«08. 10» 2025 року
Урок №23. Знаходження дробу від числа. Розв’язування задач з частинами.
Мета: формувати обчислювальні навички вчити знаходити дріб від числа, закріплювати вміння розв’язувати задачі з частинами; розвивати мислення, пам’ять; виховувати моральні якості, свідоме і творче ставлення до навчання.
Очікувані результати:
-застосовує правила знаходження дробу від числа та числа його дробу ;
-розрізняє дроби, які дорівнюють 1;
-порівнює дроби з однаковими знаменниками під час розв’язування практично зорієнтованих завдань.
Обладнання: мультимедійний комплект, підручник Г.П.Лишенко «Математика», «Генеза», 2021 рік) , оцінювальні картки, картки для самоконтролю.
Хід уроку
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Любі діти! Добрий день!
Сил,натхнення на весь день!
А ще праці і старання!
То ж вперед – всі до навчання!
2. Контроль, корекція і закріплення знань.
2.1. Каліграфічна хвилинка.
Числа 537, 260, 650, 668, 768 записати:
І варіант - в порядку зростання,
ІІ варіант – в порядку спадання.
2. Розкладіть на розрядні доданки число 687.
2.2. Математичний диктант.
16:4, 48:6, 27:9,18:1, 49:7, 54:9, 30:6, 56:8, 8:8, 24:3, 60:10, 63:9.
Перевірка: учні сидять по парах, обмінюються зошитами і перевіряють зошит свого сусіда. Вивішую на дошку перевірку.
4, 8, 3, 18, 7, 6, 5, 7, 1, 8, 6, 9 (12 відповідей).
2. 3 Вправа «Незакінчене речення».
1) Щоб знайти невідомий множник, треба……
2) Щоб знайти невідоме ділене, треба…..
3) При відніманні числа називаються…….
С. 47 №268
Прочитай дроби та поясни, як їх утворено.
№269 Запиши цифрами дроби.
. Рухлива вправа.
3. Вивчення нового матеріалу
3.1 Робота з підручником.
№ 270
3.2 Пояснення вчителя
У попередніх параграфах ви дізналися, що таке дріб, з’ясували, що показує чисельник дробу, а що – його знаменник. На практиці доводиться знаходити число, яке від даного числа становить, наприклад
тощо. Такі задачі називають задачами на знаходження дробу від числа.
Правило знаходження дробу від числа.
Щоб знайти дріб від числа, треба дане число поділити на знаменник дробу і одержаний результат помножити на його чисельник.
. 4.Закріплення вивченого матеріалу
4.1. №272 Знайди (фронтально)
Самостійно
4.2. Робота над задачами в групах. № 273 -1 група
№ 274 -2 група
5.Підсумок. Рефлексія.
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
6. Домашнє завдання
С 49 №277,№ 278. Вивчити правило.