Конспект уроку літературного читання для дітей з порушенням слуху. А. М′ястківський «Наш рід». Робота над змістом.

Про матеріал
Конспект уроку літературного читання для дітей з порушенням слуху. А. М'ястківський "Наш рід".
Перегляд файлу

Тема: А. М′ястківський «Наш рід». Робота над змістом.

Мета: продовжувати вчити дітей читати у нормальному темпі, плавно, розбірливо; дотримуватися пауз, обумовлених розділовими знаками у тексті, формувати уміння конструювати відповідь із запитання; розширити знання про вишиванку, ознайомити з  орнаментами вишиванки; розвивати мислення, увагу, пам'ять, сприяти розвитку слухового сприймання та зв’язного мовлення, коригувати вимову; виховувати любов до України, шанобливе ставлення до її символів.

Словник: рід, полотно, барвінок, чорнобривці, сині волошки, українська святкова сорочка, вишиванка, орнамент.

Обладнання: презентація, таблички, вишиті речі.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.
  1. Налаштування на роботу.

- Сідайте дівчатка.  з⁄ е

- Сідайте хлопчики. з ⁄е

- Діти, на уроці буде багато завдань, де ви повинні проявити себе, як учні, які

добре вміють читати, говорити, думати.

- Діти, у Вас гарний настрій?

   2.Фонетична зарядка

- Як ви мене чуєте? з⁄ е

- Який сьогодні черговий звук? з ⁄е

 (Сьогодні черговий звук [ н ] ) (Слайд)

         на- на  – калина

         но- но – вінок

         не- не  -  танець

         ни- ни – рушник

Червона калина – символ України.

-Прочитай склади. з ⁄е

-Прочитай слова. з ⁄е

-Прочитай речення. з ⁄е

- Що зробив (ла)?

3.Слухова зарядка з⁄ е

- Який сьогодні день?

- Який зараз урок? 

II. Перевірка домашнього завдання. (Слайд)

- Яке було домашнє завдання? з⁄ е

(Домашнє завдання: читати оповідання «Наш рід», вивчити слова, підготувати повідомлення)              

   Зараз перевіримо, як ви вивчили нові слова. Повідомлення перевіримо пізніше.

Індивідуальне завдання  (підкладання табличок)

Перевірка словника  (Слайд)

Рід, полотно, барвінок,  чорнобривці, сині волошки, українська святкова сорочка.

  1. Актуалізація опорних знань.
  1. Бесіда (Слайд)

-         Як називається наша Батьківщина? (Наша Батьківщина  називається Україна)

-         Як називають людей, які живуть в Україні? (Людей, які живуть в Україні називають українці)

-         Якою мовою ти розмовляєш? (Я розмовляю українською мовою)

-         Назвіть народні символи України.

Раніше  коло кожної хати росла калина, чорнобривці, барвінок, волошки, мальви. У кожній хаті були вишиті речі: рушники, скатертини, сорочки.  (Слайд)

 Україну не можна уявити без пісні, танцю, без вишитого рушника та вишитої сорочки. Діти,  пам’ятаєте Вам треба було на вихідних в мами, бабусі запитати:

-         Чи є у  вашій сімї  вишиті речі і  зробити  фото.

Перегляд фотографій, повідомлення дітей, показ рушника  (Слайд)

IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

-  Сьогодні ми будемо продовжувати працювати над оповіданням «Наш рід». Будемо читати,  відповідати на запитання, грати в ігри.  А також будемо говорити про українську святкову сорочку - вишиванку.

- Що ми будемо робити? з⁄ е

- Як називається оповідання? з ⁄е (Оповідання називається «Наш рід»)

- Хто автор?  з⁄ е  (Автор оповідання Андрій Мястківський)

- Ми будемо працювати над оповіданням, і в кінці уроку ви  скажете:

 Чому ми одягаємо вишиванку? (Слайд)

V. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

  1. Напівголосне самостійне читання учнями. (Слайд)

- Давайте пригадаємо оповідання.

- Відкрийте підручники на с. 66. з⁄ е

- Що ти зробила (в)?  з⁄ е

Прочитайте оповідання самостійно вголос.

Дайте відповідь на запитання.

- Прочитайте запитання. з⁄ е

     - Що вишиває мама на білому полотні? (Мама вишиває зелений барвінок, чорнобривці, сині волошки) (Слайд)

Індивідуальне завдання  (Слайд)

- Як звати хлопчика? (Хлопчика звати Андрійко)

  1. Фізкультхвилинка  (Слайд)

Встаньте, діти. з⁄ е  

Провітрювання класу

Сідайте. з ⁄е

  1. Читання учнями «ланцюжком».    (Слайд)

Діти, зараз ми будемо читати оповідання  «Ланцюжком».

-         Що ми робили? з⁄ е (Ми читали оповідання «Ланцюжком»)

  1. Запитання та завдання.   (Слайд)

Індивідуальне завдання

-         Для кого мама вишиває українську святкову сорочку? (Мама вишиває українську святкову сорочку для Андрійка)

-         Чому сорочка українська?  (Сорочка українська тому, що мама вишивала квіти, які ростуть на нашій землі)

-         Прочитайте, як зветься наша земля.  (Наша земля зветься Україною)

-         Якого ми роду?  (Ми українського роду)

                   -    Що ми робили?  з⁄ е

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

1.Гра «Закінчи речення»   (Слайд)    

Я буду  читати початок речення, а ви знаходити в оповіданні  закінчення речення.

-         Хто знайшов – піднімає руку.

Мама вишиває …. ( на білому полотні зелений барвінок, чорнобривці, сині волошки)

Українська …      (святкова сорочка для тебе)

Бо вишиваю   ….     (такі квіти, які ростуть на нашій землі)

І ти … (маленький українець)

Ми українського роду … ( і любимо нашу землю, нашу мову, наші квіти)

2. Гра з лего  «Так чи ні» (Слайд)

Так – зелена цеглинка, ні - червона.

Мама вишиває українську святкову сорочку. (Так)

Навіть маленьку гусочку вишила. (Ні)

А земля наша зветься Україною. (Так)

Мама вишивала квіти, які не ростуть на нашій землі. (Ні)

Андрійко маленький українець. (Так)

Мама, татко,  бабуся й дідусь не українці. (Ні)

Ми українського роду. (Так)

Повернення до обговорення проблемного питання:    

На початку уроку вам було завдання подумати і дати відповідь на питання:

Чому ми одягаємо вишиванку? (Слайд)

Вишиванка    для українця не лише одяг, який ми  вдягаємо  у  свята. Це символ  України, українського роду, який відрізняє нас від інших  народів. Тому треба  берегти вишиванку, любити Україну, нашу землю, мову,  квіти.

Є навіть  свято – День вишиванки, яке святкують  у  травні. (Слайд)

3.Розповідь про орнаменти на вишиванках.

Діти, ви всі одягнені у вишиванки. Зверніть увагу,  що малюнки  на вишиванках різні. Подивіться на свою вишиванку та на вишиванку сусіда. Кожен малюнок щось означає і є оберегом від зла, хвороб. Це – орнамент. (Слайд)

Прочитай. Повтори. з⁄ е

Вам було домашнє завдання підготувати повідомлення про орнаменти.

Зараз давайте  уважно послухаємо ці повідомлення.

Повідомлення дітей:

Учень (Слайд)

Квіти маку – захист від зла.

Виноград - сімейне щастя.

Учень  (Слайд)

Калина – любов, багатство, краса. Кущ –це  мати, ягоди – діти.

Учень (Слайд)

Коло – символ сонця.

Квадрат - благополуччя, мир, достаток.

Учень (Слайд)

Ромб – символ сонця і землі.

Кривий танець – символ життя.

Учень  (Слайд)

Хвилясті лінії – вода, дощ.

Зорі – захист від хвороб.

4.Дидактична гра «Склади вишиванку». (Слайд)

- Діти, я Вам пропоную самостійно зробити  вишиванку використовуючи орнаменти.

Для роботи вам потрібен клей і гарний настрій.

Робота на голе вухо.

-         Зніми апарат. з⁄е

-         Як ти мене чуєш? з⁄е

-         Повтори слова: оповідання, рушник, вишиванка, Україна.

-         Надінь апарат. з ⁄е

Запитання:

-         Які орнаменти є на Ваших вишиванках?

Демонстрація готових робіт. Виставка.

VII. Підсумок уроку. Оцінювання. Домашнє завдання.

- Що ми робили на уроці? з⁄ е

- Як називається оповідання?  з⁄ е

- Хто автор оповідання? з⁄ е

- Про що ми говорили на уроці?

- У Вас гарний настрій?

Оцінювання учнів (наклейки)

Відкрийте щоденники, запишіть домашнє завдання. з ⁄е

Домашнє завдання:   (Слайд)

С. 66  чит., відп. на зап.

- Яке домашнє завдання?

Закрийте щоденник, підручник. з⁄е

Перегляд флешмобу «Вишиванка»

Встаньте, діти. з ⁄е . Урок закінчено. Відпочивайте.

 

 

1

 

docx
Додано
6 лютого
Переглядів
296
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку