Тема уроку: Міжнародні організації зі захисту довкілля
Цілі уроку:
Практична:
1. Активізувати лексику з теми «Навколишнє середовище» в усному та писемному мовленні учнів
2. Перевірити граматичні вміння учнів, вживання модальних дієслів «can», «may», «have to» , «must», «should», «to be able to»
3. Навчити будувати словосполучення за темою
Освітня: розширити кругозір учнів щодо способів вирішення екологічних проблем в англомовних країнах та організаціях, спрямованих на захист довкілля
Виховна: сприяти розвитку в студентів екологічної поведінки, сприятливої для взаємодії з навколишнім середовищем
Розвивальна: розвивати пізнавальні процеси учнів, вміння застосовувати нову лексику в словосполученнях, реченнях і текстах
Обладнання уроку: підручник, відеоматеріал, роздатковий матеріал, аудіозапис, програвач.
Схематичний план уроку
І. Організаційна частина (1 хв)
ІІ. Мовленнєва розминка. Мозковий штурм (3 хв)
ІІІ. Перевірка домашнього завдання (5 хв)
IV. Головна частина уроку
V. Підведення підсумків уроку
А) Робота в парах (5 хв)
Б) Інтерактивна вправа «Мікрофон» (3 хв)
В) Домашнє завдання. Оцінювання (3 хв)
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Мовленнєва розминка
Мета: активізувати мовленнєвий запас учнів, удосконалити навички сприймання на слух, розвивати уважність та мислення.
Методичний прийом : інтерактивна вправа «мозковий штурм»
Учні переглядають відеокліп М. Джексона «The Earth song» (https://www.youtube.com/watch?v=XAi3VTSdTxU) з випереджаючим завданням та аналізують побачене.
( Pollution, endangered species, global warming, famine, poverty etc.)
III. Перевірка домашнього завдання
The Answer key:
Ex. 5, p.14 : fill in modal verbs to match the meaning in brackets.
Ex. 6, p.15 : rewrite the sentences using modal verbs
Ex. 7, p.15 : What should we do in order to help our planet? Write a few sentences, using the prompts below and your own ideas.
IV. Головна частина уроку
Мета: вивчити нові лексичні одиниці в складі словосполучень та речень
Методичні прийоми: повторення за учителем хором; індивідуальне повторення нових лексичних одиниць окремо, в складі словосполучення та речень.
Вчитель демонструє роздатковий матеріал (картки зі словами).
-First let’s learn some new words, connected with our theme. Listen and repeat one by one:
|
/ɪnˈvɒlvd/ |
Бути залученим |
|
/səˈvaɪ.vəl/ |
Виживання |
|
/prəˈtek.ʃən/ |
Захист |
|
/ˌnætʃ.ər.əl ‘ˈhæb.ɪ.tæt / |
Природній мешканець |
|
/dɪˈpend/ |
Залежати від чогось |
|
/səˈpɔːt/ |
Підтримка |
|
/saɪn/ |
Зареєструватись |
|
/ˌvɑː.lənˈtɪr ‘/ˈprəʊ.ɡræm/ |
Програма волонтерства |
|
/ˈfʌndˌreɪ.zɪŋ’ /ɪˈvent/ |
Благодійний захід |
|
/ˈset.ʌp/ |
Встановити |
|
/dɪˈvel.ə.pɪŋ’ /ˈkʌn.tri/ |
Країна, яка розвивається |
|
/əˈsɪs.təns/ |
Допомога |
|
/ɪnˈkʌr.ɪdʒ/ |
Підтримка, заохочення |
|
/rɪˈspɒns/ |
У відповідь на щось |
-Well done! Now let’s use them in phrase:
1) to be involved in competition; 2)survival in the jungle; 3)protection from disasters; 4)natural habitat of this region; 5) depend on the weather conditions; 6)support of the poor people; 7) sign up the document; 8)volunteering programme for animals protection; 9)fundraising event for the weekends; 10) set up the rules; 11) developing country of the world; 12)assistance of the foundation; 13) encourage for help; 14)in response to the letter.
- Great! Now let’s make up sentences with them.
1) I was surprised to be involved in competition.
2) Survival in the harsh conditions is the main task for them.
3) This organization provides protection from natural disasters.
4) She wants to get the information about natural habitats of this region.
5) Our plans for tomorrow depend on the weather conditions.
6) Volunteers provide support for all who are in need.
7) In order to run the company you need to sign this document.
8) This volunteering programme includes helping the animals.
9) That fundraising event seems to be successful.
10) In order to solve the problem you need to set up the rules.
11) Ukraine is one of the developing countries in the world.
12) We need your assistance in this project.
13) It’s always pleasant to receive an encourage.
14) In response to the question she demonstrated the presentation.
IV. Аудіювання тексту і бесіда за ним
Мета: навчити учнів сприймати і розуміти прослуханий текст, збагачувати словниковий запас учнів, вдосконалювати монологічне мовлення учнів шляхом формування поширеної відповіді на запропоновані запитання.
Методичний прийом: активне слухання і відповіді на запитання за текстом
Suggested Answer key :
An NGO is a non-profit organization and is not run with any government involvement. They usually aim to help social problems.
Answer key:
Answer key:
VI. Робота в групах (ex.4, p.17)
Мета: навчити учнів працювати з утворенням словосполучень та речень , закріпити вивчену лексику, мотивувати співпрацю в колективі.
Методичний прийом : робота в групах
Answer key:
VI. Підведення підсумків уроку
А) Робота в парах
Мета : закріпити вивчену на уроці лексику, розвинути спостережливість та пам'ять учнів
Методичний прийом : робота в малих групах (парах)
Вчитель роздає картки з частинами словосполучень учням, завдання яких полягає в поєднанні обох частин.
Answer key:
Б) Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Мета : перевірити уважність учнів, підсумувати роботу на уроці
Методичний прийом:
В) Домашнє завдання. Оцінювання
- You worked amazing today. For the next time collect information about an NGO in your country or other countries under the headings : NAME – ITS AIMS – WHERE IT WORKS – HOW TO GET INVOLVED. Write a short text to advertise it, including some photos. Alternatively prepare a PowerPoint presentation.
- Your marks are…
- See you next time!