулись
Один одному всміхнулись
Пролунав дзвінок
Починаємо урок.
ІІ. Мотиваційний етап
На початку нашої роботи я хочу запитати вас, чи ставили ви перед собою коли-небудь такі питання? Для чого я вчу математику? Чи потрібна нам математика у житті?
Девіз уроку: ,,Вчимося не для школи, а для життя!’’
Є одна тема у математиці, яка дуже часто використовується у житті людей?
Давайте розкодуємо це слово. За усі правильні відповіді на уроці кожен з вас буде отримувати маленькі «сюрпризи» (смайлики – наклейки).
Завдання заготовлені на слайді. Розв’язуючи їх, учні розкодовують слово «Відсотки»:
Історична довідка: Слово «відсоток» (процент) походить від латинських слів pro centum, що означає «від ста», «на сто». Його широко почали використовувати вже у Стародавньому Римі, але ідея відсотків виникла ще у стародавньому Вавілоні. А знак % виник, як припускають, завдяки помилці у напису. У рукописах pro centum часто заміняли словом «cento» (сто) і писали його скорочено - cto. У 1685 році у Парижі була надрукована книга – посібник з комерційної арифметики, де помилково замість cto набрали %. Після цієї помилки багато математиків почали використовувати знак % для позначення відсотків, і поступово він отримав загальне визнання.
А тепер дайте відповіді на таке запитання: «Де частіше всього зустрічаються відсоткові розрахунки у житті людей?
Діти як ви думаєте чи потрібно вивчати відсотки? А чи можна прожити без них?
Відсотки вивчати потрібно, адже вони часто зустрічаються в життєвих ситуаціях.
Рефлексія емоційного стану учнів
Оберіть «смайлик» свого настрою на початку уроку і закріпіть на плакаті очікувань.
IІІ. Актуалізація опорних знань учнів
IV . Узагальнення та систематизація знань, вмінь, навичок з теми
Кейс – метод
Учні поділені на три групи: «Вода», «Їжа», «Вітаміни». Кожна група отримує навчальний «кейс» із теоретичними відомостями та завданнями, які необхідно самостійно виконати. Обрати 2 задачі та розв’язати їх. Підготувати звіт групи.
Група 1
Група 2
- білків 25г,
- жирів на 20% більше,
- вуглеводів на 500% більше,ніж білків
Скільки грамів жирів і вуглеводів повинен становити обід?
Група 3
У 100 г чорної смородини міститься майже 250 мг вітаміну С (1 мг = 0,001 г). Визначте вміст вітаміну С в грамах у 1 кг чорної смородини. Скільки добових доз вітаміну С для дорослої людини замінює 1 кг чорної смородини, якщо 1 добова доза 0,05 г?
В 100 грамах бананів міститься вітаміну В6 18% від добової норми (2 мг), а в 100 грамах ананасів – 5%. На скільки мг (в 100 грамах) вітаміну В6 більше в бананах, ніж в ананасах?
Групи представляють розв’язки на плакатах
(звіряємо із записами на слайдах)
V. Підсумок уроку
Ось і підходить до закінчення наш урок. Ви зрозуміли зміст нашого девізу уроку? Відсотки ще не раз зустрінуться на вашому шляху, ще не раз змусять вас “поламати” голову, допоможуть у вивченні нових предметів хімії і фізики. Сьогодні всі добре попрацювали на уроці. Давайте підрахуємо «смайлики», що отримав кожен з вас на уроці за правильні відповіді.
Оцінювання учнів.
VI . Домашнє завдання
Опрацювати матеріал підручника: §27,28 (Істер О.С)
Виконати вправи: 701, 747, 750
Додатково: знайти інформацію про використання відсотків у магазинах, аптеках, лікарнях тощо.
VI І. Рефлексія діяльності учнів на уроці
Питання до учнів.
Чи досягли мети?
Рефлексія емоційного стану учнів
Оберіть «смайлик» свого настрою наприкінці уроку і закріпіть на плакаті досягнень.
Дякую за урок!