Конспект уроку «Лисичка – Сестричка» Вчинок героя казки. Повтор

Про матеріал

Конспект уроку з літературного читання

2 клас

«Лисичка – Сестричка»

Вчинок героя казки. Повтор.

В конспекті надано різні види роботи над казкою. Використання презентації, аудіо запису казки.

Перегляд файлу

     КЗ «Навчально-виховний комплекс «Основа»

                     Преображенської сільської

 

 

 

 

Конспект уроку з літературного  читання

2 клас

«Лисичка – Сестричка»

Вчинок героя казки. Повтор.

Вчитель: Картуесова Тетяна Миколаївна

Лисичка-сестричка

 

2017-2018  н. р.

Тема уроку .

«Лисичка – Сестричка»

Вчинок героя казки. Повтор .

Мета: учити учнів свідомо і виразно читати казки; розвивати вміння виділяти в тексті дійових осіб, давати їм характеристику; оцінювати вчинки героїв; виховувати чесність, порядність.

Обладнання: ілюстрації, аудіо запис казки,

 презентація, виставка книжечок про лисичку, аудіо запис  пісні лисички з дитячої опери М. Лисенка «Коза -Дереза, аудіо запис казки.

Хід уроку

  1. Організація класу.

          Нумо, діти, до роботи!

             Для навчання час настав,

             Наберімося охоти

             До потрібних нових справ

Зараз почнеться читання урок,

Ми зробимо ще один крок

В країну чудову, в країну казкову,

Що так нас чарує й збагачує мову.

Тож сядьте рівненько, будьте уважні,

Щоб працювати було вам не важко.

 

2. Мовленнєва розминка.

    1) Робота над скоромовкою

         Обережний хитрий лис

         До нори вечерю ніс.

         Біг додому лісом лис

         Шелестів над лисом ліс.

    2) Гра « Додай літеру»

 

         Слова спокійно жили в книжці,

         В яку вдалось пробратись мишці.

         Вона початки відкусила,

         У себе в нірці схоронила.

 

(Л) исичка, (к) урочка, (К) ачечка, (П) ірячко, (Х)востик.

 

   3) Робота над чистомовкою

 

Че-че-че, че-че-че – бабуся калачі пече,

Ча-ча-ча, ча-ча-ча–дай, бабусю, калача.

Чі-чі-чі,чі-чі-чі–їж, будь ласка, калачі.

 

   4) Гра « Перестав усе, як потрібно»

 

Засобакали гавки,

Закицькали  нявки,

Зажабали  кваки,

Закачкали кряки,

Закізкали меки,

Забаранили беки

  За зірки сховалось небо,

  Перестав усе як треба.

 

3. Перевірка домашнього завдання

   1) Бесіда за змістом казки.

 

- З якою українською казкою ви познайомились на минулому уроці?

- Чого вчить ця казка?

- Хто її головний герой?

- Яким ви уявляли горобця на початку казки, а яким  - наприкінці?

- Чому змінилась ваша думка?

- Хто йому допоміг вмовити билину?

- Які слова в казці повторюються?

 

 2) Робота в парі. Гра « Обличчям до обличчя»

 

Діти повертаються обличчям одне до одного і по черзі переказують казку.

 

C:\Documents and Settings\User\Мои документы\Мои рисунки\Изображение\Изображение 002.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Мотивація навчальної діяльності.

 

1) Повідомлення теми і мети уроку.  Упізнайте казкового героя!

 

Хвіст рудий , а кінчик білий,

Я рибалка дуже вміла.

Свіжу рибу так люблю,

Що хвостом її ловлю.   ( Лисиця)

Хто у лісі проживає,
Хто руда й пухнаста,
Дуже хитру вдачу має,
Може курку вкрасти?
Вовку сірому сестричка —
Знають всі, що це — ... (лисичка)

           Лисичка-сестричка   (кума-лисиця) 

це одна з найулюбленіших героїнь українських народних казок,

один з головних персонажів українських  народних казок. Поширені казки про хитру лисицю і  вовка, в яких лисиця обманює вовка для власної вигоди. Зустрічаються також казки, де лисиця обманює і інших тварин (наприклад, зайця)

                               ВИСТАВКА   ДИТЯЧИХ  КНИЖЕЧОК

Про неї складено багато дитячих пісень.

Послухайте одну з них.

Учні слухають пісню лисички з дитячої опери М. Лисенка «Коза-Дереза.

 

Про лисичку люблять писати поети.  Послухайте вірш.

 

Лисиця.

Хто у нас така гарненька,

Білогруда та руденька?

Миші, зайці, не баріться

Бо вполює вас ЛИСИЦЯ

Вчора зайців не знайшла,

Підкралася до села…

…Щось не чуть « ку-ка-рі-ку!»

У бабусі в курнику…

 

Сьогодні ми  почнемо читати українську народну казку « Лисичка – Сестричка»

 

Фізкультхвилинка  «Лисичка»

Лисичка-сестричка, красуня руда,

В лисички м'яка і легенька хода,

Улесливо лисонька всім усміхається,

Когось обдурити знову збирається.

Діти зображують поведінку і ходу хитрої лисички,

Педагог просить малят повернутися на свої місця.

 

5. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

 

1) Слухання казки

 

( аудіо запис казки у виконанні професійних акторів театру)  ( с.38-39)

 

 - Хто головний герой казки?

 

2) Словникова робота

 

Украла               близько

Біжить                низенько

Вклонилася        нишком

Вмилася              біленько

Переночую         раненько

 

  • Читання слів «луною» за вчителем.
  • На які питання відповідають слова першого стовпчика?  другого?

 

3) Вправа «Ніч- день»

 

- Що вдалося вкрасти Лисичці?

 - Куди лисичка попросилася переночувати?

 

4) Читання казки учнями « ланцюжком»

 - Як  поводила лисичка себе вранці?

 

5) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.

 

- Куди лисичка попросилася переночувати?

- Як вона вмовляла господарів?

- Які слова добирала?

- Що зробила лисичка вночі?

- Кого вона звинуватила в зникненні курочки?

- Що почала вимагати у хазяїна?

6) Читання казки в особах.

7) Ознайомлення учнів з художнім прийомом « повтор».

 

- Далі , як і в попередніх казках, усе повторюється. Такий художній прийом називають повтором. Продовжте розповідь за малюнками, уміщеними на першому форзаці підручника.

 

8) Розповідання учнями продовження казки за малюнками, уміщеними на першому форзаці підручника.

 

C:\Documents and Settings\User\Мои документы\Мои рисунки\Изображение\Изображение 001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

9.) Складання характеристики Лисички.

    Робота в групах.

    Із поданих слів вибрати більш влучні, які характеризують головну героїню

      та господарів.

 

ЛИСИЦЯ – руда, хитра,  спритна, підступна, пишнохвоста , білогруда, брехлИВА,  лукавА, еГОЇСТИЧНА , добра, справедлива,чесна.

 

Розмістити на дошці і пояснити чому саме ви зробили такий вибір.

Доведіть свою думку цитатами з підручника.

6. Підсумок уроку.

- З якою казкою ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

- Хто є її головною героїнею?

-Чи переможе добро?

 

7. Домашнє завдання. СТ. 38 - 39

Переказувати першу пригоду лисички та розповідати казку за малюнками уміщеними на першому форзаці підручника.

 

 

 

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
25 квітня 2018
Переглядів
4592
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку