Конспект уроку інформатики в 3 класі на тему: "Пошук зображень, текстів, відео, карт в Інтернеті для навчальних предметів. Пошук з різних джерел."

Про матеріал
Тема: «Пошук зображень, текстів, відео, карт в Інтернеті для навчальних предметів. Пошук з різних джерел. Додавання найкращих результатів у закладки браузера. Структурування закладок у папки.» Тип уроку: • засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок; Обладнання та наочність: комп’ютери, презентація, проектор. Програмне забезпечення: Google Chrome, whiteboard, онлайн дошка Linoit.
Перегляд файлу

Тема: «Пошук зображень, текстів, відео, карт в Інтернеті для навчальних предметів. Пошук з різних джерел. Додавання найкращих результатів у закладки браузера. Структурування закладок у папки.»

Цілі:

  • навчальна: розширити знання учнів по пошуку матеріалів в мережі Інтернет та додавання результатів пошуку у закладки браузера, навчити працювати з диспетчером закладок;
  • розвивальна:  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку:

  • засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Google Chrome, whiteboard, онлайн дошка  Linoit. 

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом

Доброго дня, діти. На минулому уроці ми вже вчились шукати інформацію через веб-браузер та додавати знайдене до закладок.

  • Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми розширимо наші знання та попрацюємо з диспетчером закладок, будемо структурувати знайдену інформацію.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Повторення раніше вивченого матеріалу

Вправа 1. (вправу виконуємо на whiteboard)

Оберіть браузери, через які можна  виконати пошук даних у мережі Інтернет?( пересунути піктограми  браузерів на середину)

Вправа 2. (вправу виконуємо на whiteboard)

Яку фігуру використовують, щоб зробити закладку у браузері Google Chrome? (обведіть необхідну фігуру маркером)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Зі свого досвіду я можу впевнено сказати, що успішний пошук та зберігання цих результатів дає змогу економити час при повторному пошуку потрібної інформації.
  2. А яку інформацію ви б могли зберігати у закладках на своїх комп’ютерах?
  3. (Слайд 4-5). Для того, щоб сконцентрувати нашу увагу на уроці давайте знайдемо 10 відмінностей на продемонстрованому фото.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

(Слайд 6). Ви вже знаєте, що  інтернет дозволяє учням не лише розважатись і спілкуватись, а й використовувати ресурси глобальної мережі в цілях навчання.

Демонстрація нового матеріалу з поясненням у браузері  Google Chrome.

Етапи пояснення

 

1.  Відкривши браузер Google Chrome ми за замовчуванням потрапляємо на сторінку пошуку де можемо шукати потрібну інформацію. Наприклад про фіксіків.

2.  Шукаючи інформацію у пошуковій системі можна помітити деякі вкладання. Де усі – зазвичай текстова інформація, відео – це відповідно відео матеріали, зображення – графічні дані, карти – це карти якими ми користувались на минулому уроці.

3.  Якщо результати нас не задовільнять ми можемо полистати наступні 10 запитів і так далі по сторінках пошуку.

4.  Перед пошуком ми можемо вже здійснити створення папок закладок, щоб оперативніше працювати. Натискаємо на меню браузера.

5.  У діалоговому вікні слід натиснути «Закладки» та вибрати «Диспетчер закладок».

6.  Тут ми бачимо вже 2 створені папки «Панель інструментів» та «Інші закладки». Бажано створювати в панелі інструментів тоді в подальшому можна буде зробити швидкий доступ до бажаних закладок.

7.   Натискаємо ПКМ на панель інструментів та обираємо пункт «Додати папку».

8.  Буде створено нову папку яка виділена синім кольором. Якщо існує синє виділення не потрібно нічого витирати, просто пишете нову назву. Наприклад «3 клас».

9.   Для того, щоб зберегти зміни достатньо натиснути ЛКМ на будь яку вільну зону.

10.  Повернемось до нашого пошуку. Та перейдемо по гіперпосиланню «Фіксіки – Вікіпедія». Вікіпедія – це найбільша віртуальна енциклопедія.

11.   Коли ми ознайомились з матеріалом та визначили, що він нам підходить, ми робимо закладку на панелі.

Питання: Куди потрібно натиснути , щоб зробити закладку? (на вже знайому нам зірочку). Оберемо папку, яку ми раніше створили «3 клас» та натиснемо готово.

12.  Обравши пункт відео, пошукова система буде шукати лише відео про фіксіків. Давайте відкриємо одне з них.

13.  Якщо воно нам подобається ми також можемо додати до закладок, щоб або передивитись, або додивитись. Папка уже буде «Відео».

14.  Відповідним чином у зображеннях будуть лише зображення. Це фрагменти з мультфільмів про фіксіків, розмальовки та загальні фото з ними (навіть існують торти у формі фіксіків).

15. Повернемось та перевіримо чи все наше збережене на місці. Відкриваємо пасивну вкладку «Диспетчер закладок».

16. І дійсно все знаходиться на своїх місцях та при потребі можна перейти на потрібне посилання.

Цікаво знати

 (Слайд 7)   А тепер цікава інформація для Вас.

V. Фізкультхвилинка  (Слайд 8)

А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)

VІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

  •     Перед тим як сідати за комп’ютери, давайте пригадаємо правила ТБ під час роботи за ними.
  • Практичне завдання (Слайд 9-10)
  1. Повторюємо за вчителем. Зайти в Google Chrome.
  2.  Створити на панелі інструментів в папку «3 клас».
  3. Знайти  твір Алевтини Волкової «Про осінь» та додати його закладку до папки «3 клас».
  4. Знайти ілюстрацію Йосипа Бокшай «Золота Осінь» та додати її закладку  до папки «3 клас».
  5. Знайти відео на тему «Танець з осінніми листочками» та додати  його закладку до папки «3 клас».
  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Не працювати є причина –

Очам даємо відпочинок!

Мерщій рівнесенько сідаймо.

Очима кліпать починаймо.

Навіщо кліпать? Така зарядка-

Вже краще бачать оченятка!

          VІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

           Проводимо,  використовуючи  вправи на Інтерактивній дошці.

Вправа 1.

Як зробити закладку? ( постав усі дії у правильному порядку)

Питання до класу:

Як створити папку для закладок на панелі браузера  Google Chrome?

 

          VІІІ. Узагальнення та систематизація знань учнів.

   Отже, сьогодні на уроці ми з вами ознайомилися з тим, як шукати  зображення, тексти, відео та  карти в Інтернеті для навчальних предметів. Шукали інформацію  з різних джерел. Додавали  найкращі результати у закладки браузера. Структурування закладок у папку.

 

IХ. Підбиття підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями
    1. Чим корисний був для вас урок?
    2. Що нового ви дізнались?
    3. Що нового навчились на уроці?

 

                            АБО

Сподіваюсь, що на уроці ви дізналися багато цікавого і корисного,  і нові  знання будете використовувати  в навчанні та житті.

Будь ласка, напишіть   свої враження від уроку на віртуальній он-лайн дошці спільного використання  Linoit.

Х.  Домашнє завдання.

Потренуватися  вдома  самостійно створювати закладки на необхідні сайти.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Василенко Катерина Сергіївна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
26 січня 2020
Переглядів
2171
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку