Конспект уроку математики в 4 класі з теми "Ознайомлення з дробами. Розв’язування задач з частинами "

Про матеріал
Конспект уроку з математики у 4 класі за підручником Г. Лишенко «Ознайомлення з дробами. Розв’язування задач з частинами» спрямований на формування уявлень про дріб як частину цілого, розвиток логічного мислення та вміння застосовувати знання у практичних ситуаціях. Матеріал містить цікаві завдання, ігрові вправи та прийоми, що сприяють активізації пізнавальної діяльності учнів і підтримують інтерес до математики.
Перегляд файлу

«07.10» 2025 року

Урок №22. Ознайомлення з дробами. Розв’язування задач з частинами

Мета: ознайомити учнів з дробами, вчити розв’язувати задачі з частинами; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.

Очікувані результати: розуміє спосіб одержання дробу;

                                          розуміє суть чисельника і знаменника дробу;

                                          читає і записує дроби;

Обладнання:  мультимедійний комплект, Лишенко Г.П. «Математика. 4 клас» (Київ, «Генеза», 2021р)  

Хід уроку

  1. Організація класу

 Створення позитивного психологічного клімату класу.

Дзвоник всім нам дав наказ:

“До роботи швидше в клас!”

Біля парти станьмо чемно –

Плине час хай недаремно.

Будьте ви уважні всі,

Сядьте на місця свої.

2. Контроль. Корекція. Закріплення знань учнів.

2.1 Усний рахунок. Гра «Математичні ланцюжки

2.2 Каліграфічна хвилинка Розв”язати задачу. В одному ящику 4 кг мандарин. Скільки кг мандарин у 5 ящиках?(20 кг).Записуєм число 20 цілий рядок каліграфічно

3.Актуалізація опорних знань

                 Гра «Дешифрувальник».

- Увага на дошку(екран). Потрібно розв’язати приклади, та розташувати у порядку зростання відповідей та прочитати слово, яке буде назвою нашої теми уроку.

Р

6 300:100:7•9=(81)

О

12 000:4000•7•10=(210)

Б

720:90•10•8=(640)

И

90•30:100•1000=(27 000)

Д

16•100:10:40=(4)

 - Яке слово вийшло? (Дроби). Отже, тема нашого уроку – Дроби. Саме сьогодні ми дізнаємося, що таке дріб, з чого він складається та навчимося розв’язувати задачі за допомогою дробів.

4.. Вивчення нового матеріалу

4.1.Слухання математичної казки «Як виникли дроби».

- Діти, тітонька Сова підготувала для вас цікаву казочку про дроби. Послухайте уважно.

 У країні Математика, там, де ще не ступала нога людини, мешкали цифри. Але вони не мали своїх будиночків і жили в одному тісному помешканні, яке збудував старенький дідусь Нуль.

 Одного погожого дня дві подружки Одиниця і Двійка вирушили на прогулянку.

 - Мені вже набридло житии в цій старій тісній оселі, - зізналася Одиниця.

 - І мені також, - відповіла Двійка.

 - А давай побудуємо свій будинок!

 - О! Це гарна ідея!

 І заходилися вони будувати собі новее помешкання. Спочатку поміркували, як воно має виглядати. А згодом вирішили, що це обов’язково має бути двоповерховий просторий будинок. За порадами щодо будівництва звернулися до Мінуса. Він наддав багато слушних указівок, але найбільшу увагу приділив перекриттю між поверхами.

 - Перекриття повинно бути міцним і рівним, - наголосив Мінус.

 Подружки подякували за поради й почали будувати затишну оселю. Завдяки цінним указівкам, будівництво проходило швидко й весело.

 І ось будинок споруджено. Не сперечаючись вирішили, що Одиниця буде житии на другому поверсі, а Двійка – на першому. І назвали вони свою споруду Дробом.

 А згодом такі самі дроби почали будувати й інші цифри. Так і виникли звичайні дроби.

. Рухлива вправа

   4.2. Робота з підручником.

Прочитай .С. 44№ 257 (усно)

Знайди. C. 44  №258

           Прочитай і порівняй частини.  №259

 Полічи частини. С 45№260

.

 5. Закріплення вивченого

5.1.. Гра «Чисельник – знаменник» С.46 №262

-  Щоб запам’ятати, що таке чисельник і знаменник і не плутати їх, пограймо в гру. Якщо я називаю чисельник, піднімайте руки вгору – показуйте, що він записується вгорі. Якщо я називаю знаменник, - показуйте, що він пишеться внизу. Якщо показую риску дробу, складайте руки горизонтально.

5.2. Самостійна робота С.45 № 261.Записати дроби, позначені точками.

5.3. Робота над задачею. С. 46 №263, 264

6. Підведення підсумків. Рефлексія.

- Що нового дізналися на уроці?

- Яке завдання було найцікавішим?

- Що означає знаменник у записі дробу?  (На скільки частин розділили предмет)

- Що позначає чисельник? (Скільки частин узяли)

- Діти, ви сьогодні всі добре працювали, тому усі  скажіть собі: "Я молодець!".

6. Домашні тренувальні вправи.

С. 46 № 266, 267.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 жовтня 2025
Переглядів
175
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку