Конспект уроку на тему:"Число і цифа 4"

Про матеріал
Такий урок стане знахідкою для Вас. Сподобається всім. Багато завдань: яскравих, цікавих, різноманітних...
Перегляд файлу

Тема. Число і цифра 4.

Мета: познайомити з утворенням числа чотири, із цифрою 4; навчити писати цифру 4; дати уявлення про квадрат; розвивати уважність, логічне мислення; виховувати акуратність, старанність

Обладнання: лічильний матеріал (синиці, горобці), цифра 4, квадрат, індивідуальний лічильний матеріал (палички).

 

ХІД УРОКУ

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

  1. Яка пора року? Місяць? Скільки осінніх місяців?Число?
  2. Лічба від 1 до 10.
  3. Дні тижня.
  4. Вправо, вліво, вгору, вниз.
  5. Геометричні фігури + пряма, промінь, відрізок.
  6. Сусіди числа.
  7. Склад числа 3.

3. Логічна вправа.

Поділити лінії на дві групи і пояснити, за якою ознакою ділимо.

 (Прямі і криві лінії.)

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Ознайомлення із знаками «>» , «<», «=».

2. Робота біля дошки.

Два єноти на узліссі

Грілися, дрімали.

Двоє ще прийшли до них.

Гляньте, скільки стало?

2. Виконання завдання 1 на с. 18 підручника.

— Як утворилося число чотири?

3. Знайомство із цифрою 4.

Мій стілець перевернувся,

На четвірку обернувся!

Скільки ніжок у стільця?

Скільки лапок у котів,

А в квадратика — кутів?

4. Уточнення уявлень учнів про квадрат.

Два животи, чотири вушка.

То що ж за пані це? (Подушка.)

— Яку геометричну фігуру нагадує подушка? (Квадрат.)

— Скільки у квадрата кутів? (Чотири.) А сторін? (Чотири.)

І вершин теж чотири, ось вони (учитель показує). Усі сторони у квадрата однакової довжини, а всі кути — прямі.

— Складіть квадрат із ЛЕГО.

5. Написання цифри 4, штрихування.

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Віршовані завдання.

 

Три синички невеличкі

На сосні сиділи.

Ще одна мала синичка

Звідкись прилетіла.

Скільки стало всіх? Порахуйте їх.

 

(Викладаємо три палички, потім ще одну.)

Хлоп’ята зробили годівничку для пташок і повісили в садочку

Вже летять до годівниці

Горобець і три синиці!

Скільки пташечок, скажіть,

Будуть вдячні за обід?

(На набірному полотні виставляються З синиці та 1 горобець.)

— Як можна утворити число чотири? (До трьох додати один.)

 

Приймаються різні варіанти учнівських відповідей:

на хлопчиків і дівчаток;

на учнів початкових і старших класів;

на старанних і не дуже;

на тих, хто захоплюється математикою, спортом, музикою тощо.

 

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Будь уважний».

— Скільки лапок у котів? (Чотири.)

— А в квадратика кутів? (Чотири.)

— Скільки ніжок у стільців? (Чотири.)

— Скільки лапок у зайців? (Чотири.)

— Скільки в хусточки кінців? (Чотири.)

— Скільки пальців на руці? (П’ять.)

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
31 березня 2020
Переглядів
401
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку