Конспект уроку математики "Порівняння трицифрових чисел"

Про матеріал

Конспект уроку математики для учнів 3 класу, спрямований на розвиток обчислювальних навичок, уваги, логічного мислення, математичного мовлення молодших школярів.

Перегляд файлу

 

 

 Математика

Тема: Порівняння тризначних чисел

 

Мета: закріпити вміння обчислювати вирази на сумісні дії, удосконалювати обчислювальні навички, порівнювати числа; повторити таблицю множення; розвивати мислення. кмітливість, увагу, спостережливість, викликати бажання та інтерес до вивчення математики.

 

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

      Вчитель:   Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

       Учні: Ми вам раді, добрі люди,

І вітаєм щиро вас.

Та запрошуєм ласкаво

На урок у другий клас.

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань учнів.

  1. Слово вчителя.

Сьогодні на уроці  разом з улюбленими героями наших зошитів ми виконаємо завдання, щоб стати ще кмітливішими, розумнішими, організованішими, спритнішими.

Наші казкові герої сьогодні серед нас. Вони приготували нам  різні завдання, виконавши які, ми сплетемо віночок з перших весняних квітів (на дошці з’являються герої з завданнями).

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Учень 1.

Сьогодні будем, друзі, з вами

Царицю всіх наук вітати –

Так можем гордо і по праву

Ми математику назвати.

Учень 2.

Наук на світі є багато,

Їх навіть важко полічить,

Та нам їх треба добре знати,

Щоб Всесвітом оволодіть.

Учень 3.

До різних ми наук охочі,

Нехай ведуть нас до вершин,

Та зараз ми віддати хочем

Наш математиці уклін.

Учень 4.

Найдавніша на планеті

Між наук – цариця,

Математико, ти наша

Вірна помічниця.

 

 Учитель. Важко уявити собі життя людей без математики. Тут не допоможе найсміливіша фантазія. Коли в Америці було обіцяно велику премію тому, хто напише книжку під назвою «як би людина жила без математики», бажаючих одержати премію було багато, та написати книжку не зміг ніхто. Навіть найталановитіші фантасти не змогли уявити, як жити без математики.

 Суспільство без математики не може існувати. Люди працюють і будують, відкривають таємниці природи, проникають у космос, на місяць, на дно океанів та в глибини Землі. І в цій діяльності їм завжди допомагає математика. І це - не випадково. Запитайте у ваших друзів, знайомих: «Який предмет їм найбільше подобається?» І ви

часто почуєте відповідь: «Математика». Математика - наука нелегка, але той, хто розуміє її, цікавиться нею, завжди бачить її красу, поетичність, неповторність. А щоб бути з математикою на «ти», потрібно багато працювати, не боятися труднощів і перешкод.

 

      3) «Мозковий штурм»

* як називаються числа при додаванні?

* як називаються числа при множенні?

* як називаються числа при діленні?

* Як знайти невідомий перший доданок?

* Як знайти невідомий другий множник?

* Половина від 16

* Третина від 27

* Восьма частина від 72

 

 4) Усний рахунок.

 * Повторення таблиці множення (фронтальне опитування таблиці множення).

            * Гра «Чарівний м’ячик»

            Учні отримують по черзі м яч та швидко називають відповіді на приклади з таблички  

            множення:

7 х 7 =  2 х 8 =  3 х 5 =  2 х 4 =

9 х 4 =  6 х 7 =  7 х 4 =  4 х 8 =

5 х 3 =  4 х 8 =  6 х 9 =  7 х 5 =

 

5) Прийом «На мою думку…»

* На лісовій галявині сиділо 8 зайців.

Скільки у них вух?

Скільки лап?

  * З одного дубу впало 14 яблук, а з другого - 10. Скільки всього яблук впало?

  *  5 картоплин звариться за 30 хвилин.

      За скільки хвилин звариться одна картопля?

  1. Каліграфічна хвилинка

                                        Урок продовжити без запинки

                                        з каліграфічної хвилинки.

           * Запишіть дату нашого заняття: 17

           * Що вам відомо про число 17? (відповіді учнів)

              Число 17 складається з двох цифр : 1 та 7.

           * Розширення знань про цифри з елементами розповіді.

                  Один - значить мало чи значить багато?

                  Це як подивитися, знайте, малята, -

       Одне в світі сонце і батьківська хата.

       Одна в тебе ненька,

       Один в тебе тато.

  Назвіть ще приклади, чого буває по одному.

                  З давніх - давен число 7 у наших предків було священне і магічне.

           * тиждень складається з 7 днів

           * азбука музики з 7 нот

           * веселка з 7 кольорів.

                   Написано багато казок у назві яких зустрічається  число 7.

                   Пригадайте їх.

         *«Білосніжка і сім гномів»

         * «Вовк і семеро козенят»

Читання прислів’їв та приказок:

         * Семеро одного не чекають.

         * Сім раз відмір, один раз -  відріж.

         * Сім п’ятниць на тиждень.

         * На сьомому небі.

 

  1. Математичний диктант

         * Записати відповіді:

7 х 5 =  3 х 6 =  5 х 8 =  9 х 2 =

2 х 4 =  4 х 9 =  8 х 3 =  6 х 5 =

         * Записати вирази та обчислити їх значення:

                 Суму чисел 15 та 6 зменшити у 7 разів

                                             (15 + 6) : 7 = 3

                 Добуток чисел 5 та 8 збільшити на 17

                                             5 х 8 + 17 = 57

         * Записати трицифрові числа, визначити найбільше та найменше серед них:

126, 424, 105, 238, 534, 341, 529

         * Записати всі трицифрові числа використовуючи задані цифри:

1, 5, 4

(154,  145,  514,  541,  415,  451)

      8)  Робота з картками

                  Вчитель називає число, учні піднімають картку з відповідною цифрою:

                  143, 305, 242, 456, 716, 524

      9)  Робота з рахівницею

         * Викласти числа на рахівниці:

            438,  521,  236,  402,  343

         * Викласти на рахівниці та прочитати числа:

            4 сот. 5 дес. 6 од.

            3 сот. 2 дес. 1 од.

            1 сот. 6 дес. 4 од.

            5 сот. 3 дес. 1 од.

            2 сот. 4 дес.

            6 сот. 8 од.

 

ІІІ. Фізкультхвилинка

         * Слово вчителя:

Ця хвилинка дуже дорога.

І легенька, і гарненька, як пір’їнка

Наша праця цього вимага,

Тож звучи для своїх дітей, фізкультхвилинко!

Щира пісенька у нас

Про веселий другий клас.

          Учні (рухаючись):

                 В цьому класі ми – сім я;

Він , вона, і ти, і я.

Посміхнись тому, хто зліва,

Посміхнись тому, хто справа -

Ми одна сім  я.

* Вправи на увагу:

   учні у швидкому темпі виконують команди вчителя.

 

ІV. Розвиток математичних знань.

  1. Оголошення теми уроку.

У нас сьогодні незвичайний урок, я переконана, що він пройде цікаво.

Ми будемо читати, записувати, порівнювати тризначні числа; виконувати обчислювальні завдання, змагатися в уважності та кмітливості.

  1. Математичні вирази з коментуванням

(24 – 19) * (31 – 27) + 38 - 17 =

85 – 9 * 4 – 21 + 36 =

       3) Розв’язування рівнянь з коментуванням

145 + Х = 498   Х * 7 = 42

       4) Робота за підручником – зошитом:

      * постав у кружечки правильний знак: більше чи менше (ст.84)

              123  131               787  878

              180  178               343  434

              234  333               191  188

              445  511               564  579

      * закресли числа, які менше того числа, що знаходиться в рамочці (ст. 85)

              125   231   200   229   301                                       233   243   344   234   423

              311   213   431   199   299                                       443   342   322   324   244

           * розстав числа в порядку їх збільшення (ст. 85)

              455   467   388   256   678   768   607   708

 

        5) Фізкультхвилинка

      * пальчикова вправа «Драбинка»

      * виконання вправ для очей (за програмою О.Дубогай)

 

        6) Самостійна робота учнів

        Зафарбуй зеленим кружечки, де знак вибрано правильно, а червоним – кружечки, де

        Знак вибрано неправильно (ст. 84)

 

  1. Робота з геометричним матеріалом

  Знайти периметр фігур:   квадрат                                 прямокутник

                                          а = 8 см                                 а = 2 см

                                                                                       в = 5 см

V. Підсумок уроку

1) Вправа «Мікрофон»

Учні, передаючи мікрофон, відповідають на питання:

* Як, на вашу думку, ви справилися з завданнями?

* Який настрій переважає у вас наприкінці уроку?

 

2) Цікаве завдання (робота у парах)

Перед вами маленькі українські віночки, які мають стрічки та не мають квіточок. Квіти

Знаходяться окремо, серединку кожної прикрашає тризначне число. Розташуйте ці числа

в послідовності від найменшого до найбільшого і отримайте дивовижний математичний віночок.

       142   236   351   434   519   693   798  

 

3) Оцінювання учнів

Гарно учні працювали,

А тому всі – молодці!

За старанність заробили

Ви медалі золоті.

 

 

 

 

doc
Додано
2 березня 2018
Переглядів
2616
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку