Конспект уроку математики з мультимедійною презентацією "Один день з Попелюшкою"

Про матеріал

Урок математики, який допоможе закріпити вміння учнів порівнювати вирази і числа, розв'язувати задачі на знаходження суми, будувати відрізки, розрізняти геометричні фігури, відтворювати числовий ряд. Розвиває творче та логічне мислення учнів, пам'ять, увагу. Виховує інтерес до вивчення математики, любов до казок. Прищеплює естетичні смаки.


Перегляд файлу

Один урок з Попелюшкою

Тема: Перевір свої знання. Узагальнення і систематизація знань учнів.

Мета: Закріпити вміння учнів порівнювати вирази і числа, розв’язувати задачі на знаходження суми, будувати відрізки, розрізняти геометричні фігури, відтворювати числовий ряд. Розвивати творче та логічне мислення учнів, пам'ять, увагу. Виховувати інтерес до вивчення математики, любов до казок. Прищеплювати естетичні смаки.

Обладнання: Мультимедійний проектор, ноутбук, аудіо запис музики з казки «Попелюшка», «Добрий жук», кружечки з цифрами, зошит, малюнки кошиків та яблук.

Тип уроку: урок перевірки та закріплення знань

Хід уроку

  1. Організація класу  (Слайд №1) (Звучить музика з казки «Попелюшка»)

В добрий день і в добрий час

Завітали ви до нас.

Всіх гостей ми в нас вітаємо,

Подивіться, що ми знаємо.

 

Учитель.    Сьогодні у нас незвичайний урок! До нас на гостину поспішає казка. Це казка

                 не звична, а математична. З ким саме ми пори­немо в урок-казку, ви скажете,     

                 відгадавши  загадку.

Плакати мені личить,

Просто засмутилась я,

Що загубила черевичок

На балу у короля. (Попелюшка)

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку

 Ми сьогодні відтворимо казку «Попелюш­ка» на свій математичний лад і водночас перевіримо і закріпимо набуті знання і навички, а саме : повто­римо склад числа 6, розв'яжемо приклади і задачі, попрацюємо з геометричним матеріалом. Отже, казка починається!   (Слайд№2)

    В одному царстві жив заможний чоловік. Жінка його померла, залишивши дівчинку — добру, привітну, гарну. У мачухи були свої дві дочки. Вона не любила Попелюшку, змушувала її виконувати найбруднішу і найважчу роботу. По­пелюшка мовчки терпіла знущання злої мачухи.

 

ІІІ. Основний зміст роботи

  1. Каліграфічна хвилинка (Слайд№3)
  • Поки Попелюшка миє посуд, давайте сядемо рівненько, спинка повинна бути прямою, ніжки стоять разом під партою. А тепер розгорніть зошити…

Зошит свій я відкриваю

Так як вчили покладу

Сяду рівно не зігнуся

За роботу я беруся.

Прийшов час каліграфічної хвилинки, ми напишемо в зошиті цифру 7. Але спершу зверніть увагу на екран і пригадайте, як правильно пишеться ця цифра. (слайд№4)Починаємо писати. Незабудьте обрати королеву рядка!

 

 

  1. Усна лічба

Гра «Допоможи Попелюшці» (Слайд № 5-8)

  - Попелюшка перемила весь посуд, тепер допоможемо їй розкласти його на своє місце. Для цього пригадаємо склад числа 6.

 

  1. Розв’язування віршованих задач
  •   Завершивши цю роботу, Попелюшка вирушила  збирати фрукти. (Слайд№9)

В Попелюшки у корзині

Два великих апельсина,

Два лимона і хурма.

Дівчинці цій поможіть,

Фрукти всі ви полічить!

(Слайд№10)

- Запишіть у зошит розв’язання цієї задачі. (2+2+1=5)

- Діти, а з яких частин складається задача?

(Слайд №11) Не спішіть відпочивати,

Треба нам порахувати

Три банана, сливи дві

Вишень штучок так зо п’ять

В неї в кошику лежать.

Полічить вона не може.

Попелюшці хто допоможе?

(Слайд№12)

 (3+2+5=10)

  •   Запишіть розв’язання в зошит.

 

  1. Фізкультхвилинка       «Оченята роблять вправи» + «Ой, дивись,салют»

 

  1. Гра «Збери яблука»

На дошці є два кошика з цифрою 3 і 5, а також – яблучка з прикладами. Вам треба розкласти яблучка у відповідний кошик, для цього треба розв’язати приклади.

  •   Як називаються числа при додаванні?
  •   А при відніманні?

(Вішаю на дошку табличку)

  1. Робота на відтворення числового ряду

      Одного разу король надумав організувати в королівстві бал. Отримали запрошення і мачуха з доньками. Вони наказали Попелюшці пошити їм гарні сукні. Пошивши сукні, Попелюшка почала їх прикрашати. Та раптом… (Слайд№13)

 

  •   Краплинки – намистинки покотилися і загубилися. Допоможіть, малята, їх зібрати та на ниточку тоненьку нанизати.
  •   Які намистинки загубилися?

(Слайд№14)

  •   Давайте порахуємо від 1 до 10 і навпаки.
  •   Назвіть сусідів цифри 5, 7, 9, 1.

 

  1.   Фізкультхвилинка
  •   Натираючи підлогу, Попелюшка навчилася гарно танцювати. Відпочиньмо і ми!

(Танцювальні рухи під музику «Добрий Жук») №2

 

  1. Робота над нерівностями Стор.86 №1

Працювали ви старанно,

Зшили суконь карнавал.

І поїдете, напевно,

З Попелюшкою на бал.

 Нарешті настав довгоочікуваний день. Мачуха сердито поглядала на радісну Попелюшку.

  •   Добре! – мовила вона. – Ти зможеш поїхати на бал, але спершу виконаєш завдання, що я тобі дам. Коли всі спали, хитра мачуха перемішала зерна пшениці з гречкою і наказала Попелюшці їх перебрати.
  •   Наше завдання порівняти число з виразом,  поставивши відповідний знак.
  •   А які знаки ми використовуємо для порівняння?

 

  1. Робота над геометричним матеріалом
  •   Попелюшка виконала всі завдання, сіла і заплакала. Раптом з’явилася фея – її хрещена мати. Вона пообіцяла, що дівчина потрапить на бал, якщо прикотить із городу гарбуз. Попелюшка виконала завдання феї, а та перетворила гарбуз на чудову карету. Ось яку! (Слайд №15)
  •   З яких геометричних фігур складено карету?

 

           - Мишенят фея перетворила на гарних коней. Торкнувшись чарівною паличкою одягу Попелюшки, перетворила його на гарну сукню. Тільки-но хотіла дівчинка сісти в карету, аж тут з’явився хлопчик-паж із кришталевими черевичками в руках і мовив: (Слайд №16)

 

        «Я не чарівник, я тільки навчаюся! Узуй черевички. Нехай вони принесуть тобі щастя!»

  •   Щоб Попелюшка взула черевички, нам потрібно  накреслити в зошиті відрізок завдовжки 9 см. (Слайд№17)

(Креслення відрізка 9  см)

  •   Діти, а що треба поставити на початку і в кінці відрізку?
  •   А якщо крапочка буде лише на початку відрізку, то це буде …… промінь.

Так, дійсно, у нас на дошці також є лінійка – числовий промінь.

 

  1. Робота з істинними та хибними висловлюваннями
  •   Діти, а тепер уважно мене послухайте і скажіть, яке висловлювання є істинним, а яке хибним.
  •   Попелюшка потрапила на бал
  •   Вона їхала на бал у великій машині
  •   В неї на ногах були червоні чоботи
  •   Вона дуже сподобалась принцу

 

      ІV. Підсумок уроку

       - Молодці, діти! Ви впоралися з усіма завданнями, щоб Попелюшка нарешті потрапила на бал.

       -  А які саме завдання ми виконували на уроці?

       - Діти, а для того щоб цей урок ви краще запам’ятали,  Попелюшка передала великий і дуже  смачний торт, який ви зможете скуштувати після уроків.

Ось і пролунав дзвінок –

Закінчився наш урок,

За роботу по заслузі!

Щиро дякую вам, друзі!

doc
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
26 лютого 2018
Переглядів
1038
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку