Тема уроку. Віднімання десяткових дробів
Мета уроку. Формувати в учнів уміння і навички віднімання десяткових дробів: продовжувати формування соціальної та комунікативної компетентностей ( розвивати уміння працювати самостійно і в парі з товаришем), сприяти активізації розумової діяльності учнів, стимулювати учнів до висловлювань без побоювання помилитися, виховувати культуру математичних міркувань, почуття впевненості.
Обладнання : картки, дошка, магнітна дошка, підручник Математика 5 клас
А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір 2018 рік
Хід уроку:
Діяльність |
технологічний коментар |
|||
вчителя |
учнів |
|||
1-2 |
О |
Перевірка присутності та готовності учнів до уроку |
|
|
3-5 |
М |
Бесіда з учнями класу щодо мотивації навчальної діяльності Учитель . Дуже багато типових ситуацій із нашого побуту, наприклад звичайний похід до магазину, обертається необхідністю відняти десяткові дроби. Оголошення теми, визначення мети уроку |
Визначення меж застосування знань: що за їх допомогою можна визначити, де, коли і для чого застосувати? Вибирають із переліку цілей до різних уроків ті, які можна реалізувати на цьому уроці. |
Використання прийому «Дерево цілей» Усвідомлення мети діяльності |
6-11 |
А |
Пропонує систему запитань: 1.Які дії над натуральними числами вже вивчили? 2 Назвіть компоненти дії додавання 3. Назвіть компоненти дії віднімання 4. Як виконують віднімання натуральних чисел7 5. Які властивості віднімання натуральних чисел? 6. виконати віднімання: 18 958-14 609 34 357 168-6 529 005 |
Учні по черзі передають уявний мікрофон, відповідають на запитання вчителя з місця, пригадуються потрібну інформація |
Вправа «Мікрофон» Розвиток зацікавленості Актуалізація опорних знань, підготовка до пояснення нового матеріалу |
12- 17 |
П Ф |
Учням пропонується розв’язати задачу найбільша глибина Чорного моря 2, 245 км, а глибина Азовського моря на 2, 231 км менша. Яка найбільша глибина Азовського моря? Розв’язати вправи (усно): а) 0,8 – 0,1 б)12,7– 0,7 в)13,5 –13 0,7 – 0,5 35,2 – 0,2 24,9 – 24 0,6 – 0,6 45,8 – 0,8 39,5 – 39
2,75 – 2,7 3,82–1,82 25,7–5,7 3,48 – 3,4 6,05–2,05 43,8– 3,8 1,23– 0,23 9,43–5,43 65,7– 5,7
8 – 0,5 12 – 0,5 36 – 0,6 9 – 0,4 13 – 0,15 42 – 1,5 7 – 0,2 14 – 0,15 24 – 23,5 Учитель формулює правило: Якщо віднімання записують у стовпчик, то від’ємник підписують під зменшуваним так, щоб кома була під комою, і виконують віднімання не звертаючи уваги на кому. В різниці ставлять кому під комами зменшуваного і від’ємника |
Працюють над задачею
Розв’язують усно приклади, обговорюють як виконати віднімання , аналізують відмінність між прикладами та пропонують способи виконання дій віднімання |
Розвиток теоретичного мислення
Надання учням можливості обрати свій приклад та шлях його розв’язання Стимулювання вміння учнів висловлювати власну точку зору |
18- 24 |
Пз |
Задає завдання на виконання дії віднімання із записом на дошці. Слідкує за записами та коментарем учнів 2,73 – 1,22 = 1,51 37,235 – 9,181 = 28,054 37,63 – 5,4 = 32,23 21,5 – 9,627 = 12,873 56 – 55,48 = 0,52 15,13 – 9,6278 = 5,5022 7,27381 – 5,38 = 1,89381 8,127 – 7,32572 = 0,80128 18,12549 – 9,175 = 9,95049 16,53 – 15,6707 = 0,8593
|
Почергово виконують віднімання із записом на дошці та коментарем Роблять записи у зошит |
Застосування правила віднімання у стовпчик. Формування умінь письмового віднімання десяткових дробів |
25-29 |
Ф |
Організовує роботу учнів у парах |
Самостійне розв’язування вправ у парі з товаришем по парті( за підручником № 872) |
Робота в групах Формування комунікативної компетентності |
30- 32 |
|
Фізкультхвилинка Організація відпочинку учнів |
Відпочинок, виконання фізичних вправ |
Зміна діяльності для зняття втоми та наступної концентрації уваги |
33-37
|
Ф |
Колективне розв’язування задач |
Розв’язують задачі №879, 882 |
Удосконалення вмінь і навичок |
38-43 |
|
Організація самостійної роботи . роздає кожному учневі картки із завданням |
Виконання самостійної роботи |
Контроль і самоперевірка знань |
44-
45 |
Пд. |
Підбиття підсумків уроку
Інформація про домашнє завдання, прикріплення на магнітній дошці домашніх завдань на трьох рівнях
П. 33 ІІ- №№ 888, 891(5,6) ІІІ- №№ 890, 905, |
Виражають своє ставлення до уроку за допомогою прислівників та прикметників Учні вибирають собі комбінацію придатних для них варіантів за бажанням |
Рефлексія. Розвиток емоційної сфери
Прийом «Вибери сам» (компетентність самоосвіти і саморозвитку
|
О- організаційна частина
М- мотивація навчання
А -активізація розумової діяльності
П- пояснення нового матеріалу
Пз – первинне засвоєння знань
Ф- формування досвіду
Пд- підсумок